Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Euro 2012

Polecane posty

Pierwszy dzień Euro 2012 za nami, więc wypada się podzielić wrażeniami :)

Osobiście jakoś nie byłem nakręcony, ale od godziny 16, coraz bardziej emocje mi się udzielały. Powiem, że ceremonia otwarcia bardzo mi się podobała. Fajne to to było i z pomysłem.

Potem nadszedł sam mecz. Dobry początek w naszym wykonaniu. Kilka ładnych, składnych akcji, po których mogły być bramki, ale tak bywa. Potem gol Lewego. Ryk i raban w domu :P Potem okazja Perquisa, która powinna być zakończona bramką, ale uderzył ile sił w nogach niemalże i cóż, gola nie ma. Czerwona kartka dla Greka. Słuszna, czy nie, nie mnie to oceniać. Nadeszła druga połowa, gdzie byłem pewien, że strzelimy ze dwie bramki i będziemy kontrolować przebieg spotkania do końca meczu. Ale co się stało! Zamiast ruszyć, cisnąć Greków, to my sobie czekamy i oddajemy inicjatywę. Byłem niesamowicie zaskoczony i byłem pewien, że taka gra się źle skończy. I masz. Gol na 1:1, po błędzie Szczęsnego. Tak, wg. mnie to Wojtek zawinił, a nie Wasyl. Polecam obejrzeć jutro powtórkę programu Cafe Euro, a dokładniej analizę Hajty, z którym się zgadzam.

Mamy 1:1, nasza gra stanęła i czekamy na zbawienia. Faul Szczęsnego, karny dla Greków, który dzięki Bogu obronił Przemek Tytoń. Kamień spadł z serca. Sądziłem, że teraz dostaniemy takiego pozytywnego kopa w tyłek i ruszymy na Helladę. Ale tak się nie stało i ostatnie minuty to nerwówka, zakończona remisem 1:1. Jestem nie tyle co rozczarowany, bo taki jest sport, nieprzewidywalny, ale jest pewien niedosyt. Mogło być tak pięknie, ale nie ma co gdybać. Trzeba walczyć we wtorek z Rosją, chociaż o ten punkt i w sobotę pokonać Czechów. Teoretycznie niby proste, ale zobaczymy jak będzie w praktyce.

No, ale mniejsza z tym.

Dzisiaj dwa meczy z grupy B. Dania - Holandia i Portugalia - Niemcy. W pierwszym meczu powinni wygrać Oranje, a w drugim sądzę, że będzie remis, ale różnie to w sporcie bywa.

PS Nie mam pojęcia co wyprawia Smuda, nie stosując zmian...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wódka - Piwo 4:1

Po obejrzeniu tego jak gra nasza drużyna oraz jak grają nasi rywale stwierdzam, że nasze szanse wyjścia z grupy są bliskie zeru. Nie trzeba być geniuszem, żeby stwierdzić, że Rosja we wtorek zmiecie nas z powierzchni ziemi, a potem nawet jeśli wygramy z Czechami, nie będzie to już miało większego znaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi grali z początku nadzwyczaj dobrze. Ładne konstruowanie akcji, dużo okazji, piękny gol Lewandowskiego... Niestety, jeden głupi błąd zakończony fartownym golem Greków sprawił, że coś w nich zgasło i nagle zaczęli się gubić.

1:1 to z pewnością nie jest satysfakcjonujący wynik, jednak sądzę, że i z tego powinniśmy się cieszyć, bo przecież tylko centymetry dzieliły nas od utraty kolejnych dwóch bramek (jednej z karnego i drugiej, która była szczęśliwie na spalonym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak Rosjanie zagrają z nami tak jak dziś to nie mamy szans" - co to są za bzdury? Przecież to jest turniej. Poza tym KAŻDY MECZ JEST INNY! Nie wiadomo jak pozwolimy grać Rosjanom' date=' a jak Rosjanie pozwolą grać nam.[/quote']

Jakie znowu bzdury? Waść od rzeczy gadasz, jakby forma nie miała przełożenia na kolejne mecze. Obawiam się trochę tego, że Smuda tak kapitalnie przygotował zespół, że ten nie daje rady kondycyjnie. Wystarczyło, że zrobił te katorżnicze treningi i zabił świeżość. Słyszałem podczas transmisji, że Advocaat zrobił coś zupełnie przeciwnego i prowadził jedynie lekkie zajęcia, żeby nie przemęczać zawodników. Jeśli to wszystko prawda, to może jest jeszcze nadzieja, że nasi trochę wypoczną i za kilka dni zagrają na wyższych obrotach. Główna zasada przy budowaniu kondycji w takich sytuacjach to możliwość odpoczynku po intensywnych treningach. Chociaż przy Smudzie, który żyje we własnym świecie, niczego nie możemy być pewni.

Zwycięstwo Czechów nad Grekami (i to najlepiej wysokie) byłoby nam teraz bardzo na rękę. Gdyby wygrali Grecy, a my poleglibyśmy z Rosją, to w meczu pomiędzy tymi zespołami wystarczałaby im gra na remis. Rosjanie mieliby pewne pierwsze miejsce, a Grecy drugie. Przy okazji ucieszyliby się z utarcia nosów Polakom. Dlatego najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce i po prostu wygrywać mecze. Dzisiaj można było spokojnie prowadzić 2-0 i czekać na drugą kolejkę. Obawiam się tylko tego, że skoro nie potrafimy wygrać z taką Grecją prowadząc 1-0 i grając w przewadze, to jak możemy liczyć na wygranie jakiegoś spotkania? Nie zgodzę się, że oba mecze reprezentowały wysoki poziom piłkarski. Zarówno my jak i Grecy graliśmy na zwolnionych obrotach, z mnóstwem kiksów i wybić piłki na oślep do przodu. Czesi i Rosjanie byli szybsi, konstruowali składne akcje. Drugi mecz był znacznie bardziej atrakcyjny dla oka, choć pierwszy zrównoważył to ogromną dawką emocji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja pokazała prawdziwy futbol, dorosły, piękny dla oka z wieloma bramkami. Dla mnie są czarnym koniem spokojnie osiągną sukces. Czesi nie są złą drużyną po prostu zapomnieli czym jest obrona (przynajmniej ją mają) no i muszą atak wymienić zdecydowanie. Mam nadzieje, że we wtorek skończy się dzień z naszym udziałem. Dzisiaj to była totalna katastrofa spójrzmy prawdzie w oczy to jest trójka z BVB, a nie jedenastka na Euro no i 4 obcokrajowcy którzy tylko grają dla nas, bo są za słabi w swoich reprezentacjach, a nasz kraj mają głęboko...

Smuda się po prostu pomylił już nie chce go męczyć, ale kilku zawodników mógłby już usunąć i dać szansę najbardziej poszkodowanemu Wawrzyniakowi czy nowym Kamińskiemu czy Wolskiemu, ale znając życie będzie ta sama jedenastka, ale cóż Ja jestem tylko hejterem i się nie znam.

Brawa dla Polsatu za trafne komentarze, a Ja się dziwie czemu Euro przyznano TVP (chyba tylko dlatego żeby naszym mydlić oczy jacy są wspaniali i zjednoczeni)

Szczęsny może teraz otwierać chipsy i pić cole ;). Boruc gdzie jesteś? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I proszę...cały świat zamiast o pierwszych meczach w kontekście otwarcia Euro mówi i pisze o bandzie debili, ktorzy popisali się w Krakowie i Łodzi. Tusk przestał walczyć z bydłem i teraz mamy wizytówkę i przypiętą taką łatkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem już wczoraj siły, a chciałem napisać coś w podobnym tonie jak RIPi - jako że z tak grającą Rosją musimy nastawić się raczej na grę z kontry, w przypadku remisu, najlepszym rozwiązaniem dla nas byłoby chyba zwycięstwo Czechów nad Grekami. Pozostawałaby wtedy wiara, że nasi na mecz o awans się maksymalnie zmobilizują - wszystko byłoby w ich rękach, a rzadko jest tak, że nie musimy patrzeć z niepokojem na wyniki innych spotkań.

Jeszcze słówko na temat wypowiedzi Tura.

Akurat w naszym przypadku, abstrahując od konkretnych nazwisk, nie mamy raczej w kadrze miejsca na absolutnych debiutantów. Nie jesteśmy zespołem klasy Hiszpanii czy Niemiec, którzy mając na danej pozycji kilku światowej klasy zawodników, mogą sobie pozwolić na zabranie na turniej świetnie zapowiadającego się młodzika. Smuda miał przeszło dwa lata na wykrystalizowanie paczki dwudziestu trzech równych zawodników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno my jak i Grecy graliśmy na zwolnionych obrotach, z mnóstwem kiksów i wybić piłki na oślep do przodu. Czesi i Rosjanie byli szybsi, konstruowali składne akcje. Drugi mecz był znacznie bardziej atrakcyjny dla oka, choć pierwszy zrównoważył to ogromną dawką emocji.

Nie do końca się zgodzę. Polacy grali bardziej efektownie od Greków, było dużo piłek odegranych na 1 kontakt, wiele świetnych prostopadłych podań i z naszej strony bardzo mało błędów indywidualnych (kiksy, niedokładne podania). To Grecy bardzo często 'łapali nogi' i nie trafiali w piłkę nawet pod własnym polem karnym. Zdarzały się niektórym niewytłumaczalne pomyłki (podanie piętą prosto pod nogi naszego zawodnika itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry dynamiczny mecz Rosjan z Czechami, czas leciał podczas oglądania bardzo szybko. Poziom o wiele lepszy niż w spotkaniu otwarcia.

Szkoda Czechów bo aż tak bardzo nie odstawali ale przede wszystkim trzeba strzelać bramki. Dobrą zmianę dał Pawluczenko , asysta przy 3 bramce i sam strzelił 4. Spodziewałem się remisu 2:2 ale jednak ...

We wtorek będzie ciężko. Jak nie wygrana to trzeba liczyć chociaż na remis a potem wygrać jakoś z Czechmi i będzie awans dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co pokazali Rosjanie nie wróże Polsce sukcesu we wtorkowym meczu. Nasi kopacze mecz o wszystko zagrają w sobotę z Czechami którzy będą mieli dwa punkty więcej. Tak ja to widzę.

Szkoda że Grecy nie wykorzystali tego karnego sad_prosty2.gif .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - wytłumacz mi, proszę, bo takie zjawisko znane jest chyba tylko w Polsce - dlaczego kibicujesz jakiejś Holandii, zamiast wspierać Polaków? Wg. mnie to tak samo, jak z lepszymi drużynami w futbolu - kibicujesz tym, którzy lepiej grają. A jak nie zdobędą mistrzostwa, to się przerzucisz na Hiszpanię, czy jak to będzie? Poza tym nóż mi się otwiera w kieszeni, gdy widzę jak ktoś z góry skazuje naszych na porażkę, bo 'Rosjanie przecież zmasakrowali Czechów'. Mecz to mecz, wszystko się może zdarzyć. Za dużo takich 'pewnych' meczów widziałem, żeby stawiać na lepszych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno 2real4game jak i FaceDancer mają po części rację. Prawdą jest, że każdy mecz jest inny i Rosjanie mogą po prostu nas zlekceważyć, albo mieć ogromnego pecha pod bramką, co w połączeniu z sędziowaniem pod gospodarzy pozwoli nam zachować dogodny remis. Z drugiej jednak strony, ostatnim razem kiedy Rosja z Arszawinem na czele grała z takim rozmachem, to przegrali dopiero w półfinale, gdy opadli z sił. I szczerze mówiąc życzę im wyjścia z grupy i zajścia jak najdalej, bo jestem pod ogromnym wrażeniem sukcesów holenderskiej szkoły trenerskiej w tym kraju. Szkoda, że kiedy myśmy mieli jednego trenera na poziomie to zawiść Polaków skupiała się na tym ile on zarabia. W tym sporcie nie wygrywa już ten kto oszczędza.

Czytelników blogów zapraszam do dyskusji o Euro tutaj.

Główną siłą Rosjan jest atak. Kerzakhov, Dzagoev, Pogriebniak, Pavlyuhenko, Arszawin... Właśnie na napad musimy uważać, bo mają naprawdę świetnych graczy i zmienników na tą pozycję.

Rly?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - wytłumacz mi, proszę, bo takie zjawisko znane jest chyba tylko w Polsce - dlaczego kibicujesz jakiejś Holandii, zamiast wspierać Polaków?

Przepraszam, a czy to jest mus kibicowanie naszej reprezentacji? każdy ma prawo do kibicowania swojej ulubionej drużynie jeżeli jest za Holandią to znaczy, że ma ku temu powody. Ja na przykład wyznaje taką zasadę, że jak naszym nie kibicuje to nie kibicuje żadnej drużynie. Chciałbym natomiast żeby wygrał ktoś inny niż Niemcy czy Hiszpania dlatego Rosja moim zdaniem jest czarnym koniem.

Zresztą to nie jest tak do końca z tymi polakami bo trudno powiedzieć, że Obraniak czy Polański jednoczą się z nami chyba, że Ja o czymś nie wiem -.- (nie oglądam ekspertów z TVP) najbardziej Wkurzajewskiego który powiedział, że Obraniak to Polak z krwi i kości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co będzie z Polakami ?!

Ciężko przyjąć do wiadomości, że Nasi są najgorsi na tym Euro?. Owszem to dopiero pierwsze spotkanie futbol jest sportem nieobliczalnym, ale nie oszukujmy nie róbmy z naszych nie wiadomo jakich piłkarzy. Nasza piłka jest na dnie mamy rodzynki, ale nie mamy wychowanków wolimy obcokrajowców niż naszych młodych polaków także mam apel do PZPN zróbcie ograniczenie liczby obcokrajowców w T-Mobile. Jeżeli będziemy mieli młodych fajnych chłopaków to będziemy mogli w czym wybierać na następne kilkanaście lat, ale niestety nie którzy wolą dalej lizać i wąchać za przeproszeniem g*wno niż wziąć się za szkolenie przykro mi taka jest prawda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przyjąć do wiadomości, że są w tym kraju Polacy, którzy nie kibicują Polsce? Ja na przykład mam całe to wydarzenie głęboko gdzieś - najpierw "góra" popisała się podczas organizacji budowy dróg, potem lud wybrał weśniacki "hymn", więc nie widzę powodu, by jasno wróżyć polskiej reprezentacji piłkarskiej. Dlatego życzę jak najlepiej naszym rywalom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sedinus

No tak, ale co ma góra i lud do gry naszej reprezentacji i całej imprezy? Ja też mam w głębokim poważaniu całą imprezę, ale jak widzę mecz naszych to aż się prosi żeby się pobawić w kibica i dać się ponieść tej ułańskiej fantazji, może nawet pomarzyć o wyjściu z grupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przyjąć do wiadomości, że są w tym kraju Polacy, którzy nie kibicują Polsce?

Często tacy ludzie po prostu nie znają się na piłce i są skrajnymi pesymistami. Bo wielu jest też takich, którzy mimo tego, że nie oglądają meczów regularnie, potrafią zasiąść przed telewizor i do końca kibicować naszym. Tak naprawdę nie obchodzi mnie czy kibicujecie Austrii, Australii, czy Niemcom tylko błagam - nie gadajcie bzdur, że to już koniec marzeń. Do dopiero początek, dopiero się rozkręcamy. A gdyby tacy pesymiści, jacy są tutaj w większości, byli w kadrze, to z miejsca przegraliby z Rosją pewnie z 10:0. Często psychiką da się wygrać mecz, umiejętności nie wystarczą. Bo gadanie, że Polska jest najgorsza na Euro po jednym naszym meczu i drugim Rosjan z Czechami jest godne emotki trollface.gif . Żenada...

Dobrze, że są jeszcze jacyś prawdziwi kibice ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abyss

Nie tylko pomarzyć są realne szanse na wyjście z grupy smile_prosty.gif. Jeśli zagramy cały mecz z Ruskami tak jak pierwszą połowę z Grecją, to mamy duże szanse na wygraną. Rosjanie niezbyt dobrze radzą sobie w obronie. Często robię głupie błędy, dużo graczy angażuje się w walkę ofensywną, przez co ich defensywa często wygląda niemrawo. Wystarczy popatrzeć na mecz z Włochami.

Pięknie zagrali w pierwszej połowie smile_prosty.gif, aż się chciało patrzyć na Polaków, trójka z Borussii naprawdę dała radę i żeby znowu nie strata bramki po błędzie... Prawie głos zdarłem jak Lewy strzelił gola, a jak Tytoń wybronił jedenastkę to znowu euforia smile_prosty.gif, nadal jestem z naszymi, bo wiem że stać ich na wyjść z grupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.Rosjanie wygrali wysoko z Czechami i już większość kibiców traci wiare.Musimy w naszą reprezentacje uwieżyć i dać wsparcie a nie marudzić że szans nie mamy,jak sytuacja była do d*py i byliśmy pod zaborami to wierzyliśmy a teraz kiedy pozostały 2 mecze i mamy nadal duże szanse to widze że wielu już myśli że przegramy.Zamiast marudzić uwierzmy w naszą reprezentacje po kto ma w nich wierzyć i dawać im doping jeżeli nie my.Euro się udało,mamy to co najważniejsze: stadiony oraz dalej mamy szanse żeby wyjść z grupy,musimy tylko uwierzyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko przyjąć do wiadomości, że są w tym kraju Polacy, którzy nie kibicują Polsce?

Często tacy ludzie po prostu nie znają się na piłce i są skrajnymi pesymistami.

Przyznaje się. Nie znam się na piłce, nie oglądam meczy, oglądam tych którzy wygrywają, nie widziałem nigdy na oczy piłki nożnej, a Messi gra w Utided tak się ten klub nazywa nie? przepraszam, że mógłbym się pomylić, ale jak ktoś powiedział nie jestem kibicem naszego kraju nie jestem nim ogóle czyli za Legią też nie przepadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...