Jump to content
Krizu

Który zasilacz lepszy?

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie na szybko-czy te zasilacze dużo się od siebie różnią i który wybrać? http://www.komputronik.pl/product/154860/S...0W_80_Gold.html

http://www.komputronik.pl/product/129514/S...ign=retargeting

Gościu z komputronika powiedział mi, że musiałbym czekać około tygodnia na Thermaltake Toughpower XT new 575W, którego chciałem kupić więc się zastanawiam czy nie lepiej dołożyć i tego drugiego wziąść.

Za pomoc dziękuję

O ToughPowerze ST 550W niewiele póki co wiadomo, nie kojarzę testów tego zasilacza. W takim razie ciężko powiedzieć który lepszy.

//edit: podobno Fortron, jeśli to prawda, to najprawdopodobniej bazuje na Aurumie - w takim razie byłby bez rewelacji, no chyba że to jakaś poprawiona rewizja.

Certyfikaty 80plus (Standard, Bronze, Silver, Gold, Platinum i nadchodzący Titanium) to generalnie oznaczenie sprawności, jaka została stwierdzona podczas testów 80plus. Wyższa sprawność to mniejszy pobór mocy, z tym, że testy 80plus nie zawsze dobrze oddają rzeczywistość. Czasem ich procedury nie mają dużo wspólnego z realnym rozłożeniem obciążeń na poszczególne linie, a czasem też producenci zasilaczy manipulują i do testów podsyłają inne zasilacze niż te, które trafiają do sprzedaży (w tym króluje firma Andyson :P).

Warto zaznaczyć, że lepszy certyfikat nie równa się automatycznie wyższej jakości zasilacza - certyfikat nie potwierdza niczego poza sprawnością (inne parametry elektryczne nie są brane pod uwagę).

XFX Core - bardzo dobry, porównywalny jakościowo z ToughPowerem TX, ale bez odpinanych kabli - za to mocniejszy.

Jeśli zasilacz ma odpinane kable to znaczy, że niektóre wiązki nie są przypięte na stałe. Przykładowo w tym Thermaltake jeśli nie wykorzystujesz wszystkich złączy SATA lub Molex, to możesz je odpiąć od zasilacza by nie zajmowały zbędnie miejsca w obudowie.

Zależy. Jeśli masz w miarę dużą obudowę (najlepiej z zasilaczem na dole) i nie dbasz o estetykę, to nie powinno być większego problemu - można je byle jak chlapnąć. Jeśli masz małą obudowę, to może być z tym mniej ciekawie.

Kupiłem i zamontowałem zasilacz Thermaltake i mam pytanie: czy wentylator w zasilaczu powinien być do góry czy na dół (stary miałem do dołu, ale nie wiem czy jak komputer stoi na podłodze to nie powinno się go odwrócić)?