Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rankin

Komputer do 800-1000 zł

Polecane posty

Hej.

Przyszła kolej na upgrade mojego starego złomu, ale że fundusze mam bardzo ograniczone, "nowy" sprzęt też za mocny nie będzie. I być nie musi - ważne, aby był mocniejszy od aktualnie posiadanego (Sempron 2500, 512 MB RAM, Radeon 9550).

Kupuję wyłącznie skrzynkę - płytę główną, HD, pamięć, kartę graficzną, zasilacz + niezbędne minimum chłodzenia (również potrzebne pasty itp.). Napęd DVD użyję stary. Jeśli się zmieści w limicie cenowym (kogo ja oszukuję :P), przydałaby się najprostsza obudowa, jeśli nie - użyję starą. Ostatecznie HD również mógłbym użyć stary.

System posiadam - Windows XP 32 bit (dawanie nowszego i tak mijałoby się z celem). Monitor również posiadam - wysłużone, ale niezawodne 14" (zazwyczaj jedzie na 1024x768, ale większe też pociągnie).

Komputer będzie przeznaczony głównie do (starszych) gier.

Zakupu chcę dokonać w sklepie internetowym (czyli dochodzą koszty wysyłki).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Celeron G530 /2.40GHz, 2MB, LGA1155, BOX/

159 zł

Płyta główna:

Gigabyte GA-H61M-D2-B3 /intel H61/

179 zł

Pamięć RAM:

Crucial 4GB 1333MHz CL9

79 zł

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI

269 zł

Nagrywarka DVD:

NEC AD-7261S SATA LightScribe (black)

79 zł

Obudowa:

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

139 zł

Zasilacz:

Aerocool VP-450 450W

130 zł

Ceny z esc.pl. Cooler wystarczy Intelowski. Nawet nowsze gierki będą działać. Poczekaj na yoja2, on Ci złoży lepszy - moja propozycja to tylko, no własnie, propozycja : P 1034 wyszło :)

~EDIT: a dysk SATA?

Jaka stara obudowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć RAM:

Crucial 4GB 1333MHz CL9

79 zł

Nie będzie problemów z systemem 32-bit?

~EDIT: a dysk SATA?

Tak.

Jaka stara obudowa?

Ośmioletnia. Aktualnie siedzi w niej Asus AV-700X (IIRC)

[edit]

Byłbym zapomniał - nagrywarkę DVD mam, można odpuścić. Zaraz uaktualnię post otwierający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu z systemem. Obsłużone zostanie ~3,25Gb ram. Przy takich cenach nie ma sensu brać mniej niż 4GB. Skoro dysk na SATA to jak najbardziej można zostawić. Chyba, że wolisz zintegrowaną kartę + nowy dysk. Moim zdaniem jednak brałbym HD4850. Nawet nowsze gierki będą Ci działać. Tym bardziej w rozdzielczości o której pisałeś.

Co do obudowy - przewiewna obudowa się przyda nawet na przyszłość - tym bardziej, że Brutus jest ciekawą propozycją. Skoro nagrywarkę można odpuścić to zostaje 80zł. Może jakiś zapaleniec kupi podzespoły, które Ci zostały ze starego, trochę dołożysz i dysk 500GB WD Blue można wziąć. Miałbyś kompletny zestaw. Chyba, że mógłbyś dołożyć co-nieco :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemów z systemem 32-bit?

Poza tym, że system będzie widział i używał ok. 3,2 GB to nie.

Propozycja makemebad jak najbardziej akceptowalna. Można jeszcze poszukać w innych sklepach, być może wyjdzie taniej. A skoro nie potrzeba nagrywarki, można dołożyć do Pentium G620.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemu z systemem. Obsłużone zostanie ~3,25Gb ram.

Acha, ok.

Chyba, że mógłbyś dołożyć co-nieco

Obawiam się, że jak będę zmieniał cenę, to tylko w dół :) - właśnie, co dałoby się złożyć bliżej 800 zł?

Witam serdecznie ja posiadam na sprzedaż komputer, całkowicie sprawny, w atrakcyjnej cenie mieszczący się w twoim zakresie.

Absolutnie nie ma mowy o używanym sprzęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-płyta: GigaByte GA-M720-US3 DDR2 GLAN RAID AM2+ 100zł

-pamięć: 2*2GB PC800 DDR2 Transcend jetram 150zł

-procesor: AMD ATHLON II 250 2x3.0Ghz AM3 150zł

-karta graficzna: PCIE GF GTS250 ASUS 512 DDR3 200zł

-zasilacz: LOGIC 500W 25zł

-napęd: DWD-RW SONY AD-7241S SATA LS BLACK 25zł

-monitor: Samsung SyncMaster 740N (jeśli chodzi o monitor to czekam na propozycję)

--skrzynka tracera taka zwyczajna 35zł

-klawiaturę A4tech 15zł

To co oferuje Baczek1990zg.

Procesor ma nieprzyszłościową podstawkę (socket 1155 jest jak najbardziej przyszłościowy), pamięci DDR2, gorsza karta graficzna, zasilacz oczywiście do wymiany, prawdopodobnie nieprzewiewna obudowa no i nie widzę dysku twardego. Do tego dochodzi gwarancja nowych części ze sklepu i masz odpowiedź, który zestaw powinieneś wziąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Pentium G630 /2.7GHz, 3MB, LGA1155, BOX/

239 zł

Płyta główna:

Gigabyte GA-H61M-D2-B3 /intel H61/

179 zł

Pamięć RAM:

Crucial 4GB 1333MHz CL9

79 zł

Obudowa:

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

139 zł

Zasilacz:

Aerocool VP-450 450W

130 zł

Zintegrowana karta graficzna + brak dysku, za to wydajniejszy procesor niż w pierwszym zestawie. Wyszło 766zł - ceny esc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Celeron G530 /2.40GHz, 2MB, LGA1155, BOX/

159 zł

Płyta główna:

Gigabyte GA-H61M-DS2 /intel H61, Socket 1155/

179 zł

Pamięć RAM:

Crucial 4GB 1333MHz CL9

79 zł

Karta graficzna:

Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI

269 zł

Zasilacz:

Aerocool VP-450 450W

130 zł

816zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo można ze skrzynki zrezygnować, taki sprzęt i tak nie wymaga wentylacji.

Nie no, aż tak źle nie jest - stara obudowa jest ładnie perforowana z dołu i góry na każdym boku, więc obieg powietrza jest :)

@Rankin - ja dzisiaj składam dokładnie ten sprzęt, który zaproponował makemebad, więc mogę Ci dać znać potem jak się sprawuje w grach .

Jak pociągnie sapera to będę zadowolony :cheesy:

Jestem praktycznie zdecydowany na zakup, tylko została tylko jedna sprawa, nieszczęsny dysk twardy. Sprawdziłem go w sieci dla świętego spokoju i okazało się, że to nie SATA, tylko Ultra ATA / 100 (konkretnie SEAGATE ST380011A). Jeśli jednak miałbym go wymienić na nowy, prawdopodobnie musiałbym po czymś ciąć i prawdopodobnie byłaby to karta graficzna - co tańszego możecie polecić do tego zestawu? Czy jest sens wymiany karty na słabszą dla nowego dysku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc karty graficznej przyciąć się nie da, jeśli ma być nowa - HD4850 GDDR5 to najtańsza opłacalna w zakupie karta dostępna w sklepach. Taniej masz praktycznie same śmiecie z fatalnym stosunkiem wydajności do ceny - mimo, że są tanie. To już by lepiej wyszło jej wcale nie brać i później dokupić w razie czego.

Albo można się pobawić z przejściówki ATA->SATA z Allegro, aczkolwiek nie wiem jak dobrze się sprawują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dać 12zł i się pomylić niż żałować, że się nie spróbowało. Mój kolega to kupował. Powiedział, że pierwszą, którą kupił - nie zadziałała, dopiero druga. Może warto spróbować.

A teraz tak:

HD4850 to chyba jedyna karta którą można polecić w cenie >300zł. Kupując badziew za 200zł będziesz miał efekty podobne do zintegrowanej.

Zapomniałem dać link : http://allegro.pl/przejscowka-dysku-sata-n...2257153373.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...