Jump to content
ins3jn

podkrecanie ramu

Recommended Posts

wczesniej z tego niekozystalem dopiero teraz i w sumie niewiem za co sie zabrac za czestotliwosc(mhz) czy opoznienia(CL) no ale zmienilem najpierw CL w biosie (czy jakims programem lepiej?) z 7 na 6 ale w CPU Z pokazuje sie ze tylko sie zmienilo w 1 i 3 slocie a 2 i 4 raczej nic, cos zle robie ale niewiem co, moge wzucic skriny z cpu z jak to pomoze.

i mam takie pytanie jeszcze mhz lepiej zmienic czy cl czy wszystko?

CL się nie może zmienić tylko w dwóch slotach, jestem w 99% pewien że zamiast na zakładkę Memory w CPU-Z, patrzysz w SPD. Generalnie mówi się że Intele lubią wyższe takty a AMD niższe opóźnienia, ale generalnie można przyjąć że wydajnościowo +200-300MHz = -2 CL (czyli np. 1600MHz CL9 ~= 1333MHz CL7). Choć prawda jest taka że tak czy owak wpływ będzie bardzo niewielki.

no tak w SPD patrze a w memory jest 6 no to czyli co z tym w wplywem ze to podkrecanie nic nieda? czy bez roznicy co bede podkrecal?

i w sumie to niewiem jakie parametry tego ramu mam w opisie cl8 ale w biosie bylo przy cl 7 i zmienilem na 6 w cpu z tez sie pokazuje teraz ze cl6 dokupywalem ram niedawno cl8 a te co mialem moze byly cl7 i dlatego sie tak pokazuje? nieogarniam tego :huh:

dodam ze te jedne to raczej napewno te-pvv34g1600llk i sa cl8 to dlaczego w biosie pokazywalo sie cl7?

jak na 1866mhz przestawie nic sie niestanie? wzrosnie wydajnosc?