Jump to content
Dragon13131

Mass Effect 3 - Co to jest EMS ?

Recommended Posts

Siema

Czytałem, że aby mieć najlepsze zakończenie trzeba mieć 4000 EMS. Ale co to jest ? ;p Ukończyłem grę wybierając "czerwone" zakończenie, ale nie podoba mi się, gdyż

Shepard ginie

. Tak przynajmniej mi się wydaje,

bo z rozbitej Normandii wychodzi tylko Joker i Liara. Co zrobić, żeby Shepard przeżył ?

Siema

Czytałem, że aby mieć najlepsze zakończenie trzeba mieć 4000 EMS. Ale co to jest ? ;p Ukończyłem grę wybierając "czerwone" zakończenie, ale nie podoba mi się, gdyż

Shepard ginie

. Tak przynajmniej mi się wydaje,

bo z rozbitej Normandii wychodzi tylko Joker i Liara. Co zrobić, żeby Shepard przeżył ?

Jeżeli masz od 4000-4999 EMS, a Anderson zginął, Shepard nie przeżyje.

Scenka przeżycia Sheparda nie objawia się jego wyjściem z Normandii. Gdy wszyscy wychodzą, i udało Ci się przeżyć, pokazuję się kolejna cutscenka- gdzie pierś Sheparda podnosi się, co świadczy o jego przeżyciu.

EMS (Effective Military Strength) - Wymierna Siła Zbrojna. Określa łączną liczbę i siłę zasobów wojennych zbieranych podczas gry, czyli nasze szanse na wygraną walkę ze Żniwiarzami.

A żeby mieć 5000 EMS pasowałoby pograć w multi, awansować postać do singla, itp. Ja w singlu nie skończyłem nawet Tuchanki, mam przegrane dopiero 11 godzin gry, a mam już 2000 EMS, wszystko dzięki multi i maksymalnej gotowości galaktycznej (100%) w każdym systemie na mapie galaktyki.

Edited by Sonne

mieć ponad 5000 EMS i tak rozmawiać z Człowiekiem Iluzją żeby nie wpakował mu 2 kulki

Nieprawda. Wystarczy mieć dużo reputacji, co wymaga importu sejwów z Mass Effect 2. Wtedy w zależności od wyboru opcji rozmowy prawej lub egoistycznej, Człowiek Iluzja popełni samobójsteo lub będziemy mogli go zastrzelić w odpowiednim momencie dialogu.

Nieprawda. Wystarczy mieć dużo reputacji, co wymaga importu sejwów z Mass Effect 2. Wtedy w zależności od wyboru opcji rozmowy prawej lub egoistycznej, Człowiek Iluzja popełni samobójsteo lub będziemy mogli go zastrzelić w odpowiednim momencie dialogu.

to co tu napisałeś zawarłem w "tak rozmawiać z Człowiekiem Iluzją żeby nie wpakował mu 2 kulki", chodziło mi dokładnie o to samo, tylko się nie rozpisywałem.

Tak jak napisał Sonne, najlepszym wyjściem aby mieć te 5000 EMS jest grać w multi, ja osobiście grając tylko w singlu zebrałem niecałe 4000 ;)