Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lordgraver

Tworzenie własnej strony www

Polecane posty

Siema robie strone WWW na zaliczenie TI w szkole. Szukam pewnej komendy która by zmniejszyła zdjecia a po klknieciu na to zmniejszone zdjecie pojawiła by się w całej okazałości. Zna ktos taką komende ? czy musz skorzystac z jakiegoś specjalnego programu do kompresji ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze narzędzie to darmowy Irfan View. Chociaż ja i tak użyłbym Lightbox, obecnie chyba najpopularniejszy skrypt galerii, efektowny, prosty i z pewnością pod każdym względem lepszy. Jeżeli nie chcesz się w to bawić, to lepiej przygotować osobno miniaturki, "sztucznie" pomniejszone obrazki niepotrzebnie przedłużą wczytywanie i wyglądają mniej wyraźnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vantage

Po co ma coś ściągać? Weź Painta, naciśnij Ctrl+W zmniejsz o określoną liczbę % i po robocie.

Jak to przedłużają wczytywanie(jeśli nie wie się jakich formatów używać to może ma to jakieś znaczenie)? Wstawione miniaturki z innych stron np.imageshack działają na tej samej zasadzie, więc w obecnej dobie internetu nie robi to żadnej różnicy(kilka Kb to tylko ms).

Do tego na TI raczej skrypt galerii mu nic nie da, bo lekcje tego typu wyglądają biednie, a nauczyciel jest zwykle bardzo mało wymagający. Moim zdaniem oczywiście.

PS. Pewnie strony będą uruchamiać z plików na dysku, zatem szybkość wczytywania nie ma, wtedy żadnego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ma coś ściągać? Weź Painta, naciśnij Ctrl+W zmniejsz o określoną liczbę % i po robocie.

>>> Aplikacja, którą wymieniłem to również jedna z najpopularniejszych i najlżejszych przeglądarek graficznych, znacznie lepsza od Windowsowej. Paint z pomniejszaniem radzi sobie znacznie gorzej, grafika traci dużo bardziej na jakości. Pewnie, totalny amator może sobie na coś takiego pozwolić, ale wciąż uważam to za wyjście najgorsze z możliwych.

Jak to przedłużają wczytywanie(jeśli nie wie się jakich formatów używać to może ma to jakieś znaczenie)? Wstawione miniaturki z innych stron np.imageshack działają na tej samej zasadzie, więc w obecnej dobie internetu nie robi to żadnej różnicy(kilka Kb to tylko ms).

>>> Uploadery zdjęć same robią miniaturki, osobno. Tak się po prostu nie robi, to niezgodne z jakimikolwiek standardami. Przeciętny obrazek waży dobre kilkaset kilobajtów. Jeśli na stronie jest ich kilkanaście, to nawet, jeśli wszystko wczytuje się z dysku, nie jest to za najlepsze rozwiązanie.

Do tego na TI raczej skrypt galerii mu nic nie da, bo lekcje tego typu wyglądają biednie, a nauczyciel jest zwykle bardzo mało wymagający. Moim zdaniem oczywiście.

>>> Więc napisałem, że nie musi z tego korzystać. :) Poza tym za taki skrypt miałbym murowaną 5, sam wykraczałem daleko poza przeciętny poziom, a do dziś nie jestem nawet półprofesjonalistą. To akurat jest proste, parę linijek w kodzie, wrzucenie odpowiednich plików gdzie trzeba i po kłopocie.

PS. Pewnie strony będą uruchamiać z plików na dysku, zatem szybkość wczytywania nie ma, wtedy żadnego znaczenia.

>>> Niekoniecznie, sporo szkolnych informatyków wymaga wrzucenia strony na serwer, by poznać chociażby podstawy FTP i podstawowej konfiguracji. Ale jego wybór, ja tylko proponuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam bardzo ambitnego nauczyciela :P i dla niego nie liczy sie treść a bajery by pokazać jak wiele potrafimy.A strone WWW robie o sobie i wolałbym nigdzie nie umieszczać tych zdjęc :D. Tak to wszstko bedzie odpalane z dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, totalny amator może sobie na coś takiego pozwolić, ale wciąż uważam to za wyjście najgorsze z możliwych.

Najgorsze może jest, ale zwykle nic więcej nie wymagają na lekcjach TI, bo to nie są nawet lekcje informatyki, tylko jakaś hybryda ;/

Przeciętny obrazek waży dobre kilkaset kilobajtów. Jeśli na stronie jest ich kilkanaście, to nawet, jeśli wszystko wczytuje się z dysku, nie jest to za najlepsze rozwiązanie.

Miniaturki nie ważą kilkaset kilobajtów i zwykle obrazek wczytuje się dopiero po wejściu w miniaturkę, więc troszkę nie rozumiem o co ci chodzi w tym wypadku xd Chociaż, jak wiadomo skrypt wygląda schludniej ;]

sporo szkolnych informatyków

Różnice między Informatyką a TI są spore, no ale ambitnych nie brakuje.

PS. Mój nauczyciel od TI to nawet informatykiem nie był(nasza matematyczka się zajmowała równocześnie TI).

@down

Bardziej mi chodziło o to, co Hakken zaproponował(tylko stworzenie miniaturek w Paint) i z tego, co przeczytałem koledze też o to chodziło ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniaturki nie ważą kilkaset kilobajtów i zwykle obrazek wczytuje się dopiero po wejściu w miniaturkę, więc troszkę nie rozumiem o co ci chodzi w tym wypadku xd Chociaż, jak wiadomo skrypt wygląda schludniej

Koledze w zamyśle chodziło, by oryginalne obrazki zrobić w formie miniaturek dodając parę znaków w kodzie i sądziłem, że Tobie również o to chodzi . :wink:

Można to zrobić na przykładzie Hakkena, ale generalnie z tego się nie korzysta.

A informatyka czy TI w szkole, a nawet na studiach nie stricte informatycznych to błazenada, ale to już swoją drogą.

@ DOWN - pewnie, że generalizuję. :> Ale wszędzie jest trochę prawdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A informatyka czy TI w szkole, a nawet na studiach nie stricte informatycznych to błazenada, ale to już swoją drogą.

Bardzo ciekawe. Też mogę powiedzieć, że matematyka czy fizyka w szkole to błazenada, tak samo jak inne przedmioty.

Poziom informatyki zależy od szkoły i grupy, więc nie generalizuj.

Można to zrobić na przykładzie Hakkena, ale generalnie z tego się nie korzysta

Oczywiście, że nie. Jednak samym html się dużo więcej nie zrobi.

EDIT @ EDIT:

Trochę to najczęściej za mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...