Jump to content
Krizu

Który zasilacz lepszy?

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie na szybko-czy te zasilacze dużo się od siebie różnią i który wybrać? http://www.komputronik.pl/product/154860/S...0W_80_Gold.html

http://www.komputronik.pl/product/129514/S...ign=retargeting

Gościu z komputronika powiedział mi, że musiałbym czekać około tygodnia na Thermaltake Toughpower XT new 575W, którego chciałem kupić więc się zastanawiam czy nie lepiej dołożyć i tego drugiego wziąść.

Za pomoc dziękuję

Link to comment
Share on other sites

O ToughPowerze ST 550W niewiele póki co wiadomo, nie kojarzę testów tego zasilacza. W takim razie ciężko powiedzieć który lepszy.

//edit: podobno Fortron, jeśli to prawda, to najprawdopodobniej bazuje na Aurumie - w takim razie byłby bez rewelacji, no chyba że to jakaś poprawiona rewizja.

Link to comment
Share on other sites

Certyfikaty 80plus (Standard, Bronze, Silver, Gold, Platinum i nadchodzący Titanium) to generalnie oznaczenie sprawności, jaka została stwierdzona podczas testów 80plus. Wyższa sprawność to mniejszy pobór mocy, z tym, że testy 80plus nie zawsze dobrze oddają rzeczywistość. Czasem ich procedury nie mają dużo wspólnego z realnym rozłożeniem obciążeń na poszczególne linie, a czasem też producenci zasilaczy manipulują i do testów podsyłają inne zasilacze niż te, które trafiają do sprzedaży (w tym króluje firma Andyson :P).

Warto zaznaczyć, że lepszy certyfikat nie równa się automatycznie wyższej jakości zasilacza - certyfikat nie potwierdza niczego poza sprawnością (inne parametry elektryczne nie są brane pod uwagę).

XFX Core - bardzo dobry, porównywalny jakościowo z ToughPowerem TX, ale bez odpinanych kabli - za to mocniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zasilacz ma odpinane kable to znaczy, że niektóre wiązki nie są przypięte na stałe. Przykładowo w tym Thermaltake jeśli nie wykorzystujesz wszystkich złączy SATA lub Molex, to możesz je odpiąć od zasilacza by nie zajmowały zbędnie miejsca w obudowie.

Link to comment
Share on other sites

Zależy. Jeśli masz w miarę dużą obudowę (najlepiej z zasilaczem na dole) i nie dbasz o estetykę, to nie powinno być większego problemu - można je byle jak chlapnąć. Jeśli masz małą obudowę, to może być z tym mniej ciekawie.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem i zamontowałem zasilacz Thermaltake i mam pytanie: czy wentylator w zasilaczu powinien być do góry czy na dół (stary miałem do dołu, ale nie wiem czy jak komputer stoi na podłodze to nie powinno się go odwrócić)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...