Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ins3jn

Rozwiązany: ktora karta wydajniejsza?

Polecane posty

mysle nad takim patentem ze obecnie mam hd6950 2gb i czy jakbym go zhandlowal i dolozyl np do gtx 570 czy to by bylo oplacalne wzgledem wydajnosci? albo ta opcja crossfire( niejestem pewny czy to to) 2xhd6950 jak ma sie wydajnosciowo? czy to by bylo oplacalne czy lepiej na gtx570?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytalem ze CF hd6950 bedzie prawie jak hd6990 to prawda? gdzie znajde jakies porownania? nic niemoge znalesc wiarygodnego? i ta opcja CF mnie zaciekawila tylko ze potrzebowalbym plyty na CF/SLI z 2 wejsciami PCIe (czy jakos tak?)

posiadam ta plyta msi p67a c45 b3 i czy ta bedzie spoko p67a g45 rozchodzi sie mi o do CF? i jeszcze takie pytanie czy te karty musza byc identyczne?: ilosc ramu, producent? i czy zasilacz da rade? ocz 600mxsp???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie test 2xHD6950 masz np. tu: http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_6950_1_GB/22.html - nie ma co prawda HD6990 na wykresie, ale ogółem wyszłoby prawie na to samo. O mikroprzycięciach nie wspominam, bo to dotyczy zarówno 2x HD6950 jak i HD6990.

Z pły lepszy będzie np. ASRock Z68 Extreme3. Ale nawet przy ASRocku będziesz musiał brać na poprawkę że Crossfire nie będzie działać z pełną szybkością, bo prawie żadna płyta pod LGA1155 nie obsługuje pełnego trybu 16x/16x, zwykle maksimum to 16x/8x. Karty nie musza być identyczne, grunt żeby to był HD6950. Zasilacz wytrzyma, ale bym nie podkręcał kart zbyt mocno.

Osobiście bym wolał jednego GTX580 od dwóch HD6950. Na wykresach może to drugie rozwiązanie wygląda lepiej, co nie znaczy że musi być wygodniejsze w praktyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec ze BF3 jest niema co ukrywac obecnie wyznacznikiem sprzetu i benchmarkiem to odnosnie tego takie male porownania mam bf3_1920_1200.gifbf3_1920_1200.gif rozchodzi sie mi jak widac o fps... fajnie by bylo jakby ktos wkleil do tego zestawienia CF hd6950 jak by to wygladalo w porownaniu z tym co wkleilem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...