Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BigDaddy

Zakup myszy gamingowej.

Polecane posty

Witam!

Przepraszam, że tak późną porą, dlatego też będzie krótko, zwięźle i na temat.

Mówiąc konkretnie, mam na myśli zakup nowej myszy(obecna to jakiś wysłużony, ok. 5'cio letni Logitech laserowy, profilowany dla praworęcznych-jutro zamieszczę zdjęcie), gdyż stara, choć działająca, jest nieźle obtarta, wyczerpana użytkowaniem i hmmm... Łatwo się przetłuszcza :/.

W związku z taką, a nie inną sytuacją zapragnąłem za swoje skromny budżet(ok. 150zł, acz wolałbym nie przekraczać tej kwoty), zakupić sprzęt z którego mógłbym się cieszyć przez dłuższy czas.

Liczę na wasze propozycje i argumenty za nimi przemawiające! :thumbsup:

PS

Trzy najważniejsze dla mnie rzeczy:

I-Wygoda i obsługa.

II-Obłędny i designerski wygląd.

III-Cena/oferowana jakość.

PS2

Nie muszą to być "najnowsze" myszki, mówiąc to mam na myśli, że biorę pod uwagę także te ciekawe modele z roczników 2009-2010, lecz nieużywane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady, a miałbyś coś do zaproponowania jakiegoś ciekawego gryzonia?

Poza tym, mam pytanie odnośnie RFE - czy to prawda, że kabel jest mało elastyczny i może przeszkadzać?

PS

Zamieszczam zdjęcie obecnej, planuję zakupić coś podobnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Revo...Elite-3594.html

Poza tym, mam mieszane uczucia co do jakości produktów oferowanych przez firmę A4Tech, także nie specjalnie mnie interesują modele z tej rodziny... :P

[EDIT]

Poszperałem na necie i znalazłem M8000X. Co o nim myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M8000X - mycha świetna - precyzyjna, szybka - mój wzrost skilla i refleksu o jakieś 20~30% w górę w stosunku do A4techa - polecam z czystym sumieniem, ale:

- ma nietypowy kształt i trzeba się przyzwyczaić - około 2~3 tygodnie się pomęczysz zanim zaczniesz kosić;

- migający, a raczej pulsujący napis GHOST jest bardzo irytujący - na szczęście DA się go wyłączyć w edytorze;

- nie da się ustawić klawiszy z klawiatury (tylko takie jak ALT/SHITF/TAB/BACKSPACE/ENTER + podstawowe skróty), ale żeby ustawić przykładowo "M" to już musisz makro napisać - z którym jak się okazuje w grze nie jest tak łatwo jak się może wydawać

- ostanie ale największe ale - guzik do makr to ten z prawej strony - jak nie masz różnorakich makr poustawianych - czyt. masz 1 ustawione na wszystkich 6 profilach to nie przeszkadza, ale bardzo często się go niechcący przyciska - mam ją od 10 lutego a nadal zdarza mi się wciskać ten guzik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat odkopuję, a raczej uaktualniam ze względu na premierę Tracer'a Sniper, bo do tej pory nie zaopatrzyłem się w nową myszkę(wypadki losowe), a stara po zalaniu herbatą(nie pytajcie) zaczyna dziwnie chodzić, zwłaszcza przyciski nie "sprężynują" tak jak wcześniej.

PMSG1 odpada, ze względu na brak dodatkowych przycisków, które przydają się do wielu funkcji, zainteresowałem się makrami, z którymi nie miałem wcześniej nic wspólnego, gdyby znalazł się ktoś miły i wytłumaczył na czym to konkretnie działa byłbym wdzięczny.

Głównymi kandydatami do zakupu będzie Revoltec FightMouse i Tracer Sniper.

Czytałem zastrzeżenia odnośnie jakości wykonania Tracer'a i ogólnie firmy jako takiej i internauci zniechęcili mnie, lecz po zakupieniu CD-Action zaskoczony byłem oceną - ta mysz dostała 9+ (sic!)

FightMouse zaś cechuje się ceramicznymi ślizgaczami i renomą firmy, nie posiadając zbytnio dużej ilości dodatkowych klawiszy funkcyjnych. Z tego względu jestem w tzw. rozterce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CDA jak i większości portalach internetowych testy myszek, klawiatur itp. są sponsorowane/robione na odwal/pisane przez fanboy'a.

PMSG1 to dokładnia sama mysz co Revoltec Fightmouse Elite.

Makra to sekwencja naciśnięć/ruchów kursora uruchomiana jednym lub kombinacją przycisków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...