Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Euro 2012

Polecane posty

@UP

Dobra, sorry, że wyszło jakbym chciał wam narzucić mój punkt widzenia. Każdy ma prawo do swojej opinii. Skoro moja wam się nie podoba, nie będę się już z nią wychylał. Na koniec tylko założę się, że za 2 lata, na Mundialu, reprezentacja Niemiec będzie mogła się spotkać z Brazylią najwcześniej w finale. Jak nie, odszczekuję wszystko pod wskazanym przez was stołem. I tyle na ten temat w tym wątku.

Czy już wszyscy już za pewnik przyjmują, że Niemcy wyjdą z grupy śmierci?? Czy Portugalia nie ma żadnych szans? Wiem, że z nami niedawno tylko zremisowała, ale tak samo Niemcy :). A w meczu z Bayernem CR7 pokazał, że potrafi wyrwać się obrońcom i sam strzelić pięknego gola. A Dania, też nie jest słabiakiem. Wspólnie ze Szwecją potrafiła wyeliminować Włochy (to był najkomiczniejszy remisowy mecz na tamtej imprezie :)). Może teraz też im się tak uda? I tak samo nie poddają się do końca jak Niemcy. No i jest akurat 20 rocznica jak "Gang Olsena" wywalczył Mistrzostwo Europy. Dlatego nie spisywałbym tych dwóch drużyn na pożarcie przez Holendrów i Niemców.

A jeśli jednak wyjdą... Teoretycznie mogliby grać 22 VI. z Rosją. To mógłby być pięknie nasycony podtekstem meczyk :). Ale wolałbym by nie wyszli, jak 12 lat temu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria spiskowa dotycząca drabinek układanych pod niemiecki zespół - dobre, wiecie jak poprawić człowiekowi humor :smile: , a skoro przy humorze jesteśmy, już niedługo w polskich domach: klik, klik, klik, klik.

Odnośnie naszej reprezentacji to szczerze mówiąc nie interesuje mnie ona, ale mam nadzieję że Orły Smudy pozytywnie mnie zaskoczą. Ja od zawsze kibicowałem Holendrom i tak będzie tym razem.

Moje typy fazy grupowej:

GR. A

Czechy, Rosja, Polska, Grecja

GR.B

Niemcy, Holandia, Portugalia, Dania

GR.C

Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Irlandia

GR.D

Anglia, Szwecja, Francja,Ukraina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już wszyscy już za pewnik przyjmują, że Niemcy wyjdą z grupy śmierci?

Oczywiście, że nie. Przynajmniej ja tak nie uważam. Na Euro wszystko jest możliwe, równie dobrze Hiszpania może nie wyjść z grupy (na co po cichu liczę ;D). Na tym właśnie polega piękno piłki nożnej, jest nieprzewidywalna i niespodzianki zdarzają się dość często (ważne, żeby nie zdarzały się zbyt często - wtedy przestaną być niespodziankami ;p).

Osobiście będę na Euro kibicował Polakom i właśnie Niemcom. Polsce zbyt dużych szans na zwycięstwo nie daję (awans z grupy jest już jednak jak najbardziej możliwy), z kolei Niemcy powinni o puchar powalczyć i nie ukrywam, że im tego życzę. Grają obecnie nie tylko skuteczną, ale i ładną piłkę (najładniejszą na świecie? Całkiem możliwe.), stanowią drużynę jak nikt inny, zawsze grają do końca. Nie można też zapomnieć, że mają wartościowego zmiennika na prawie każdej pozycji, a całą ekipę trenuje znakomity selekcjoner. Jednak jak już mówiłem, to są Mistrzostwa Europy i niczego nie można przewidzieć, nie będę wielce zdziwiony jak Niemcy z grupy nie wyjdą.

Poza tym, to z awansu do kolejnej fazy takiej np. Irlandii też bym się ucieszył ;]

EDIT:

Jak tak wszyscy typują, to ja może dla odmiany dam mój wymarzony układ po meczach fazy grupowej:

A: Polska, Czechy

B: Niemcy, Dania

C: Włochy, Irlandia

D: Szwecja, Francja

Prawda, że byłoby pięknie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Glovis - jak to nie ? A Benedykt XVI ? A tak na serio, nie trzeba żadnych teorii spiskowych, by nie lubić Niemców ani nie trzeba polityki mieszać. Ja na przykład uważam, że nie zasłużyli na tyle tytułów na wielkich imprezach, przykładowo, w 1954 moim zdaniem najlepszą reprezentacją na świecie były Węgry z fenomenalnym Puskasem na czele i to oni zasługiwali na wygraną w finale. Tym niemniej, Niemcy są po prostu zabójczo skuteczni i czasami mają szczęście, jak np. w meczu z Polską w 1974, tzw. "meczu na wodzie" czyli w takich warunkach gdzie nasi nie mogli grać swojej piłki. Powiedzenie Gary'ego Linekera o tym, że futbol to gra w której 22 facetów biega za piłką a na koniec i tak wygrywają Niemcy, z powietrza się nie wzięło, ale właśnie z tego fenomenu tej reprezentacji. A jak już ktoś przywołał mecz Szwecja-Dania, to może niech przypomni mecz RFN-NRD.

Jak by było najpiękniej moim zdaniem ?

Grupa A - Polska Czechy Rosja Grecja

Grupa B - Portugalia Holandia Dania Niemcy

Grupa C - Chorwacja Irlandia Hiszpania Włochy

Grupa D - Anglia Ukraina Szwecja Francja

to są typy, które byłyby "piękne" gdyby się spełniły, ale oczywiście zupełnie nierealistyczne, te napiszę w jakimś następnym poście

@down - rozgrywki klubowe a reprezentacyjne to dwa różne światy. I trzeba oddać hołd, że tamte Węgry naprawdę były najlepsze na świecie. 33 wygrane z rzędu mecze, wprowadzenie po raz pierwszy na szeroką skalę systemu 4-4-2, genialny Ferenc Puskas który był też podporą seryjnie wygrywającego Puchar Europy Realu Madryt i "złota jedenastka"... Niestety pechowo przegrali z w samiuśkim finale. A mogło być tak pięknie, szczególnie dla kraju będącego za żelazną kurtyną. Niemcy potem mieli mnóstwo sukcesów i też kontrowersyjnych wygranych (jak finał z Argentyną w 1990 na MŚ) a Węgry nie nawiązały do dawnej wielkości. Za moją tezą przemawiają choćby powyższe argumenty, ale nawet bez nich, uważanie tamtej reprezentacji za najlepszą na świecie w swoim okresie to minimum które mogę dla nich zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1954 moim zdaniem najlepszą reprezentacją na świecie były Węgry z fenomenalnym Puskasem na czele i to oni zasługiwali na wygraną w finale.

Hehe, mógłbym powiedzieć dokładnie to samo o finałowym meczu Ligi Mistrzów z 1999, drogi Rorschachu :) Kto z przebiegu meczu bardziej zasługiwał na wygraną chyba nie muszę mówić, a wiadomo jak się skończyło. Fani United na pewno pamiętają (albo widzieli powtórki - to w przypadku młodszych fanów) te końcowe minuty... Dzięki takim wydarzeniom właśnie futbol jest piękny! Tak samo było w 1954, nie bez powodu tamtą wygraną RFN określa się mianem "Wunder von Bern" * Wybaczcie off - topic, ale nie mogłem się powstrzymać ;]

* "Cud z Berna", kibicom piłkarskim (i nie tylko) polecam film o tym samym tytule. Warto obejrzeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rorschach

tak na serio, nie trzeba żadnych teorii spiskowych, by nie lubić Niemców ani nie trzeba polityki mieszać. Ja na przykład uważam, że nie zasłużyli na tyle tytułów na wielkich imprezach,

Ależ dokładnie to samo można powiedzieć o każdym innym zespole, który cokolwiek w futbolu osiągnął. Ja na ten przykład uważam, że zwycięstwo Greków na Euro w 2004 było zwykłą kpiną, bo oni zamiast grać w piłkę, przez cały mecz, można powiedzieć, że całą jedenastką, stali we własnym polu karnym, albo lepiej - na linii bramkowej. I gdzie ta sprawiedliwość? To jest sport ;] Nie ważne kto jak gra, ale kto zdobywa gole (może właśnie dlatego Hiszpania ma stosunkowo niewiele tytułów w odniesieniu do swojej klasy), to się liczy.

Ja tam uważam, że Niemcy w pełni zasłużyli na wszystkie tytuły, nawet ten z '74, bo wtedy po prostu świetnie wytrzymali ciśnienie, grając z najlepszą drużyną na świecie (chyba wszyscy wtedy chcieli w finale Polski i Holandii). Fakt, że warunki baaaardzo im pomogły, uziemiając najdynamiczniejszy atak na świecie, ale pamiętajmy, że pomoc tego typu, otrzymaną od natury, trzeba umieć wykorzystać. Nie każdy to potrafi (zaznaczmy, że mieli w składzie gwiazdy tego samego formatu co my). Niemcy są po prostu pewni siebie, aż do bólu, zawsze wierzą w zwycięstwo i walczą do upadłego. Właśnie za to im kibicuję (oczywiście, zaraz po naszej reprezentacji ;)).

@8azyliszek

reprezentacja Niemiec będzie mogła się spotkać z Brazylią najwcześniej w finale.

No, no, tylko, że Brazylia pewnikiem odpadnie w jakim ćwierćfinale...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polakom nie daję wiekszych szans. Licze za to na reprezentacje Chorwacji myślę że minimum półfinał będzie dla nich. A więc :

Gr. A

1. Czechy

2. Rosja

3. Polska

4. Grecja

Gr. B

1. Niemcy

2. Holandia

3. Dania

4. Portugalia

Gr. C

1. Hiszpania

2. Chorwacja

3. Włochy

4. Irlandia

Gr. D

1. Szwecja

2. Francja

3. Ukraina

4. Anglia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zbliża się Euro, więc czas coś powiedzieć na ten temat. Niewątpliwe jest, że faworytami teoretycznie są Niemcy lub Hiszpania. Natomiast pewnie jak na złość wyjdzie jakiś "czarny koń", który zamiesza wyniki. Też nie można skreślać słabszych drużyn, być może to któraś z tych objawi się niespodziewanie.

Oczywiście chciałbym, aby awansowali kolejno w grupach po zakończeniu spotkań i stawiam:

Grupa A

1. Polska

2. Rosja

3. Czechy

4. Grecja

Grupa B

1. Niemcy

2. Dania

3. Holandia

4. Portugalia

Grupa C

1. Hiszpania

2. Chorwacja

3. Włochy

4. Irlandia

Grupa D

1. Szwecja

2. Anglia

3. Francja

4. Ukraina

Moja kadra reprezentacji Polski Franciszka Smudy:

Bramkarze: Szczęsny, Tytoń, Załuska

Obrona: Wasilewski, Piszczek, Perquis, Wawrzyniak, Wojtkowiak, Glik

Pomoc: Błaszczykowski, Obraniak, Murawski, Dudka, Polanski. Rybus, Mila

Napastnik: Lewandowski, Smolarek, Grosicki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(są tylko telebimy, na których wczoraj pokazywali transmisję meczu w tvp, więc można było przynajmniej zobaczyć powtórki)

I była to chyba ostatnia okazja, żeby zobaczyć jakąkolwiek powtórkę na tym stadionie, bo przepisy UEFA zabraniają podczas spotkań pokazywania na telebimach powtórek.

Do Euro pozostało 39 dni 7 godzin i 45 minut :) To już nie tak wiele :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa A

1. Rosja - mają całkiem solidny zespół, kilku młodych zdolnych zawodników i nie grają najgorzej.

2. Polska - grupa w porównaniu do pozostałym stosunkowo łatwa, jako gospodzarz musimy awansować

3. Czechy

4. Grecja

Grupa B

1. Niemcy - wystarczy napisać: wicemistrzowie Europy 2008, 3 drużyna MŚ 2010

2. Holandia - 2 drużyna MŚ 2010 / Portugalia - mają dobrych piłkarzy i przy odrobinie szczęścia mogą awansować

3. Portugalia/Holandia -

4. Dania

Grupa C

1. Hiszpania - mistrzowie świata i europu, nic dodać nic ująć

2. Chorwacja - zdolni piłkarze, powinni wyprzedzić Włochów

3. Włochy

4. Irlandia

Grupa D

1. Francja - fajnie grająca w ostatnim czasie ekipa, świetne młode pokolenie, kilku doświadczonych piłkarzy

2. Anglia - Anglia jak to Anglia, marzy o wielkim sukcesie, którego im jednak nie wróżę.

3. Ukraina

4. Szwecja

ME rostrzygnie się pomiędzy Hiszpanią, Niemcami i Holandią. Obecnie trzy najlepsze zespoły w Europy, a może i na świecie. Największe szanse na końcowy sukces daję jednak Hiszpanom, którym w ostatnich turniejach sprzyja ogromne szczęście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Euro pozostało 39 dni 7 godzin i 45 minut :) To już nie tak wiele :)

Jak to szybko zleciało. Choć od czasu poznania gospodarzy do 2011 roku bardzo się dłużyło. Pamiętam, jak mówiłem na równo rok przed Euro, że to jeszcze sporo czasu. Chyba na nic nie czekałem z takim utęsknieniem.

1. Rosja

2. Polska

3. Czechy

4. Grecja

Rosjanie są w formie, a nasz bezpośredni pojedynek z tą drużyną zapewne przegramy, bo rywal silny. Na drugie miejsce nas jak najbardziej stać.

Grupa B

1. Niemcy

2. Holandia

3. Portugalia

4. Dania

Niemcy to faworyci całego turnieju, nie sądzę, aby wyszli z drugiego miejsca. Holandia jest na chwilę obecną lepsza od Portugalii.

Grupa C

1. Hiszpania

2. Włochy

3. Irlandia

4. Chorwacja

Hiszpania po prostu musi wyjść z 1. miejsca. Włochy też raczej nie będą miały problemów z Chorwacją, czy Irlandią, bo to drużyna złożona z lepszych zawodników.

Grupa D

1. Francja

2. Anglia

3. Ukraina

4. Szwecja

Anglia z innym selekcjonerem pewnie się trochę zamota, bo Francja odbudowuje swą potęgę. Ukraina trafiła wyjątkowo źle, choć przy odrobinie szczęścia mają szanse na awans.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UEFA w związku z wydarzeniami na Ukrainie dopuszcza przełożenie Euro na rok 2013 :/ Wtedy to odliczanie troszkę by się wydłużyło... W życiu nie spodziewałbym się takich słów po przedstawicielu tej organizacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najgorsza rzecz, jaka mogłaby się przytrafić piłkarskiemu światu w tym roku... Tyle czekać na Ojro tylko po to, aby na prawie miesiąc przed dowiedzieć się, że zostaje przełożone na następny rok :/ Mam nadzieję, że tym z Uefa z powrotem się w głowach ułoży, bo za bardzo jestem tym wszystkim nakręcony, aby obchodzić tak wielkie święto dopiero za rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak to przed chwilą usłyszałem w radiu to oniemiałem. UEFA sobie chyba jaja robi?

Oligarchowie ukraińscy zapłacili to ma być i już.

Przecież jeśli Janukowycz sfałszuje jesienne wybory parlamentarne (a to niestety jest prawdopodobne) to sytuacja się tylko zaogni a nie poprawi. No i byłaby wielka chryja, gdyby odwołali. To nie może się zdarzyć - UEFA musiała by płacić olbrzymie odszkodowania stacjom TV i sponsorom. A oni b. nie lubią oddawać kasy.

Humorystycznie jednak rzecz biorąc, do przyszłego roku byłoby 50% szans, że drogowcy skończą odcinek autostrady Stryków-Warszawa :smile::laugh::tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humorystycznie jednak rzecz biorąc, do przyszłego roku byłoby 50% szans, że drogowcy skończą odcinek autostrady Stryków-Warszawa

Jedyny pozytyw ;]

Jeśli chodzi o cały komunikat UEFA, to trzeba rzecz nazwać po imieniu: kpina - totalna, śmieszna, żałosna kpina. Dlaczego? Ponieważ na Ukrainie nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Owszem, władze przeginają trochę z Tymoszenko, jednak w porównaniu do tego, co na co dzień dzieje się z opozycją w Rosji, jest to - mówiąc kolokwialnie - małe piwko i to w dodatku bez pianki. No bo jakby się tak zastanowić, to nikt nie pali się do bojkotu igrzysk w Soczi ;] (txt ze wczorajszych "Wiadomości" ;)). Taki obrót sprawy nikomu by nie pomógł, tylko raczej zaszkodził. Powinno być tak, jak rzecz się miała w starożytnej Grecji - na czas igrzysk odkładamy politykę. Kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Niestety polityka bardzo często brutalnie wchodziła do sportu. Choćby na Mundialu w 1938 roku gdzie nie zagrała reprezentacja Austrii bo jej państwo zajęli Niemcy. O Olimpiadzie w Moskwie i Los Angeles nie wspominając.

Ale coś takiego to zwykłe draństwo!

http://euro2012.wp.pl/title,Hiszpanie-goto...ml?ticaid=1e5ee

I co byśmy zostali zostali z tymi przepłaconymi stadionami jak inwestor banku Lehman Brothers z bezwartościowymi akcjami i długiem. Wyłożyliśmy na tą imprezę masę kasy i nam się należy. A jednocześnie jest to kolejny przykład na to jakich fajnych "przyjaciół" mamy w Unii Europejskiej. :dry::/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sobie w tym momencie pomyśleli mieszkańcy całej Europy? Jakie skojarzenia będą mieli z tym Euro? Ukraina pogrążyła nie tylko siebie, ale i nas jako współorganizatora. A Hiszpania jest jeszcze bardziej żałosna. Przejąć turniej, wbić nóż w plecy :dry: Już widzę, jak będą organizowane następne turnieje Euro we wschodniej Europie. W ogóle ich tu nie będzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już 26 osobową szeroką kadrę na Euro:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn), Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven)

Obrońcy: Sebastian Boenisch (Werder Brema), Kamil Glik (FC Torino), Marcin Kamiński (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Damien Perquis (FC Sochaux), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Kamil Grosicki (Sivasspor), Adam Matuszczyk (Fortuna Duesseldorf), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor SK), Rafał Murawski (Lech Poznań), Ludovic Obraniak (Girondins Bordeaux), Eugen Polanski (FSV Mainz), Maciej Rybus (Terek Grozny), Rafał Wolski (Legia Warszawa).

Napastnicy: Paweł Brożek (Celtic Glasgow), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Artur Sobiech (Hannover 96).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się cieszę, że w kadrze nie ma Jelenia i Głowackiego. Jeleń podpadł trenerowi Lilie odmawiając gry w rezerwach, więc w tym klubie jest już spalony. Co do Głowackiego, jak nie złapie kontuzji to bardzo często rywale reprezentacji Polski strzelając bramki po jego błędach - przykład mecz Polska Anglia przegrany 1:2 - bodajże w Warszawie to było, najpierw walnął samobója, później nie upilnował piłkarza "synów Albionu" (tak się określa potocznie kadrę Anglików).

Zwraca uwagę fakt, że to bardzo młoda reprezentacja z kilkoma doświadczonymi graczami, jak Murawski, Wasilewski, Błaszczykowski, czy też Brożkiem. Najmniejszy manewr Smuda miał w ataku, bo poza Lewandowskim nie miał za bardzo z kogo wybierać. Szkoda tylko, ze nie ma Frankowskiego, ale on akurat w kadrze zajmuję się szkoleniem napastników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piłkarza "synów Albionu" (tak się określa potocznie kadrę Anglików).

No coś ty ? Kto by pomyślał ! :laugh:

Parę słów o kadrze - Fabiański out, po co 2 piłkarzy z Arsenalu ? Skoro Szczęsny nie czuje presji ze strony Fabiana w klubie, czemu miałby rywalizować w reprezentacji ? A piłkarze nie grający, nie mają formy. Za niego bym powołał Kuszczaka. Boenisch... niby grał nieźle jak grał, ale miał długą przerwę i nie jestem przekonany co do jego formy fizycznej.

Wawrzyniak, Wojtkowiak - out. Do obu mam uraz, jeden udaje, że jest drugim Alvesem, tylko, że Polska to nie Barcelona i jak się jest obrońcą, trzeba grać w obronie a nie szarżować do przodu. Na dodatek z marnym skutkiem zazwyczaj. Wojtkowiak - trener na niego regularnie stawia, ale mnie nie przekonał niczym i żaden z niego wybitny obrońca by mieć pewne miejsce za każdym razem, niezależnie co się dzieje. W powietrzu czuję sentyment Smudy do Lecha Poznań.

Z pomocników nie przekonuje mnie Polanski, Matuszczyk i Mierzejewski. Polanski... może to jest niezły def. pom. i jako alternatywa dla Dudki może być ale nie gra w silnym klubie i nie imponuje niczym. Jest po prostu solidny. Czasami to wystarcza, czasami nie. Zobaczymy. Matuszczyk - nieustabilizowana sytuacja klubowa, zanim nie trafił do Duesseldorfu, który to kierunek świadczy raczej o spadku sportowym niż wzroście. Daleki od formy jaką czarował w zeszłym sezonie. Mierzej - umiejętności ma, ale z dwóch pomocników grających w Turcji, lepszym jest Grosicki. Były gracz Polonii u mnie byłby dżokerem i miejsce na ławie grzał, a nie murawę.

Paweł Brożek - really ? Chłopak nie gra nawet na wypożyczeniu, nie strzela goli, właściwie po co on jest ? Za nazwisko ? I Kucharczyk - rozumiem, Legia w tej części sezonu gra świetnie, ale nie on stanowi o sile jej ataku i chyba jednak dałoby się znaleźć kogoś lepszego. Nawet Frankowskiego, gdyby się zgodził. Reszta powołań w miarę dobra. Z tej mąki jaką mamy, ciężko coś ulepić lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocników nie przekonuje mnie Polanski, Matuszczyk i Mierzejewski. Polanski... może to jest niezły def. pom. i jako alternatywa dla Dudki może być ale nie gra w silnym klubie i nie imponuje niczym. Jest po prostu solidny. Czasami to wystarcza, czasami nie. Zobaczymy.

Nie jestem jakimś fanem Polanskiego, ale jeśli patrzeć na umiejętności i formę to jego powołanie mnie nie dziwi. Początek sezonu w Mainz miał średni, ale rozkręcał się w trakcie rozgrywek i ostatnio był jednym z najważniejszych zawodników klubu Bundesligi. Nie rozumiem twierdzenia, że nie gra w silnym klubie. W porównaniu do pozostałych kadrowiczów, to kto gra w silnym? Chyba tylko Szczęsny i trio z Borussi. Oczywiścię mówię tutaj o regularnie grających. Według mnie Polanski nie powinien być w kadrze z tego powodu, że jest bardziej Niemcem niż Polakiem, a wybrał nasze barwy, bo można błysnąć na Euro. Pod kątem piłkarskim, to w tym sezonie zrobił duży postęp i jego umiejętności na pewno się przydadzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadra w miarę niezła, ale kilku piłkarzy to śmiech na sali. Matuszczyk, który nie gra nawet w 2. Bundeslidze (...), Brożek, który nawet w Celticu nie umie sobie wywalczyć miejsca, Fabiański, za którego powinien być Kuszczak, Sobiech, który umie całkiem dobrze grać, ale w swoim klubie nie gra wcale no i Jodłowiec, który też jest niezły... Na plus dla Smudy powołanie dla Wolskiego, szkoda, że Żyry nie wziął. Jak dla mnie z tej kadry powinien odpaść Matuszczyk, Kucharczyk i Jodłowiec. Dobrze, że przynajmniej Jelenia nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście najbardziej brakuje Piecha w głównym składzie. Gość zasłużył sobie na powołanie dobrą grą w klubie i ekstraklasie, a mimo to go nie dostał, podczas gdy np. taki Sobiech znalazł się na liście wybrańców...Trudno, ale to w końcu Franz Smuda ma ostatnie słowo (a w większości przypadków szkoda ;)).

Oprócz tego, zastanawiam się jakim cudem pan trener, znalazł miejsce dla zastępcy rezerwowych, tzn. Fabiańskiego? Już wolałbym tutaj widzieć Kuszczaka... Nie, ja Smudzie nigdy nie wybaczę, że zrezygnował z Boruca! Mielibyśmy dwóch czołowych bramkarzy Europy, jeśli nie świata w składzie i o tą pozycję specjalnie nie musielibyśmy się martwić, a tak, oby Szczęsny był zdrowy, bo Tytoń nie jest w stanie go zastąpić na wysokim poziomie.

Jeszcze parę słów na temat naszego kawałka na Euro... Nie wiem, co mam zrobić, czy śmiać się, czy płakać. Z jednej strony to fajnie, że te wszystkie pseudo-gwiazdki z Rodowicz na czele, dostały ostrego pstryczka w nos od telewidzów, a z drugiej bardziej obciachowego numeru (jeśli tak to można nazwać) nie dało się wybrać. Ludzie zrobili to chyba tylko dla tzw. jaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...