Jump to content
karpczonisko

Karta graficzna - problem ze sterownikami?

Recommended Posts

Jakiś czas temu zepsuł się mój GeForce 8500 GT. Jako iż, chwilowo nie miałem kasy, pożyczyłem od kumpla kartę MSI ATI Radeon R5670 PMD1G. Ściągnąłem NAJNOWSZE sterowniki do Radeona (na mój system), wszystko git, ale odpalam np. FIFĘ Manager 09... I po kilku minutach pracy na silniku 3D gra się ścinała i robiła czarny ekran. Zrestartowałem kompa, pozmieniałem ustawienia graficzne gry na niższe. Miałem to samo + wyskakiwał mi komunikat "vpu recover has reset graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver command" ( http://img504.imageshack.us/img504/2563/75795378pf6.jpg ). Szukałem pomocy na różnych forach, ale nigdzie mi jej nie udzielono, tzn. rady były nieskuteczne (często kończyły się na po prostu: Przeinstaluj sterowniki - co już oczywiście robiłem). Spróbowałem na próbę ściągnąć starsze sterowniki - i po kilku minutach meczu w FIFIE Manager wyskakuje mi inny błąd, coś w tym stylu: "Sterownik ekranu ati2dvag przestał normalnie pracować, dokonaj rozruchu systemu". Na jednym forum polecono mi usunąć sterowniki do Nvidi geforce'a. Zrobiłem to i usunałem także sterowniki ATI. Potem restarcik kompa, i zainstalowałem sterowniki ATI od nowa, znowu restart włączam FIFĘ Manager... I wróciłem do punkty wyjścia, czyli znowu: "vpu recover has reset graphics accelerator as it was no longer responding to graphics driver command" ( http://img504.imageshack.us/img504/2563/75795378pf6.jpg )

Mój komputer to:

Procesor: Pentium 4, 3GHZ

RAM: 1 GB

Karta: MSI ATI Radeon R5670 PMD1G

Zasilacz: 350W

A i jeszcze jedno. Wyjmowałem kartę i ją przeczyściłem suchą szmatką, nic to nie dało. Nie znam się za bardzo na tym i bardzo proszę o pomoc - gdyż potrzebuję sprawnego Peceta obsługującego 3D "na wczoraj" :/

Edited by karpczonisko
Link to comment
Share on other sites

Okej, dzięki ;).

Mam od razu pytanie - gdybym użył innej, starszej karty graficznej (np. coś w stylu tego mojego GeForce 8500GT) to raczej nie będzie problemów?

PS. Tak patrzę - są tu jakieś forumowe "piwka"? Bo za pomoc rzucę jakimś punktem, czy co tu jest :P

Edited by karpczonisko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...