Jump to content
Sfash

Leniwy Steam

Recommended Posts

Witam, w dniu wczorajszym kupiłem Majowy numer CD-Action, z Warhammerem 40000: Dawn of War II na coverze. Instalacja przebiegła pomyślnie, po wgraniu wszelkich potrzebnych do grania produktów innych firm (Steam etc.) miałem zamiar oczywiście przystąpić do gry... Nie tak prędko! Kochane narzędzie, jakim jest Steam stwierdziło że moje życie nie ma sensu bez najnowszej aktualizacji jego samego jak i mojej gry. Ok, niech będzie - aktualizacja nie jest duża i dość szybko się ściąga więc nie ma problemu. Otóż okazuje się że jest. Pasek pobierania dochodzi do 97%, po czym status pobierania zmienia się z "pobieranie" na "wstrzymano 1 element". Nie było by problemu, gdybym mógł zagrać bez kończenia ściągania, lecz Steam zabrania mi korzystać z produktu, za który zapłaciłem, mówiąc iż jest obecnie niedostępny.

Moje pytanie brzmi:

Czy ktoś miał podobny problem, i ewentualnie czy wie jak temu zaradzić?

Oraz:

Czy jest możliwość obejścia pośrednictwa Steama w uruchamianiu gry, ewentualnie obejścia samej aktualizacji bądź ściągnięcia jej z innego źródła?

Pozdrawiam. :smile:

Edited by Sfash

Wznów ściąganie aktualizacji. Te 3% to nie tak dużo, nie? Update mógł się przerwać sam ze względu na słaby transfer.

Wprawdzie możesz wyłączyć automatyczne aktualizacje, klikając na Właściwości/Aktualizacja/Nie aktualizuj automatycznie, ale z tego co wiem gra i tak będzie musiała być zupdate'owana przed zagraniem...

Co do obejścia Steama: nie da się tego zrobić legalnie.

Te 3% to około 200MB, ale z tego co właśnie zauważyłem to pliki pobierają się, ale ze znikomą prędkością - około 1B/s. Natomiast w przypadku kliknięcia przycisku "wznów pobieranie" nic się nie zmienia.

Co do legalności, to sądzę że jeśli zapłaciłem za grę to mam pełne prawo w nią grać, także jeśli nawet zgrał bym coś w rodzaju cracka czy patcha omijającego Steama to myślę że nie było by to wielkie przewinienie. Sęk w tym że żadnego z tych narzędzi w internecie nie mogę znaleźć.

Edited by Sfash

Spróbuj zmienić region pobierania (Steam -> Ustawienia -> Pobieranie + Cloud -> Region pobierania), jeśli jeszcze tego nie robiłeś. Zdarza się, że postąpienie wbrew logice i ustawienie serwera odleglejszego geograficznie (np. Korea) poprawia prędkości pobierania (serwer mniej oblegany i/lub z lepszym łączem).

Np. ja w tej chwili mam ustawiony Germany - Frankfurt i jest OK :).

Niestety tego próbowałem i także nie zdaje egzaminu.

Powoli zaczynają mi się kończyć pomysły - sprawdziłem swoje łącze i problem nie leży w nim, inne rzeczy ściągają się bezproblemowo. Sytuacja jest co najmniej dziwna - wygląda na to że Valve rzuca swoim klientom kłody pod nogi...

Ale cóż, pokombinuję jeszcze i proszę o dalsze pomysły.

probowales przez sprawdzenie spojnosci plikow gry ? wiem ze nie dosciagnelo ci do konca ;) ale mozesz usunac jakis plik, zrobic test spojnosci po ktorym steam powinien pobierac ten skasowany plik i moze ruszy dalej z calym updatem ;)

Mam dokładnie taki sam problem z grą portal 2. Najpierw nie chciała zainstalować plików lokalnych, mniejsza z tym. W końcu, po zainstalowaniu i działaniu (jakis czas w nią grałem) po kilku dniach wyszedł update. I zaczęły się problemy. Aktualizacja ściąga mi się z prędkością kilkudziesięciu bajtów na sekundę, ale tylko w portal 2. W amnesii dark descent, którą ściągałem dzień wcześniej prędkość była normalna czyli kilkaset kb/s (około 400). Dodam, że dzieje się tak od paru dni, wcześniej steam działał normalnie.