Jump to content
itshaki

Składanie komputera + monitor 4000zł~~

Recommended Posts

Dopiero teraz nazbierałem wystarczającą sumę i na dziś konfiguracja wygląda tak:

uo0029n.jpg

Jakieś ewentualne zmiany ? I co myślicie o zasilaczu ? Czy jest wystarczająca dla GTX570 ?

Mam też pytanie czy lepiej kupować kartę Wi-Fi wewnętrzną czy zewnętrzną. Czy w wewnętrznej będzie słabszy sygnał ?

Jak sądzicie kiedy na morele.net będzie obniżka cen? No bo bez przesady 900zł za i5 to ja nie dam :tongue:

Generalnie wszystko OK jeśli o podzespoły chodzi. Obudowę możesz zmienić na Cooler Mastera 330U (Brutus podrożał ostatnio), a pamięci na CML8GX3M2A1600C9. Nie zaszkodzi też rozważyć dopłatę do karty graficznej z lepszym chłodzeniem, np. http://www.morele.net/karta-graficzna-gain...36-1732-361548/

Zasilacz powinien być OK.

A obniżki cen i5 to moim zdaniem kwestia paru dni ;)

Mam jeszcze takie jedno pytanie. Ostatnio gdzieś przeczytałem, że procesor intel i5 zaniża taktowanie RAM'u do 1333 Mhz. Wydaje mi się to dziwne, bo zawsze myślałem że taktowanie RAM zależy od płyty głównej. Tak więc, czy to prawda ?

Mam jeszcze jedno pytanie :tongue:

Czy jest sens brania w morele montaż + instalacja Win ? Dodam, że instalowałem już kiedyś Windows XP i nie miałem większych problemów. Chodzi mi głownie o sterowniki do, np. karty graficznej. Więc jeśli zainstaluje win na już zmontowanym PC to czy normalnie się uruchomi do pulpitu czy wręcz przeciwnie nie uruchomi się, ponieważ wcześniej trzeba zainstalować sterowniki?

Może i masło maślane, ale nie wiem jak to jaśniej opisać :tongue:

Oczywiście, że się uruchomi i pokaże pulpit. Instalacja Windowsa, szczególnie wersji 7, jest banalna. Jeżeli masz podpięty komputer do sieci to sterowniki do karty prawdopodobnie same się zainstalują, a jeżeli nie to wystarczy je pobrać ze strony producenta.