Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mystic8

Kupno klawiatury podświetlanej dla gracza

Polecane posty

Witam wszystkich

Nie raz uzyskałem na tym forum pomoc techniczną także zwracam się do Was po raz kolejny :)

Jak w temacie - poszukuję dobrej klawiatury podświetlanej. Przeglądnąłem serwisy aukcyjne i nie wiem co wybrać. Wymagane przeze mnie parametry:

- regulowane podświetlenie (może być pokrętło, może być stopniowane, ważne by można dopasować w jakimś stopniu natężenie)

- klawisze NIE MOGĄ być płaskie jak w laptopach. Teraz panuje taki trend i owszem klawiatura taka jest świetna do pisania, ale do grania kompletnie się nie nadaje - mylą się klawisze (średnia wysokość też wchodzi w rachubę)

- bajerowe klawisze funkcyjne nie są konieczne, aczkolwiek regulacja głośności by się przydała

- klawiatura musi posiadać nóżki, które pozwolą ją lekko podnieść

- podstawka na nadgarstek również była by mile widziana (ale nie jest konieczna)

- kolor czarny (mogą być różne wstawki)

- i najważniejsze - musi być z dobrego materiału

Mogę na ten cel wydać ok. 100zł

Przeglądałem kilkanaście modeli i moją uwagę przyciągnęły następujące:

- A4tech KD600 - niestety ma zbyt płaskie klawisze

- ART Lumina (znana także jako Omega Cassiopeia) - słaba jakość wykonania, słabe opinie na internecie, a w dodatku producent skończył ją produkować

- ART LUMINA TOUCH - ta mnie zainteresowała dość mocno, ale ta podstawka pod ręce jest za duża, w dodatku preferuję niebieskie podświetlenie (lub czerwone) :P

- MICROSOFT SIDEWINDER X4 - cacko jakich mało, lecz nie podoba mi się rozmiar klawiszy (długa spacja, przesunięty alt oraz małe F1-F12), reszta super no i cena też niemała :)

- A4TECH KD126 - prosta i ładna ale brak regulacji podświetlenia

- TRACER Exclusive Stiletto TRK-185 - to samo co powyżej

Jest 1 klawiatura, która bardzo mi się podoba - MEDION ERAZER x81050 ale nigdzie nie widzę możliwości jej kupna.

Reasumując - poszukuję klawiatury za ok. 100zł, która posiada wysokie klawisze, podświetlanie z możliwością jego regulacji. Nie potrzebuję tony bajerów, makr itp. Ważna jest również jakość wykonania oraz wytrzymałość na ścieranie (sam posiadam coś z serii easy touch i po 5 latach nie starł się żaden klawisz). Nie jestem "nałogowym" graczem :)

Poradzicie jakiś fajny model?

Z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Sidewindera X4 i nie narzekam. Raz, że węższe funkcyjne można chyba lpeiej palcem wyczuć (tj. odróżnić od 'zwykłych'). Dwa, drania posiada mały bajer, jakim są ujścia płynów spod klawiszy - pod spodem są niewielkie szczeliny, którymi ujście znajdzie to, czym (Bohrze broń) zalejesz klawiaturę. Poza tym jest czarna, błyszcząca, czerwone światło (razi mniej niż niebieskie) o trzech stopniach intensywności i 18 makr z opcją zaprogramowania banków dla poszczególnych aplikacji i np. wyłączenia klawisza Windows. Jedyną wadą jest brak prawego Windowsa (co zdaje się być coraz popularniejsze), przez co trzeba się przyzwyczaić do rpzesuniętego prawego alta... ale i tak klawiatura bardzo dobra IMHO.

Jeśli wygrzebiesz dodatkowe fundusze, zastanów się nad X6, który zamiast dwóch klawiszy regulacji głośności jak w X4 ma całe pokrętło, dwukolorwe podświetlenie (czerwień i pomarańcz, z regulacją pokrętłem) plus kilka dodatkowych bajerów, jak np. odpinany keypad czy podwójne bloki makrowe (czyt. 36 makr na 6 klawiszach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kwestia dłuższej spacji i przesuniętego ALT (aczkolwiek co do znaczka windows to korzystam zawsze z lewego) będzie męczyć zwłaszcza jak ktoś dużo pisze. Poza tym X6 wygląda brzydko i ma w dziwnym miejscu klawisz ESC, odpinana klawiatura numeryczna to też zbędny bajer. Poza tym jak mówiłem - nie gram jakoś bardzo dużo i makra są mi niepotrzebne więc czy wydawanie 175zł za klawiaturę dla kogoś takiego jak ja się opłaca? No nie wiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę mało. Prawda jest taka, że to tylko kwestia przyzwyczajenia - około miesiąca pisania. Poza tym, makra są do wykorzystania w codziennym użytkowaniu, bo jesteś w stanie wpisać w nie dowolną kombinację klawiszy albo aplikację. Ja chociażby mam makro używane w Excelu ?(???)? Tak czy siak, ja polecam X4, która jest IMHO bardzo wygodna, nawet pomimo tego nieszczęsnego alta (żeby nie było, mam też netbooka więc piszę raz z krótszą spacją raz z dłuższą - da się używać obu jednocześnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...