Jump to content
captainkorhil

Rozwiązany: ZTE Blade, P500 czy Gio?

Recommended Posts

Witam,

dostałem w prezencie nowy telefon Samsung Galaxy Gio. Zastanawiam się, czy nie sprzedać go i kupić jeden z tych telefonów: ZTE Blade lub LG P500. Raczej nie chodzi mi o korzyści finansowe ze sprzedaży, tylko o to, by wybrać jak najlepszy telefon.

Miałby on służyć do rozmów/sms, internetu, okazjonalnie do gier i robienia zdjęć.

Do muzyki mam osobny odtwarzacz mp3.

Miło byłoby, gdyby bateria trzymała więcej niż 1 dzień, gry i animacje (przejścia) nie zawieszały się czy zwalniały.

Który telefon wybrać? Jak radzicie?

A masz w planach może przerabianie telefonu ? Jeśli tak-sprzedawaj Gio i bierz Blade. Nie-zostaw Gio lub kup LG P500. Ja doradzałbym przemyślenie całej sytuacji, bo różnice między tymi dwoma telefonami nie są znaczne i ograniczają się do:

Lepszej baterii i ciut większej wydajności(choć można się o to spierać)na korzyść LG P500. Za to ekran jest lepszy w Gio, ale zbyt dużej różnicy nie ma. Ja na twoim miejscu wziąłbym Optimusa.

@MDotcom13

O jakich konkretnie modyfikacjach mówisz, jeśli chodzi o Blade'a? Czy powodują one utratę gwarancji?

Co do Gio vs P500. Ile trzyma bateria w Gio, a ile w P500?

Z tych dwóch telefonów wybrałbym chyba jednak Gio - ma mniej (ale podobno wystarczająco) RAMu, ale lepszą grafikę i procesor. Ekran jak sam wspomniałeś również jest lepszy, ponadto lepiej reaguje na dotyk.

Mówię o wgraniu nowego softa np. CyanogenMod 7.2 lub CyanogenMod 9, podkręceniu procesora i takie tam...Powoduje to utratę gwarancji, aczkolwiek wystarczyć powrócić do oryginalnego softu i gwarancja magicznie wraca :tongue:

Zte bardzo dużo zyskuje na modyfikacjach, wręcz jest po nich genialny(i stworzony, bo łatwo je wgrać).

Z bateriami nie jest źle oba przy średniej pracy wytrzymają dwa dni. P500 ma trichę pojemniejszą baterię, ale nie jest to kolosalna różnica.

Powoduje to utratę gwarancji, aczkolwiek wystarczyć powrócić do oryginalnego softu i gwarancja magicznie wraca

No tak, ale co jesli telefon zepsuje sie i nie bedzie chcial wlaczyc?

Reasumujac, po wgraniu modow ZTE bedzie wydajniejszy niz stockowe czy zmodyfikowane P500/Gio, a ponadto ma wiekszy ekran o lepszej rozdzielczosci?

Rozumiem, ze bateria bedzie trzymala troche mniej niz w LG i Samsungu - ile?

A co jesli chodzi o reakcje ekranu na dotyk?

C'mon ! Zte Blade strasznie trudno uwalić. A nawet jeśli nie to zawsze możesz wysłać go do tej firmybądź samemu-dzięki wielu tutorialom-przywrócić go do życia. Sam miałem problem, ze się nie włączał. Byłem pewny, że już po nim. Okazało się, że przez zwykłą głupotę o mało nie dostałem zawału(złą rzecz wgrywałem). Wbrew pozorom jest to łatwy telefon do modyfikowania, a jego społeczność, jak na chinski telefon robi wrażenie. Odpowiadając na pytania: Tak, TAk.

Z baterią-tu jest mały zgryz, bo jak dla mnie to duża wada tej maszynki. Normalnie trzyma spokojnie 2-3 dnia, ale już po wgraniu custom rom'u 0,5 dnia max. Oczywiście mówimy tu o graniu, wifi itp. Przy średnim używaniu wytrzymuje(przynajmniej mi) 2-3 dni(kilka telefonów dziennie, trochę zabawy, mało internetu). Reakcja działa całkiem nieźle. Jakichś błędów czy bugów nigdy nie odczuwałem.

Byłem użytkownikiem P500, Blade i Gio przez jakiś czas i osobiście sklasyfikowałbym je tak :

Blade > P500 > Gio ( biorąc pod uwagę zmodowany telefon ( Cyanogenmod 7 ) )

Co do wielkości baterii to Blade i P500 mają 1500 mAh a Gio 1350 mAh.

Jeśli sporo grasz w gry 3D to nie oszukujmy się. Telefon może nawet 4 godzin nie dotrwać. Przy normalnym użytkowaniu to granica oscyluje w okolicach 1-2 dni.

Kwestia płynności. Zdecydowanie najpłynniej chodzi P500, ponieważ w porównaniu do Blade ma mniejszą rozdzielczość ekranu ( 320x480 vs 480x800 ). Przewijanie pulpitów, menu i prędkość zdecydowanie na korzyść P500. Ale jeśli wolisz ostrzejszy obraz i także dosyć płynny system to Blade też będzie dobrym wyborem.

Niestety Blade ma także duże wady.

Pierwszą z nich jest klapka obudowy. Zatrzaski są bardzo kiepskiej jakości i może się stać tak jak w moim przypadku, że jeden z zatrzasków może się połamać i obudowa będzie po prostu skrzypieć. Drugą wadą jest jakość dźwięku. Jeśli lubisz bas to zawiedziesz się. Ale z tego co czytam to do muzyki nie będziesz użytkował telefonu więc tu problemu nie widzę.

Co do zalet P500 to jest nią zdecydowanie klapka. Gumowany plastik, w ciągu pół roku nie miałem żadnej ryski a komfort trzymania tego telefonu w rękach jest naprawdę duży :).

Więc krótkie podsumowanie.

Miałby on służyć do rozmów/sms, internetu, okazjonalnie do gier i robienia zdjęć.

Zdjęcia najlepsze robi P500, jakość rozmów jest porównywalna we wszystkich telefonach, komfort używania internetu jest najlepszy w Blade ze względu na największy ekran i do gier także Blade będzie najlepszym wyborem ze względu na dobrą rozdzielczość.

Więc jeśli zależy ci na całkowicie płynnym systemie i nie przejmowaniu się lekko widocznymi pikselami to najlepszym wyborem będzie P500.

Jeśli zależy ci na dobrej rozdzielczości, w miarę płynny system, troszkę gorszym aparacie w porównaniu do konkurencji to najlepszym wyborem będzie Blade.

O gio się za bardzo nie będe wypowiadać bo jednak miałem go krótki czas w łapach.

Mam nadzieję że pomogłem :) Pozdrowienia.

Edited by DeMola

Moze to kwestia konkretnego romu?

To ważny czynnik, ale nie najważniejszy, bo wiele zależy od używanego launchera, ilości programów oraz tego jak nasz pulpit wygląda. Czy jest przytłoczony widgetami, czy procesor podkręcony? Dodam od siebie, że mi na Cyanie na niezbyt szybkim Go Launcher EX chodzi prawdiłowo. Prawie, że nie przycina, a już na ADW to cud, miód :tongue:

Akurat w moim mniemaniu P500 jest zdecydowanie bardziej płynnym systemem od Blade. Dla mnie się liczy każda klatka i różnice w płynności widać wyraźnie :). Drawer i pulpit jest idealnie płynny w P500 ( bez live wallpaper - tego procesory ARMv6 nie udźwigną niestety ) a w Bladzie także jest dosyć płynny, ale nie tak idealnie jakby być powinien. Obecnie mam Arc S i tutaj to jest dopiero idealnie widoczne - rakieta.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...