Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

koniu699

Star Wolves PL

Polecane posty

Gram już troche w tą gierke i musze stwierdzić pare rzeczy.

1.Ta gra jest produkcji nie polskiej i głosy były, ale po angielsku i zostały odinstalowane z gry oprócz paru tekstów jak:"Attack"- możliwe że nawet nie są po angielsu, ale po polsku, musiałbym się bardziej przyjżeć. Są tylko napisy, ale muza za to wporzo.

2.Ta gra wyłączyła mi się pare razy jak wczytywałem ją.

Wina to zamało pamieci minimalnej RAM.

Radziłbym nie savewować się tak częst lub nadpisywać poprzednie i nieyżywane sav'y.

3. Gra wyłącza się po 15- 20 minutach. patrz wyżej. Za mało pamięci wirtualnej- RAM. Drugą przyczyną może być coś gorszego- twój komp wysiada- albo procesor, płyta głowna lub karta graficzna.

Oczywiście jest możliwy inny bląd, ale nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tą grą podczas drugiej misji (bez wyjątku jaką wybiorę - czy ratowanie tego ze straży czy przewóz nielegalnego towaru). Zawsze kiedy zacznę misję to rozpoczyna się pokaz slajdów oraz zaniki tekstur, przez które nie da się grać(nawet nie można -.-). Aktualizowałem sterowniki do karty graficznej, reinstalowałem Forceware nVidii (mam kartę Geforce 4200Ti),instalowałem "Directixa" z płytki, reinstalowałem grę kilka razy = nic nie pomogło :(

Ku dziwu nie mam problemów z innymi grami (C&C 3: Tiberium Wars oraz Kroniki Ridiicka: UZBB). Mam procka PentiumPro 1350 MHz oraz 256 MB RAM (cud, że C&C3 działa, bez zacinek na minimalnych).

Proszę o pomoc

A i jeszcze coś - jak mozna na stałe zapisać w tej gierce ustawienia graficzne oraz czułości myszy(to jedyne co mi przeszkadza -_-). Nie chce mi się kombinować w notatniku w folderze z grą, wieć plizka o przepis na zrobienie tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiberium łazi na 4200TI? Muszę sobie tą grę załatwić:) A co do twojego problemu to spróbuj starsze stery tak gdzieś z 2004-2005r. Ja właśnie takich używam i wszystko mi działa jak należy a jak zainstaluję nowe to niektóre gry nie odpalają i filmy ogólnie mają dziwne kolorki. Także nie przesadzaj z nowymi sterami:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiberium łazi na 4200TI? Muszę sobie tą grę załatwić:) A co do twojego problemu to spróbuj starsze stery tak gdzieś z 2004-2005r. Ja właśnie takich używam i wszystko mi działa jak należy a jak zainstaluję nowe to niektóre gry nie odpalają i filmy ogólnie mają dziwne kolorki. Także nie przesadzaj z nowymi sterami:)

Hmm.... Może byś mnie oświecił jakie numerki sterowników nVidii może masz? Bo najstarsze jakie znalazłem na kompie to 84.21. Może mógłbyś przynajmniej powiedzieć jakie ty masz i wrzucić na jakiś serwer albo zapodać linka do strony gdzie można to sciągnąć? Te co zainstalowałem nawet pomogły :) Na początku wtedy wporządalu, jednak po chwili znowu odwala tym sterom >.<

ew. poszukam starszych płytek z CDA z 2005 roku - tam były jakieś sterowniki....

A co do C&C3:Tiberium Wars to gra jest na zmodyfikowanym silniczku TBfME II - więc wymagania sprzętowe są praktycznie taki same :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do C&C3:Tiberium Wars to gra jest na zmodyfikowanym silniczku TBfME II - więc wymagania sprzętowe są praktycznie taki same :)

W C&C Generals grałem na max detalach bez problemów a gdy grałem w C&C Tiberian Wars na max to była masakra (a był to ten sam silnik tyle że tak jak wspomniałeś, zmodyfikowany) więc ja nie zgadzam się z tym że wymagania są te same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie na przywrócenie mojego pytania, jako że wydaje mi się że zanikło w gąszczu innych postów. /a odpowiedzi mailowej nie dostaje;p/

Ja za to mam problem z samą instalacją..

w czasie ładowania pliku SpaceIntro.bik wyskakuje mi komunikat:

Błąd odczytu z pliku: C:Program Files1CGwiezdne WilkidataVideoSpaceIntro.bik

Zweryfikuj czy plik istnieje i czy masz do niego dostęp.

są do wyboru opcje 'Ponów próbę' i 'Anuluj' wybieram 'Ponów próbę' i ładowanie jest dalej tego samego pliku, następnie znów pojawia się ten komunikat, i tak dalej.. aż w końcu nie pokazują się screeny z gry a gra teoretycznie się dalej instaluje i co chwila występuje ten komunikat..

a gdy sprawdzam folder 1C, to jego tam po prostu nie ma

szkoda mi bo sie napaliłem na tą gierę..

jako że sam na kompach sie mało znam to postarałem się opisać problem jak najmożliwiej szczegółowo. Jak by ktoś wiedział jak, proszę o pomoc.

________________________

dodam jeszcze że mam winXP i wszystkie wymagania mój komp spełnia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram już troche w tą gierke i musze stwierdzić pare rzeczy.

1.Ta gra jest produkcji nie polskiej i głosy były, ale po angielsku i zostały odinstalowane z gry oprócz paru tekstów jak:"Attack"- możliwe że nawet nie są po angielsu, ale po polsku, musiałbym się bardziej przyjżeć. Są tylko napisy, ale muza za to wporzo.

2.Ta gra wyłączyła mi się pare razy jak wczytywałem ją.

Wina to zamało pamieci minimalnej RAM.

Radziłbym nie savewować się tak częst lub nadpisywać poprzednie i nieyżywane sav'y.

3. Gra wyłącza się po 15- 20 minutach. patrz wyżej. Za mało pamięci wirtualnej- RAM. Drugą przyczyną może być coś gorszego- twój komp wysiada- albo procesor, płyta głowna lub karta graficzna.

Oczywiście jest możliwy inny bląd, ale nie znam.

Grałem w tą grę wcześniej (angielska wersja) i postacie też nie mówiły. Jak miałem 256MB RAMu to w ta grę ledwo dawało sie grać (długo się wczytywało) Dodam że tłumaczenie nazw niektórych myśliwców jest tragiczne (np ang Cleaner - pl Sprzątacz lub Gunslinger - Rewolwerowiec).

Adamnus: musisz mieć Widmo na pokładzie i matka wlecieć w ten promień.

maciekcvg: Rewolwerowiec:420000/280000(czarny rynek/stocznia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że tłumaczenie nazw niektórych myśliwców jest tragiczne (np ang Cleaner - pl Sprzątacz lub Gunslinger - Rewolwerowiec).
ROTFL? A jak inaczej byś to przetłumaczył? Cleaner - czyściciel, wymiatacz? :D Gunslinger... Pewnie spluwoprocarz, co? :D

Wiesz ja bym pewnie zostawił oryginalne nazwy, ale tłumaczom widać zabrakło wyobraźni żeby wymyślić coś sensownego i dobrze brzmiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja bym pewnie zostawił oryginalne nazwy, ale tłumaczom widać zabrakło wyobraźni żeby wymyślić coś sensownego i dobrze brzmiało.

Wybaczcie, ale przypadkiem tu zajrzałem, a że poruszona kwestia to pole mych profesjonalnych zainteresowań to pozwolę sobie się wtrącić. O ile przy rzeczonym Sprzątaczu/Cleanerze można się sprzeczać czy rzeczywiście ewentualne opcje Cardiego nie byłyby w odpowiednim kontekście lepsze ( choć wymiatacz nieco zbyt kolokwialny ). Nie grałem w Star Wolves, ale jeśli Cleaner to jednostka zbierająca i przetwarzająca odpady/asteroidy to 'sprzątacz' i 'czyściciel' stoją mniej więcej na równi. Ale co do 'rewolwerowca' to nie ma się specjalnie do czego przyczepić. Zadaniem tłumacza jest zachować sens tekstu tłumaczonego, nawet w lokalizowanej grze. Gunslinger to jest rewolwerowiec... Jakiekolwiek inne tłumaczenie wymagałoby albo słowa o innym znaczeniu albo jakiegoś opisowego wyrażenie, które pewnie by wyglądało dość koślawie. Sporą kreatywnością to może się wykazywać Cholewa przy tłumaczeniu Pratchetta, ale przy jednym słowie pole jest dość ograniczone. Osobiście uważam, że brzmi to bardzo sensownie, a czy dobrze - to już kwestia gustu. Także tłumaczom nie tyle zabrakło wyobraźni, co dobrze wykonali swoją robotę.

Ale jeśli ktoś wymyśli tłumaczenie Gunslingera, które będzie zgadzało się znaczeniowo z oryginałem i będzie 'ładniejsze' od 'rewolwerowca' to mogę śmiało mu postawić duże jasne...

Przepraszam za mały offtop, ale zawodowa żyłka groziła pęcnięciem i musiałem :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kłopocik w misji gdzie pierwszy raz spotykamy się z obcymi.

Udało mi się dostarczyć statek obcych do Stalingradu (straciłem 2 myśliwce) ale gdy robię najazd razem ze Stalingradem na portal obcych to ginę. Udało się komuś zaliczyć tę misję, jeśli tak to w jaki sposób to zrobił

:?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kłopocik w misji gdzie pierwszy raz spotykamy się z obcymi.

Udało mi się dostarczyć statek obcych do Stalingradu (straciłem 2 myśliwce) ale gdy robię najazd razem ze Stalingradem na portal obcych to ginę. Udało się komuś zaliczyć tę misję, jeśli tak to w jaki sposób to zrobił

:?:

ty masz tutaj problem ja nie mogę przejść pierwszej misji ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kłopocik w misji gdzie pierwszy raz spotykamy się z obcymi.

Udało mi się dostarczyć statek obcych do Stalingradu (straciłem 2 myśliwce) ale gdy robię najazd razem ze Stalingradem na portal obcych to ginę. Udało się komuś zaliczyć tę misję, jeśli tak to w jaki sposób to zrobił

:?:

Hmm na ufole taktyka: dowódca, atak, obrona, obrona, naprawa, naprawa.

W tej misji najlepiej wlecieć statkiem matką w te pole (dzięki niemu można statki obcych zgarniać) od razu. Myśliwce tez tam zostaw kolo Bazy (wysyłaj je do walki dopiero jak będzie ich mało przeciwników) wtedy powinny wszystkie myśliwce przetrwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kłopocik w misji gdzie pierwszy raz spotykamy się z obcymi.

Udało mi się dostarczyć statek obcych do Stalingradu (straciłem 2 myśliwce) ale gdy robię najazd razem ze Stalingradem na portal obcych to ginę. Udało się komuś zaliczyć tę misję, jeśli tak to w jaki sposób to zrobił

:?:

W tej misji najlepiej wlecieć statkiem matką w te pole (dzięki niemu można statki obcych zgarniać) od razu. Myśliwce tez tam zostaw kolo Bazy (wysyłaj je do walki dopiero jak będzie ich mało przeciwników) wtedy powinny wszystkie myśliwce przetrwać.

No dobra, z tym idzie sobie jakoś poradzić (Też właśnie je tak łapałem), ale bardzo dużo obcych jest koło portalu a tam dodatkowo trzeba osłaniać Stalingrad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, z tym idzie sobie jakoś poradzić (Też właśnie je tak łapałem), ale bardzo dużo obcych jest koło portalu a tam dodatkowo trzeba osłaniać Stalingrad.

Stalingrad raczej sobie poradzi (silna z niego bestia :P) lecz z nimi Basę zostaw z tylu i trzymaj ja z dala od fregat obcych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalingrad raczej sobie poradzi (silna z niego bestia :P) lecz z nimi Basę zostaw z tylu i trzymaj ja z dala od fregat obcych.

No właśnie sobie nie poradził. Ale dobrze że miałem jeszcze do wyboru 2 misję i tym sposobem tamta przepadła :)

Gierkę mam już zaliczoną. Dawno nie grałem w tak dobrego RPG, szkoda tylko że taka krótka (nie jest krótka ale jak coś jest dobre to się wydaje krótkie :D ).

Dziękuje panowie za tę grę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście krótka. Już się rozkręcałem a tu buch. Filmik końcowy:P Szkoda, że nie można mieć więcej pilotów. Ja tam się nie staram pomijać misji, ponieważ są za to punkty umiejętności i później mam lepszych pilotów :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tylko 2 zakończenia są, a wybieramy je w chwili starcia Cesarza z Korporacjami.

No cesarstwem przelazłem parę razy, teraz po stronie korporacji (wcześniej grałem ale w ostatniej bitwie mnie rozjeżdżali). Ja grałem w demo 2 części i powiem dwójka się nieźle zapowiada (jeszcze w Polsce nie wydali). Jest nowy Star Wolf (szybszy od myśliwców, ma 2 pilotów i więcej działek), można swobodnie przechodzić między systemami gwiezdnymi i nie ma etapu między misjami (zadania w trakcie gry dostajemy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...