Jump to content
Freshiess

Karta graficzna - dziwne szarpanie krawędzi..

Recommended Posts

Witam,

otóż sprawa jest prosta i nie wiedziałem gdzie temat umieścić. Kiedy dostałem nowy sprzęt (patrz: config), wszystko było dobrze, gry śmigały i w ogóle, ale teraz, nie wiem może dopiero zauważyłem, albo tak ma być i jest all dobrze, ale krawędzie no nie wiem, dajmy na to w Wiedźminie 2 włosy Geralta jak i strój jest taki poszarpany.. tak samo otoczenie, barierki, te krawędzie są takie ostre i to daje taki nie przyjemny efekt. Może mam coś źle ustawione w CCC, tudzież w czymś innym tkwi problem, albo nie ma go w ogóle. Więc mam pytanie, czy to jest normalne, a jak nie to niech ktoś pomoże

Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Znaczy, to jest prawie w każdej grze, typu L.A Noire, GTA IV, Wiedźmin 2 i inne, ale dopiero po drugim formacie zauważyłem tego typu rzeczy, oczywiście aktualizowałem wszystkie stery na bieżąco a minęło już od dostania kompa ponad pół roku. We wszystkie gry grałem na full detalach, co się tylko da, z tym, że GTA IV bodajże widok ustawiałem na mniejszy zasięg, bo tylko 1GB VRAM mam i w Wiedźminie bez Uberpróbkowania.

Link to comment
Share on other sites

W CCC właśnie mam all na standard + wył. synchr. pionowa czy tam odświeżanie pionowe. Jutro nagram filmik we frapsie, albo po robie screeny i wrzucę. Np. dzisiaj grałem w Wieśka 1, bo przechodzę all od początku to tam jest w opcjach Wygładzanie krawędzi i wszystko normalnie jest. A w innych grach już lipa jakaś..

EDIT: Myślę, że w Wieśku 2 już jest dobrze, albo wcześniej miałem jakieś przewidzenia, albo bawienie się ustawieniami w CCC coś dało. Sprawdzę kiedyś jeszcze w L.A Noire, bo tam pamiętam każdy budynek, ten odległy i jego krawędzie się tak jakby zakrzywiały, szarpało nimi. W sumie jak patrząc na ten filmik to te kłody pod Geraltem i ich zakończenia też tak nie ciekawie wyglądają. Ale jak mówiłem to mogą być moje "widzi mi się".

EDIT2: Nie mam jak wrzucić tego filmiku, bo waży aż 1.20GB...

Edited by Freshiess
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...