Jump to content
KenpachiSC

Wybór monitora

Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić monitor do gier i filmów. Bardzo dużo czytałem na ten temat i doszedłem do wniosku, że nie ma dla mnie monitora, poza jakimiś cudami za 10 tysięcy złotych i wyżej... Każdy pisze co innego, każdy znajduje wady w prawie każdym monitorze w bardzo różnych przedziałach cenowych i jednym słowem dostałem pier#@!%a... Wychodzi na to, że nic się nie opłaca kupować. Proszę was zatem o jakąś pomoc w wyborze monitora. Chce wybrać raz i dobrze w cenie do 2000 tysięcy złotych. Chyba, że będzie coś wartego dopłaty. Druga sprawa. Rozdzielczość 1920x1080 czy 1920x1200? Co będzie lepsze do gier i filmów? Trzecia sprawa. Jak zmniejszę rozdzielczość z podstawowej na mniejszą np. 1680x1050, to obraz straci dużo na jakości, czy może są monitory, które pozawalają na zmniejszenie rozdzielczości bez straty jakości? Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Czy lepsze 16:10 (1920x1200), czy 16:9 (1920x1080), to kwestia tylko i wyłącznie osobistych preferencji. Mi bardziej do gustu przypadło 16:10, przynajmniej jesli o gry chodzi. Co do zmniejszania rozdziałki to obraz straci na ostrości, ale nie będzie tragedii. Praktycznie zawsze najlepsze fekety uzyskasz, jesli w sterownikach wymusisz by to karta graficzna skalowała obraz, a nie monitor.

Co do monitorów to może bym się zastanowił nad 27" z rozdzielczością QHD (2560x1440px), np. Dell U2711 lub HP ZR2740w - choć obydwa lekko ponad 2000zł stoją.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...