Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Euro 2012

Polecane posty

http://euro.wp.pl/wid,14512000,wiadomosc.html

Dla mnie to już się śmieszne zrobiło, taka tragikomedia. Przez 5 tygodni grał z kontuzją, na środkach przeciwbólowych. Przestał grać, odpoczywa i samo mu przeszło :huh: . A jak będzie grać to czy mu się nie odnowi, ja się pytam? Nie chciałbym też by Szczęsny szprycował się potajemnie jakimiś środkami przeciwbólowymi i zmienił się w Housa :). Dalej boję się, że złapie poważną kontuzję podczas meczu, stracimy jedną zmianę a Szczęsny może sobie zrobić przerwę w karierze. Może lepiej będzie dla drużyny aby kosztem Szczęsnęgo bronił Fabian lub Tytoń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej będzie dla drużyny aby kosztem Szczęsnęgo bronił Fabian lub Tytoń.

A później będzie, że Szczęsny to cienias, zdrajca i że leci tylko na kasę, no bo przecież w Arsenalu z kontuzją bronił, a teraz nie chce ryzykować nawet bez niej dla reprezentacji. Ryzyko jest, ale znikome. Ze Szczęsnym będzie wszystko ok i na chwilę obecną bardziej martwią mnie 'trzej muszkieterowie'. Dobrze, że w Niemczech sezon się już skończył :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dobra zobaczymy jak będzie, jak zadecyduje Smuda. Ale jak padnie bramka przez tą jego kontuzję (bo będzie się bał rzucić na bolącą stronę) albo się odnowi i wyeliminuje się na dłuższy czas, to żeby nie było, że nie ostrzegałem :wink: .

A jeśli chodzi o "Złotą Trójkę" ja tylko chcę by zagrali ja przeciw Bayernowi. I będzie wszystko ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy obrońca reprezentacji Polski, Jakub Wawrzyniak doznał urazu na jednym z treningów i najprawdopodobniej nie będzie w stanie zagrać na Euro 2012. Nie jest pewne czy trener Franciszek Smuda powoła kogoś w jego miejsce.

No czyli zaczyna się horror czyli kontuzje, kontuzje i jeszcze raz kontuzje. Trochę Smuda na fuksie bo przynajmniej nikt nie powie, że ktoś faworyzuje Boenisha :trollface:

Wielka strata przynajmniej z mojej perspektywy. Wawrzyniak pomimo kilku wpadek jakie miał, to jest niezłym obrońcą w Legii w tym sezonie zagrał ponad 40-stu meczach może i ma problemy w defensywie, ale gra dobrze w ofensywie po prostu wiedział kiedy się włączyć chociaż ostatnio mniej rajdów jego widzieliśmy.

Moim zdaniem Komorowski w jego miejsce innego wyboru nie widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieco obok Euro ale jeszcze w temacie. W Faktach dziś widziałem

Dla mnie zabawne jest że hiszpańska federacja wynajęła dla żon i dziewczyn piłkarzy oddzielny hotel w Juracie i będzie te wszystkie żony/dziewczyny przewozić łodzią do Gdańska na mecze :). Czyli w hiszpańskiej piłce kryzysu nie ma :). Ale przynajmniej się dowiedziałem że Pike chodzi z SHAKIRĄ! WOW :). I śmieszna też dla mnie była wypowiedź żony D.Dudki, że ona w hotelu nie namawia męża do żadnej "aktywności" jeśli sam nie chce :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Dobra zobaczymy jak będzie, jak zadecyduje Smuda. Ale jak padnie bramka przez tą jego kontuzję (bo będzie się bał rzucić na bolącą stronę) albo się odnowi i wyeliminuje się na dłuższy czas, to żeby nie było, że nie ostrzegałem :wink: .

Jeezu... jak czytam takie bzdury to ręce opadają, Szczęsny nie od wczoraj gra w piłkę nożną i wie kiedy może grać a kiedy nie, jeżeli uzna, że nie jest w stanie grać to to powie, a jak czytam tekst, że będzie się bał rzucić na bolącą stronę to już w ogóle n/c.

Szkoda Wawrzyniaka bo jakby nie patrzeć od tego całego Boenischa jest lepszy, a przynajmniej na tą chwilę a tak to chyba zostaniemy z tym całym świetnym obrońcą co to zagrał z 3 mecze przez ostatnie 2 lata....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Wawrzyniaka bo jakby nie patrzeć od tego całego Boenischa jest lepszy

Wawrzyniak jest teraz mocnym punktem dla reprezentacji, więc nie ma czego się obawiać z powodu kontuzji. Dlatego, że będzie pauzować w treningu przez dwa dni. Do pierwszego gwizdka pozostało jeszcze trochę czasu, więc powinien być gotowy. Oby się tak stało, bo Boenisch jak na razie mu nie dorównuje. Inna sprawa z Perquisem też są kłopoty z łokciem nawet nie może wyprostować ręki. Także środek obrony zagrożony w duecie Wasilewski i Perquis. Być może zagra Kamil Glik. Zobaczymy jak się te sprawy potoczą :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło to, o czym wspominałem zaraz po ogłoszonych powołaniach przez Smudę - obaj nasi rezerwowi bramkarze doznali kontuzji i nie wiadomo, czy zagrają na Euro. W przypadku Tytonia uraz może będzie do wyleczenia, ale u Fabiańskiego ponoć odezwała się jego dawna kontuzja barku, przez co ma nikłe szanse na szybki powrót. Kto teraz ich zastąpi? Mówi się o Jerzym Dudku, ale to chyba jakiś żart. Zawodnik nie grał w podstawie od wielu lat i przecież już nawet zakończył karierę, a Smuda Kuszczaka i Boruca na pewno nie powoła. Jeśli Szczęsny nabawi się urazu, to między słupkami stanie Sandomierski? Aż boję się pomyśleć co by to było...

EDIT: @DOWN:

To chyba ten sam bark, który wyeliminował Fabiańskiego z podstawowego składu w Arsenalu, dzięki czemu Szczęsny jest dzisiaj tam, gdzie jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP :wallbash:

To ja tu się rozstrząsam/histeryzuje nt. barku Szczęsnego, a tu się rozsypuje bark Fabiańskiego?!

:wallbash:

No jakim cudem to się stało!? Co oni robią na tym treningu, że Wawrzyniakowi i Tytoniowi coś strzyknęło w udzie? Jeju to naprawdę porażka, że przez całą rundę wiosenną reprezentanci cieszyli się względnym zdrowiem, a tu nagle na zgrupowaniu trzech na raz ma kłopoty zdrowotne. Czy można mieć większego pecha?

@DOWN: Trochę ostro pogrywasz. Jakbym Tomaszewskiego słyszał. Ja kibicuję naszym mimo wszystko. Ale oczywiście PZPN też b. nie lubię (delikatnie mówiąc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie kibicuje naszym i Smudze to cieszę się z tego powodu (walcie się z przymusem kibicowania reprezentacji) nawet jak wygrają coś to zdania nie zmienię. To kadra przypadkowa zlepek piłkarzy i niedokończona układanka. 6 zawodników tylko zasługuje na to by grać na Euro o reszcie nie będę mówił. Cały czas pojawia się problem z formą bo nie gra w swoim klubie, ale ma kumpli w kadrze to dla dobrej atmosfery musi być. Mało tego to kadra bez jaj i charakteru. Boruca nie ma i Żewłakowa to nikt nie podskoczy tym z PZPN ani nikt nie będzie mówił prawdziwej sytuacji jaka panuje proste nawet Błaszczykowski nie zasługuje na opaskę kapitana bo nie umie krzyknąć na Smudę albo na zawodników.

Dudek na Euro :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tebeg
(walcie się z przymusem kibicowania reprezentacji)
Nie przypominam sobie, by ktokolwiek kogokolwiek do tego zmuszał.

Cały czas pojawia się problem z formą bo nie gra w swoim klubie, ale ma kumpli w kadrze to dla dobrej atmosfery musi być.
Swego czasu i Podolski, i Klose nie grali w swoich klubach, ale z powodzeniem grali w reprezentacji. Zresztą, u nas to od jakiegoś czasu jest norma. Swoją drogą, dobra atmosfera to w reprezentacji pół sukcesu i jedno z największych postawionych przed trenerem zadań, nie bagatelizowałbym tego.

Mało tego to kadra bez jaj i charakteru. Boruca nie ma i Żewłakowa to nikt nie podskoczy tym z PZPN ani nikt nie będzie mówił prawdziwej sytuacji jaka panuje proste nawet Błaszczykowski nie zasługuje na opaskę kapitana bo nie umie krzyknąć na Smudę albo na zawodników.
Czy czasem nie jest tak, że rozsądnym jest wyrzucić zawodnika, który podskakuje trenerowi? Tevez, Balotelli itd. Nie można trzymać zawodnika, który się przeciwko Tobie buntuje.

Inną kwestią jest, że tak naprawdę nie wiemy, jak to było z Borucem i Żewłakowem - kto był tym "złym" w sporze. Pewnym jest, że nastąpił konflikt z trenerem, a to ich dyskwalifikuje.

Aha - nie jestem wielkim fanem Smudy, więc w razie odpowiedzi nie nazywaj mnie takowym ;)

@down - w którymś momencie byłem niespokojny? Tylko emotek nie użyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOWN: Trochę ostro pogrywasz. Jakbym Tomaszewskiego słyszał. Ja kibicuję naszym mimo wszystko. Ale oczywiście PZPN też b. nie lubię (delikatnie mówiąc).

Po pierwsze jeżeli nie kibice polskiej reprezentacji to nie kibicuje nikomu. Taką wyznaje zasadę zresztą byłem tylko z reprezentacją za czasów Engela i Janasa (częściowo). Później było gorzej. Zresztą Reprezentacja powinna składać się z najlepszych zawodników poszczególnych klubów, zawodników grających i z charakterem taki który po przegranej potrafi wprost wypowiedzieć się o błędach i złej atmosferze, a nie na przykład

Jest niedziela godzina 16 i pogoda też nie dopisuje do grania w piłkę

Tebeg spokojnie każdy ma prawo do własnego zdania oczywiście o ile znasz temat i wypowiadasz się inteligentnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(walcie się z przymusem kibicowania reprezentacji)

Takie odzywki to w domowym zaciszu możesz sadzić, a nie na publicznym forum. Możesz sobie być chamem i prostakiem, ale jeśli jesteś w miejscu publicznym, to powinieneś chociaż zachować pozory dobrego wychowania. Jeśli tego nie potrafisz, to wylecisz z forum jak kometa Halleya z naszego Układu Słonecznego. Jesteś już od tego o maleńki kroczek - jedna taka odzywka jak ta powyżej i masz bana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym meczu ze Słowacją daleki jestem od zachwytów. Na plus Perquis, Błaszczykowski, Wasilewski, Rybus, Piszczek. Reszta zagrała przeciętnie i jako całość repra po prostu pupci nie urywa i biorąc pod uwagę dyspozycję Rosjan podczas meczu z Urugwajem to... obawiam się tęgiego bicia. Wszystko jednak przed nami i liczę na jakiś łut szczęścia/nagły przyływ piłkarskich umiejętności naszym kopaczom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból głowy za to ma trener Niemców. Ekipa w niemal najsilniejszym składzie dała sobie wbić 5 bramek i poległa ze Szwajcarią 5:3... Obrona wyglądała z grubsza tak, jak wygląda zwykle nasza :P

A po meczu Polaków jestem nastawiony umiarkowanie optymistycznie. Pierwsza jedenastka zagrała całkiem fajnie. Zmiennicy za to zupełnie nie dali rady i trzeba się modlić, żeby nie przytrafiła się żadna kontuzja, bo będzie słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP

Niemcy grali jednak bez graczy Bayernu, czyli jakby na to nie patrzeć - trzonu reprezentacji. Neuer, Schweinsteiger, Lahm, Boateng, Kroos, Gomez, Badstuber oraz Muller to jednak nie byle kto :P

Nie żałuję, że w 50 minucie "arcyciekawego" meczu Polaków przełączyłem na Szwajcaria - Niemcy, fajny meczyk z hokejowym wynikiem ;]

Co do meczu naszych piłkarzy, słabo i tyle. Niby parę składnych akcji udało się przeprowadzić, ale na Rosjan czy Czechów taka gra może nie wystarczyć. Presja będzie nieporównywalnie większa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo, słabo. Szkoda że przewidywania m. in Kruczka o wbijaniu bramek naszym sparing partnerom się nie sprawdziły :/ I co z tego jeśli Andorze Mbutu ( :tongue::laugh: ) wbije nawet 6 goli. Grecy czy Rosjanie nie są tacy słabi. Mi nie pozostaje nic innego tylko obgryzać paznokcie tego 8 czerwca i trzymać kciuki za naszych.

Czesi pokonali Izrael 2:1, ciekawe jak sobie z nimi poradzą Niemcy już w pełnym składzie. Może nie tylko my mamy krótką ławkę, bo na takie mecze jak Bundesrepublik dzisiaj wykonała ze Szwajcarią to aż miło popatrzeć. Dlatego dalej uważam, że Holandia i Portugalia mają szansę ich w grupie pokonać. Choć porażka pomarańczowych z Bułgarią 2:1 boli. Ach ten starzejący się Roben :). No ale wszedł dopiero pod koniec meczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo, słabo. Szkoda że przewidywania m. in Kruczka o wbijaniu bramek naszym sparing partnerom się nie sprawdziły :/

Jeśli dobrze pamiętam to nie pisałem nic o tym, że zmasakrujemy Słowację ;)

Grecy czy Rosjanie nie są tacy słabi. Mi nie pozostaje nic innego tylko obgryzać paznokcie tego 8 czerwca i trzymać kciuki za naszych.

To jak wytłumaczysz dzisiejszy rezultat Grecji z teoretycznie słabszą od Słowacji Słowenią? Nie wiem czy grali w podstawowym składzie, ale my w drugiej połowie też testowaliśmy rezerwy... A bardzo bym chciał zobaczyć, jak ta jedenastka z 1. połowy walczy do końca, bo nie mieli szczęścia na początku. Wygrana to wygrana, widać że większość zawodników się oszczędzała, bo nie można ryzykować kontuzji na 2 tygodnie przed Euro. Jeśli miałbym postawić na Polskę w grupie, to powiem tak: Grecję pokonamy na pewno, ale z Czechami możemy mieć remis, podobnie jak z Rosją.

Po dzisiejszym meczu Niemców zwątpiłem w ich potęgę. Nie można pozwalać sobie, nawet w takim składzie na krótko przed Euro, na lanie w wykonaniu Szwajcarów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z występu naszych jestem zadowolony. Oczywiście, tylko z pierwszej połowy, bo tylko do 46. min. grała podstawowa jedenastka i trzeba uczciwie powiedzieć, że w tym czasie Słowacy nie mieli nic do powiedzenia, poza kilkoma nieporadnymi akcjami. Należy jeszcze zauważyć, że chociażby taki Lewandowski w ogóle się nie spocił - i słusznie, bo jakaś głupia kontuzja naszego najlepszego napastnika przed turniejem byłaby po prostu katastrofą. Inni również ewidentnie się oszczędzali, może poza Rybusem, nawiasem mówiąc najlepszym graczem meczu, który chyba chciał udowodnić, że zmiana klubu wyszła mu na dobre.

@8azyliszek

Słabo, słabo. Szkoda że przewidywania m. in Kruczka o wbijaniu bramek naszym sparing partnerom się nie sprawdziły

Gdyby pełne 90 min. grał podstawowy skład, z pewnością wygralibyśmy znaczną ilością bramek, bo w pierwszej połowie zabrakło naszym, po wielu składnych, ciekawych akcjach, odrobiny szczęścia.

A wynikiem Niemców jakoś specjalnie bym się nie "podniecał", bo przed Euro oszczędzają się wszyscy, poza tym Niemcy, to drużyna raczej turniejowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazeta.pl podała, że na Euro nie pojedzie Kucharczyk, ale na pewno pozostanie Wawrzyniak i Wolski. Kucharczyka czas jeszcze nadejdzie, ale Smuda chciał go stawiać jako napastnika, a on takowym nie jest. Kucharczyk to jest raczej pomocnik zresztą taką pozycję ma w Legii Warszawa. Strzelił bramki 2 w LE z Spartakiem i Rapidem i w Ekstraklasie z Ruchem oraz Widzewem także nie powala to na kolana, ale w porównaniu do Brożka czy Sobiecha to grał w swoim klubie więcej. Jego zaletą jest to, że jest waleczny taki zawodnik walczący o piłkę także wracający się i pomagający w defensywie jest zawsze przydatny chociaż moim zdaniem lepszym od niego zawodnikiem jest Gikiewicz z Śląska Wrocław.

Co do Wawrzyniaka to jest z nim problem. Grał przez dwa lata tylko dlatego, że nie było innego rozwiązania na pewno gdyby Boenish był zdrowy wcześniej to raczej zawodnik Legii byłby zmiennikiem.

Wolski ma spore możliwości i świetną technikę. Czy Smuda da mu szansę na Euro? na pewno zagra z Andorą, ale na same 3 spotkania chyba jeszcze jest za wczas.

Fabiańskiego ma zastąpić Sandomierski, ale na pewno będzie jako numer 3 bo wątpię żeby wygrał rywalizacje nawet z Tytoniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kruczek sorry, że trochę rozciągnąłem twój post sprzed meczu z Łotyszami. Nie miej żalu.

Nie tyle się podniecam wynikiem Niemców, co snuje piękne marzenia i nadzieje na ich spełnienie. Niestety taki sielski obraz psuje mi ta przegrana Holandii z Bułgarią i tylko bezbramkowy remis Portugalczyków z Macedonią. Szkoda, że my ostatniego sparingu nie gramy właśnie z choćby Macedonią czy inną nieco mocniejszą drużyną nią Andora. Choć Holandia ostatni sparing gra chyba z Luksemburgiem więc to nie tylko nasi takie opcje wybierają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle się podniecam wynikiem Niemców, co snuje piękne marzenia i nadzieje na ich spełnienie.

I tu właśnie mi się przypomniał mecz z Niemcami. Niemcy zagrali bardzo słabe spotkanie (na własne życzenie) dlatego, że większą wagę przywiązują do turniejów niż do jakiś beznadziejnych sparingów. Zresztą zgadzam się z Kołtoniem który wypowiadał się na temat sparingów naszej reprezentacji, że one i tak nic nam nie mówią. Zresztą powiedziałeś, że czemu nie mamy mocniejszych zespołów. Tu mam teorię spiskową jedną żeby mydlić kibicom oczy, że nasza gra bardzo się poprawiła. Po prostu Francja, WKS, Portugalia i Hiszpania to jedyni rywali którzy mieli porządne składy z dobrymi znanymi zawodnikami. Reszty nie będę komentował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z występu naszych jestem zadowolony. Oczywiście, tylko z pierwszej połowy, bo tylko do 46. min. grała podstawowa jedenastka i trzeba uczciwie powiedzieć, że w tym czasie Słowacy nie mieli nic do powiedzenia, poza kilkoma nieporadnymi akcjami.

Jestem zachwycony tą pierwszą połową. Szybko, z pomysłem, niekiedy na jeden kontakt. Słowacy niejednokrotnie uciekali się do wybijania na oślep. Za to wielki plus. Nagana dla Lewandowskiego, który zdawało się chciał tylko skupiać na sobie uwagę obrońców, by partnerzy mięli okazję do strzałów. Nieźle to wyglądało i wbrew pozorom takie rozwiązanie może być naszą nadzieją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa informacja, ale czy prawdziwa? Z tym poczekamy do 13.40 bodajże...

Tą wiadomość już Michał Pol na stronie Sport.pl podał także to jest całkiem wiarygodne i prawdziwe źródło. No cóż wolałbym przykładowo Kucharczyka niż w chwili obecnej bezproduktywnego i nie grającego Brożka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...