Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

raul77

Gothic 1 i 2 w win7 64bit

Polecane posty

Mam problem z uruchomieniem gothic 1 i 2 po wgraniu przeze mnie nie dawno win 7 64bit. Ciężko stwierdzić problem, bo mimo prób uruchomienia nie ma żadnej reakcji. Przez chwilę wydaje się, że się zaczyna włączać (komputer zwiększa obroty), ale po chwili nic. Czekanie nic nie pomaga. Czekam na pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Uruchomienie Gothic I i II na win7 wymaga trochę determinacji, a przede wszystkim sporo szczęścia :wink:

Ja bym zaczął od wyłączenia DEP.

Aby tego dokonać musisz uruchomić konsolę jako administrator: Start --> Wszystkie Programy --> Akcesoria --> PPM "Wiersz poleceń" Uruchom jako Administrator.

W okienku konsoli wspisujesz:

bcdedit /set {current} nx AlwaysOff

i zatwierdzasz enterem. DEP wyłączony.

A i najważniejsze. Zacząć trzeba od edycji skrótu gry (PPM --> właściwości). Zmiany dokonujemy w zakładce zgodność:

  • Uruchom ten program w trybie zgodności z: Windows XP
  • Wyłącz komozycje wizualne (zaznaczone)
  • Wyłącz komozycje pulpitu (zaznaczone)
  • Uruchom ten program jako administrator (zaznaczone)

Warto również zainstalować DirectX z płyty z grą.

Potem, przychodzi mi do głowy już tylko zabawa ze sterownikami, ale tu ciężko mi coś powiedzieć dokładniej, bo z Radeon'ami nigdy nie miałem styczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1 i 2 nagle zaczął działać ale nie wiem dlaczego nic nie zrobiłem :)

Teraz mam inny problem chciałbym w miarę normalnie uruchomić diablo II z dodatkiem na win 7 64-bit. Mam z tym olbrzymie problemy, a nawet jak się uda to jest spory problem z wyświetlanym obrazem co uniemożliwia grę.

Dobra udało mi się samemu naprawić ten problem. Teraz chciałbym tylko zwiększyć rozdzielczość. Czy jest to możliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem alternatywny luncher oraz instalator pozwalający zainstalować i grać na systemach 64bit. Niestety, oficjalna strona aplikacji nie działa i nie wiem czy to chwilowa przerwa.

Jeśli podane przeze mnie linki nie zmartwychwstaną, to szukaj na własną rękę:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...