Jump to content
KenpachiSC

Wybór monitora

Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić monitor do gier i filmów. Bardzo dużo czytałem na ten temat i doszedłem do wniosku, że nie ma dla mnie monitora, poza jakimiś cudami za 10 tysięcy złotych i wyżej... Każdy pisze co innego, każdy znajduje wady w prawie każdym monitorze w bardzo różnych przedziałach cenowych i jednym słowem dostałem pier#@!%a... Wychodzi na to, że nic się nie opłaca kupować. Proszę was zatem o jakąś pomoc w wyborze monitora. Chce wybrać raz i dobrze w cenie do 2000 tysięcy złotych. Chyba, że będzie coś wartego dopłaty. Druga sprawa. Rozdzielczość 1920x1080 czy 1920x1200? Co będzie lepsze do gier i filmów? Trzecia sprawa. Jak zmniejszę rozdzielczość z podstawowej na mniejszą np. 1680x1050, to obraz straci dużo na jakości, czy może są monitory, które pozawalają na zmniejszenie rozdzielczości bez straty jakości? Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc.

Czy lepsze 16:10 (1920x1200), czy 16:9 (1920x1080), to kwestia tylko i wyłącznie osobistych preferencji. Mi bardziej do gustu przypadło 16:10, przynajmniej jesli o gry chodzi. Co do zmniejszania rozdziałki to obraz straci na ostrości, ale nie będzie tragedii. Praktycznie zawsze najlepsze fekety uzyskasz, jesli w sterownikach wymusisz by to karta graficzna skalowała obraz, a nie monitor.

Co do monitorów to może bym się zastanowił nad 27" z rozdzielczością QHD (2560x1440px), np. Dell U2711 lub HP ZR2740w - choć obydwa lekko ponad 2000zł stoją.