Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zodiak

Rozwiązany: Pomoc w wyborze smartfona do 600 zł

Polecane posty

Witam, postanowiłem kupić sobie wreszcie jakiś dobry telefon, do tej pory siedziałem na SE c902, więc w tych nowszych nie jestem kompletnie obeznany. Z tego co słyszałem najlepsze są maszyny z Androidem, to prawda? Ogólnie telefonu używał bym do dzwonienia, pisania, przeglądania internetu i okazjonalnego odtworzenia filmu czy muzyki. Jeszcze jeden, dość błahy wymóg - Chciałbym odpalić na nim Angry Birds, gdyż uwielbiam katować tą grę u kolegi na jego HTC ^^, miło by było gdyby obsługiwał też jakieś inne ciekawe gry.

Jeśli chodzi o budżet to maksymalnie jakieś 600 zł, proszę o radę czy lepiej jest kupić nowy telefon, a gorszy, czy używany, a lepszy? Gdzie najkorzystniej było by go kupić? Allegro?

Kumpel polecał mi LG Swift'a, ale chciałbym zasięgnąć jeszcze waszej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wystapie przed szereg i zaproponuje Nokie Lumie 710. Tak, na Windowsie. Jak sie dobrze zakrecisz to dostaniesz nowa sztuke od dobrego samarytanina, chcacego sprzedac telefon na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym w Polsce.

Za magiczna kwote, ktora podales dostaniesz telefon z 3,7" ekranem z solidna powloka gorilla glass, 1,4GHz procek, 512MB RAM, 8GB wbudowanej pamięci oraz wszystkie wady i zaltey systemu z Redmond. Do funkcji które wymieniłes jest wystarczajacy. Angry Birdsy sa... a własciwie ich pierwsza czesc bez pozniejszych wariacji.

Ogromna zaleta systemu jest jego nieprzecietna wydajnosc. Telefon na polecenia reaguje niczym wygłodniały gepard polujący na gnu, i nie smie zwolnic. Wady? Zamkniety system, dosyc uboga personalizacja, i wynalazki typ "Zune" przy zgrywaniu/wgrywaniu materialow multimedialnych z/do komputera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak tragicznie. Appki, ktore uzywalem na androidzie bez problemu odnalazlem na WP.

W tej chwili mam dostep do Wave'a S8500, Neo V i Lumii 710 wlasnie - telefony o zblizonych paramterach. Telefon od Samsunga jest najsolidniejsza konstrukcja, do tego posiadajacy najlepszy aparat. Z aplikacjami jest natomiast jeszcze gorzej niz w przypadku WP, a Bada 2.0 dziala roznie. Za SE przemawia pierdyliard aplikacji i calkiem niezly aparat. Na stockowym romie jest za to wolniejszy niz Lumia - byc moze zmieni sie to z nadejsciem "lodowej kanapki". Lakierowana obudowa w Neo V tez do mnie nie przemawia.

Jezli zalezy komus na dostepie do przeogromnej ilosci aplikacji (ja efekt "zachlysniecia" mam juz za soba) to ---> Neo V. Solidny telefon do multimediow --> S8500. Szybkie, tanie, acz z zamknietym ekosystemem --> Lumia 710

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego IMO w stosunku jakosci do ceny najlepiej wypada Nokia. Jezeli upieralbys sie przy Andku to pozostaje SE Live, HTC Explorer/Wildfire S/Desire, uzywany Galaxy Ace, Milestone, Defy. Jako, ze nie mialem okazji dluzej testowac podanych modeli, ciezko mi z czystym sumieniem wypowiedziec sie na ich temat. Aczkolwiek moim cichym konkurentem bylaby Motorola.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Neo V ma już aktualizację do Androida 4.0 - na włąsnym mało używanym SE mam go od kilku dni i jest naprawdę genialny :) Telefon działa bardzo fajnie i dodatkowo naprawili lekko irytujące wady jak brak szybkiego sposobu na np wyłączenie wibracji itd :)

2) Jeśli np. jesteś z Warszawy to moge Ci zapropnować że sprzedam telefon bo sam poluję na coś ze stajni Nokii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S jest bardzo fajnym telefonem w cenie ok. 1000zł, mogąc go dostać za 600zł (w dobrym stanie) nie zastanawiałbym się ani chwili. Szybki procesor (mimo, że 1-rdzeniowy), dobry układ graficzny, bateria 1500 mAh, ekran 4" 800x480 w technologi super AMOLED (to chyba największa zaleta, świetne kolory i kąty widzenia, mały pobór energii), obsługa sieci 3.5G (dla porównania Neo obsługuje tylko 3G ---> wolniejszy transfer danych), wbudowanie 8 lub 16GB pamięci wewnętrznej, zalety możnaby długo wymieniać. Największą wadą jest chyba system, oficjalnie "tylko" android 2.3.5 (oczywiście możesz sobie sam wgrać 4.0+). Poza tym używając smartfona od Samsunga masz dostęp do dwóch sklepów (ich, oraz googla), co prawda wybór aplikacji w tym drugim jest sporo mniejszy, ale za to część aplikacji za które w Google Play jest pobierana opłata u Koreańczyków jest za free. Warto jeszcze zaznaczyć, że SGS był przez bardzo długi czas topowym telefonem, a nawet teraz jest to model b. popularny (sam znam 6 osób które go mają), co przekłada się na niespotykanie dużą liczbę dedykowanych mu programów i modyfikacji (alternatywne wersje systemu, gotowe programy do podkręcania procesora, programowanie klawiszy, jak zamiana w trybie aparatu przycisku do blokowania w spust migawki itd.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się spierać. Na pewno pod względem software'owym lepsza jest Xperia. Android 4.0 i korzyści płynące z jego posiadania. Za to lekko szybszy jest Samsung(niezły układ graficzny), ma ładniejszy, większy ekran, dużą wbudowaną pamięć, o wiele lepsze wykonanie i bardzo duże wsparcie na scenie moderskiej. W zasadzie są one do siebie podobne i naprawdę trudno wybrać. SGS pomimo wieku to wciąż wart uwagi telefon, ale Neo V jest dla niego całkiem godnym przeciwnikiem. Mi na twoim miejscu bardzo trudno byłby sie zdecydować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale nie każdy chce się w to bawić, a teraz po aktualizacji lepsza jest Xperia Neo V

Witam, podczepiam się pod ten temat, ale pewnie inni użytkownicy neo v również będą zainteresowani. Gdzie dostępna jest ta aktualizacja? Telefon twierdzi, że jest zainstalowana najnowsza wersja 2.3.4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie przeglądałem i znalazłem nówkę za 650 - Link. Od razu kupiłem, gdyż zdaje się że to wielka okazja, tylko teraz mam wątpliwości czy nie ma tu żadnego haczyka, bo zwykle nowe Xperie kosztują wiele więcej.

I jeszcze jedno pytanie - baterie w tym telefonie formatuje się standardowo? Tzn. używać go aż do kompletnego rozładowania i ładować 12 h? Potem powtórzyć cały proces 3 razy, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatować baterie, z jakiej epoki ty się urwałeś? Ja swój telefon ładuję o losowych porach i przy dowolnym stopniu naładowania, a mam wrażenie, że bateria trzyma lepiej niż w dniu zakupu.

Baterie się formuje a nie formatuje. - politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...