Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Funshy

Rozwiązany: Odblokowany Phenom II x4 960T

Polecane posty

Witam

Odblokowałem swojego Phenoma do x6. Jak sprawdzic czy wszystko działa stabilnie? Podczas gry w BF3 nie było nic co by mogło wskazywac na złe działanie(czasem przycieło ale wątpie że to wina tego). I jeszcze jedno, czy to BOXowe chłodzenie normalnie tak głosno chodzi czy tylko ja mam takie...jak wiatrak jest głosne.

EDIT:

Czy te 6 rdzeni daje wieksza wydajnosc w BF3 czy na 4 cofnąc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 3 korzysta jedynie z trzech rdzeni, więc nie ma potrzeby aktywowania dodatkowych dwóch. Co do boxowego chłodzenia to chodzi jak suszarka, ale możesz sobie zaniżyć obroty, np. w Speedfanie. Ja mam na 75% i hałas jest znacznie mniejszy, a procek i tak ma przyzwoite temperatury (bez podkręcania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzieki bo wczoraj ten procesor doszedł i jak chłodzenie w BF3 włączyło takie obroty to myslalem ze zaraz mi komputer wybuchnie. Wczesniej czytalem ze jest glosne ale ze az tak, chyba cos innego kupie jak uda sie sprzedac starego proca...SilentimPC Fortis dobre ? Moze jakis tanszy. Jak 30 min problemów w BF3 nie miałem to znaczy ze są stabilne ?

EDIT:

Ile przynajmniej czasu testowac tym OCCT?

EDIT2:

Wiecie co moze powodowac chwilowe spadki FPS z 60 na 1 w BF3 na ultra bez AA i rozmycia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak bede miał kase wybiore któres z tych. Ale fajnie ze nie ma nagłych resetów ani nic jak uzycie proca na 6 rdzeniach jest 100% podczas testu, znaczy ze moj zasilacz daje rade :D

EDIT:

Tyle ze zasilacz jest troche ciepły, to zle ?

EDIT2:

Czy to normalne ze po OC do 6 rdzeni nie pokazuje temp? tzn jest 0 na rdzeniach a cały proc 70

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak, po 2.5 godzinach jednak pojawił sie error 5 rdzenia...Moge komus wysłac screeny błedu zeby zobaczył o co chodzi?

Jakby ktos chciał zobaczyc bo ja zupełnie nie wiem o co chodzi.

http://speedy.sh/SYRVj/OCCT.zip

Te screeny zrobił OCCT

EDIT:

Jest mozliwe ze to błąd programu? Bo w grach mi zaden błąd nie wyskakuje.

Moze trzeba przy odblokowaniu rdzeni wyłączyc Turbo Core ?

Wyłączyłem turbo-core, zobaczymy co z tego bedzie. Na razie 3 godziny i brak problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zamówiłem Zalmana Performę i 2 wentylatorki do obudowy i będę chciał podkręcić procesor. Czy ramy grają w tym istotną rolę, bo czytałem, że do dobrego OC musi być DDR3. Jak podkręcać na 6 rdzeniach: przez mnożnik czy jakoś inaczej. Macie dobre poradniki? Ja te znalazłem:

http://forum.pcformat.pl/Poradnik-Podkreca...Phenom-I-i-II-t

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_...esorow?page=0,9

I czy moja płyta główna wytrzyma OC ~4GHz.

Czy muszę do takiego OC zwiększać napięcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to we wszystkich zasilaczach stosuje się takie same kable zasilające (C13/C14). Ewentualnymi wyjątkami mogą być bardzo mocne zasilacze z wysokiej półki gdzie się daje C19/C20, ale to bardzo rzadko.

Myślę, że przy 4GHz odczujesz różnicę. Płyta główna powinna wytrzymać. Napięcie zwiększyć o tyle, ile będzie konieczne (dokładnie się powiedzieć nie da, bo każdy procesor ma inne możliwości OC).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...