Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smok

Rozwiązany: Router i klucz WEP

Polecane posty

Chce połączyć konsole psp i ps3 do sieci wifi niestety klucz który wpisuje jest nieprawidłowy. Model routera to Thomson TWG870. Na laptopie wystarczyło wpisać CM MAC ale na konsoli prosi o klucz WEP-WPA, na spodzie routera wprawdzie jest bardzo długi kod z taką nazwą ale on nie wchodzi. Próbowałem kilka razy, który kod jest wkońcu poiprawny??

Aha zmienić tego nie mogę, w panelu administratorskim bo vectra to zablokowała i nie mogę już wejść tam. Przynajmnije tka monter powiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz powinien być taki sam jak wpisywałeś na laptopie kiedy prosił o klucz. Poza tym skoro zablokowali Ci dostęp do ustawień routera powinieneś mieć hasło zapisane w umowie. Jak nigdzie nie znajdziesz to można zadzwonić do dostawcy i się zapytać. Na upartego jeżeli masz laptop z Linuxem da się łatwo podsłuchać hasło do WEPu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w konsol pisze że jest zabezpieczone WEP/WPA, więc nie wiem który jest dobry. Wpisuje i nic nie daje niestety. Kurde, pokazuje mi że sieć jest zabezpieczona WPA2-PSK(TKIP). To jest CM MAC??

Więc tak, na małej konsoli załapało, na dużej pokazuje mi moją sieć ale przy wpisaniu klucza WEP jest przekroczony czas oczekiwania. Może trzeba coś w opcjach ustawić??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jak mój adres IP jest zmienny?? Wpisać ten który aktualnie jest dostępny??

Pozatym czym różni się WPA-PSK od WPA2-PSK(TKIP) bo w PSP pokazuje mi że sieć jest zabezpieczona tym pierwszym, wtedy wpisuje swój CM MAC który jest na spodzie routera i działa. Niestety przy PS3 pokazuje mi to drugie i te hasło nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jak mój adres IP jest zmienny?? Wpisać ten który aktualnie jest dostępny??

Wpisujesz wewnętrzny adres IP przydzielany przez router. Mogę opisać ci jak ustawić statyczny adres IP na komputerze. Jedyne co mi potrzebne to wynik polecenia ipconfig /all (w Windowsie) lub ifconfig (w Linuksie) [wpisujesz polecenie w wierszu poleceń/konsoli].

WPA to inne zabezpieczenie i WPA2 to również inne zabezpieczenie. CM MAC? Przecież to nie jest hasło a fizyczny adres routera/modemu,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie też to zastanawiało, ale wystarczy wpisać ten CM MAC jako hasło i mi wifi łączy, tak ustawił monter. Nie było by problemu jakbym mógł wejść w panel adminstracyjny ale niestety zablokowali :( Wydaje mi się że jednak ten klucz w PS3 nie nadaje się. W takim razie jak znalezdzi ten WPA2-PSK(TKIP)

Co do IPCONFIG podam tobie na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż widzę, że masz modem od Vectry, który działa na trochę innych zasadach niż zwykłe routery. Przeczytaj w ogóle w umowie ile urządzeń możesz mieć podłączonych do sieci. Niestety nie da ustawić się adresu na sztywno by wszystko działało. Proponuję zadzwonić do Vectry by przyjechał monter i zmienił hasło do WiFi na wybrane przez ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wtedy napewno będzie działać internet. Byłem w vectrze, powiedzieli mi że muszę zmienić szyfrowanie w konsoli lub że mogą zmienić na WEP u nich ale wtedy inny sprzęt może mi nie działać.

Udało si wkońcu:) Połąćzyło mi ale nie wiem jak, wcześniej to samo robiłem i nic nie dawało. Może wizyta w vectrze coś dała jednak :P Dziękuje wszystkim za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...