Jump to content
Pier0g

Słuchawki do 150zł

Recommended Posts

Ostatnio często słucham muzyki z komórki i stwierdziłem, że zwykłe samsungowe pchełki są tak tragiczne, że szkoda gadać ;) Dlatego zdecydowałem się na zakup nowych słuchawek. Myślałem o słuchawkach nausznych. U znajomego słuchałem AKG K416P które brzmiały bardzo dobrze. Niestety są bardzo ciężko dostępne i nie znalazłem żadnej oferty w polskich sklepach. Znalazłem za to słuchawki Sony MDR-V150 i AKG K404. Miałem okazję posłuchać soniaczy (które też brzmiały dobrze), ale nie wiem jak brzmią te drugie AKG, chociaż wydaje mi się, że jak na tą firmę przystało brzmią bardzo dobrze :)

Jeśli miałbym wybierać z tych dwóch to zdecydowałbym się na AKG z takiego powodu, że mogą się bardzo łatwo złożyć i zmieścić do kieszeni. Sony nawet po złożeniu są większe.

Jakie są wasze propozycje podobnych słuchawek i co myślicie o tych dwóch ?

Dodam, że słuchawki będą głównie podłączane do Samsunga Galaxy Gio, którego jakość dźwięku jest zaskakująco dobra (podłączone do niej AKG GHS-1 brzmiały bardzo dobrze).

Poza dobrą jakością dźwięku zależy mi również na jako takim wyglądzie. Sprzęt do domu może sobie wyglądać jak chce, ale w tym będę wychodził na miasto ;)

Myślałem o CALach, ale cena 150zł to absolutny maks, a najtańsze jakie widziałem były za 180zł.

Muzyki słucham różnej, ale raczej nie elektronicznej. Zespoły mocniejsze jak Metallica, Disturbed, Ozzy Osbourne, ale także coś spokojniejszego jak Eric Clapton, Peter Gabriel, Deep Purple.

Bas mi nie przeszkadza o ile nie jest tak mocny, że przysłania resztę dźwięków.