Jump to content
RAZOR026

Rozwiązany: Jak i jaką pastę termoprzewodzącą nałożyć na procesor?

Recommended Posts

Witam, mam problem odnośnie pasty termoprzewodzącej ponieważ nie wiem jak ją poprawnie nałożyć i nie wiem jaką kupić ;/

P.S Wiem że google nie boli ale wole rady specow

Edited by RAZOR026

Sorry że odgrzewam kotleta ale pytam:

Czy tą pastę opłaca się kupić (20 zł z przesyłką nie mam więcej kasy) tą pastę: http://allegro.pl/aab-cooling-tg1-pasta-te...2306994037.html

A jeśli możecie znaleźć mi coś "taniego-dobrego" z płatnością przy odbiorze to będę dziękował (20 zł MAX)

Dzięki za odpowiadanie :)

Takich noname to bym unikał. Mówiąc szczerze to będzie ciężko coś dostać w tej cenie z płatnością przy odbiorze. Może w mieście masz sklepy i mógłbyś coś na miejscu kupić?

O NIE! Ja nie zaufam "panu krzysiowi"(temu co mi wręczył "zasilacz-crap") ale jeszcze mam "Komputronik" w Żywcu więc coś się znajdzie na pewno. No nic, dzięki za odpowiedź yojo :)

Edited by RAZOR026

Bo chciałem użyć i do procka i do karty

BTW. Co ile się wymienia pastę (na procesorze jest już mocno wypalona)

P.S Jaką inną pastę polecisz (nie ma jej w moim sklepie)

Edited by RAZOR026

YEEEEEEEEEEEEES!

Dostępna!

Dzięki!

Jednak zanim skończę ostatnie pytanie:

Jak zdjąć przyklejony do procesora radiator? (Nie przenoś proszę cię bardzo )

Edited by RAZOR026

Jeśli procek jest dobrze chłodzony, to sposób "z podgrzewaniem" może nie zadziałać.

Można podważać (ostrożnie) albo użyć suszarki. Słyszałem coś o sposobie z zamrażalnikiem, ale tego nie próbowałem i nie wiem czy działa i czy to bezpieczne.

Ewentualnie... ;) zmniejszyć obroty wentylatora i odpalić jakiegoś Prime'a, czy innego OCCT, wtedy na pewno procesor się rozgrzeje i być może puści. (Jakby ktoś nie zrozumiał - raczej żartuję. A, dlatego "raczej", ponieważ po pierwsze - nie wierzę, iż przez to mogłoby się coś stać, a po drugie - sam, dawno temu, tego próbowałem. Niestety, akurat z marnym skutkiem - procek nie puścił.)

A suszarką to chyba można podzespoły uszkodzić ;/

A ta nowa pasta też będzie się przyklejać? (Revoltek Thermal Grease) (Mojemu koledze też chcę nałożyć a ma przyklejony radiator. Nie pytajcie dlaczego ;] )

Ponoć można spróbować też rozgrzać kompa i "ukręcić" radiator.

Generalnie to raczej każda pasta po zaschnięciu może sklejać procesor z chłodzeniem.

A co do ukręcania - jak już, to delikatnie... i nigdy nie zdejmować chłodzenia przy włączonym komputerze.

Wiem ;) Trochę mam pojęcia (i oleju w głowie)

A właśnie już NA SERIO ostatnie pytania:

Można użyć zmywacza do paznokci do wyczyszczenia procesora i coolera z pasty?

Czy (widziałem film na yt) nie do końca wytarty cooler z pasty a procesor w ogóle i nałożona nowa pasta zwiększają temperatury?

Czy pastę można nakładać z procesorem w gnieździe? (Nie chcę powyginać nóżek)

I gdzie można ewentualnie wymienić pastę żeby zmniejszyć temperatury a zwiększyć wydajność? (Prócz karty graficznej w której była chyba wymieniana pasta choć nie sądze bo plomby na karcie są nienaruszone)

1. Na dłuższą metę się nie zaleca, ale raz czy dwa się nic nie stanie. Można też użyć spirytusu.

2. Tak.

3. Wręcz się zaleca nakładanie pasty z procesorem włożonym do płyty, szczególnie jeśli ktoś nie jest obeznany ze sprzętem - mniejsza szansa na to, że się wypaćka socket lub procesor od spodu pastą.

4. Można się pobawić w wymianę pasty na chłodzeniu chipsetu płyty głównej, ale to już raczej sztuka dla sztuki. Na wydajność by nie wpłynęło.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...