Skocz do zawartości
mati2008g

AVI czy WMV

Polecane posty

Przykład: Jeśli mam ten sam plik wideo to czym i jak bardzo będzie się różnić format AVI od WMV? Który oferuje lepszą jakość filmu?

Gość skomi7

Z tego co wiem te pliki różnią się rozdzielczością i jakością obrazu,AVI jest lepszym formatem video niż WMV

Z tego co wiem te pliki różnią się rozdzielczością i jakością obrazu
W obu przypadkach jakość/rozdzielczość może być dowolna, w zależności od tego, przy jakich ustawieniach został wyrenderowany plik...

AVI jest lepszym formatem video niż WMV
Porównywanie kontenera multimedialnego i samodzielnego formatu jest trochę bez sensu. W AVI możesz np. wstawić obraz w MPEG4 i dźwięk w WMA...

Nie. WMV to format a AVI to kontener, który może używać wielu formatów, DIVX, XVID, MPEG itp dlatego orównywać tych dwóch nie sposób.

Gość skomi7
A tak przy okazji sie spytam.

Youtube dobrze znosi .wmv ? Czy lepiej MP4? BO o av nie pytam ;p

przedtem zamieszczałem swoje klipy w mp4,ale ostatnio zaczynam wstawiać pliki wmv,według mnie obraz jest lepszy od mp4,sądząc po porównaniu,zaleta mp4 to mniejsza pojemność klipu od wmv,moze nieznaczna ale jest

@skomi7 chyba objętość?

YouTube radzi sobie obecnie z każdym formatem, a jakość obrazu zależy od samego formatu i kompresji... Osobiście uważam wmv za jeden z lepszych formatów, jeśli chodzi o działalność amatorską.

No dobra chłopaki, ale nie zależnie jak skompresujecie film do .wmv i tak H.264 (MP4) będzie miało lepsza jakość przy mniejszym rozmiarze pliku ^,^ Przynajmniej ja próbowałem setki razy różne kombinacje i tak czy siak mysle, że nic lepszego od H.264 NIE MA. (Kompresuje w Sony Vegasie)

Gość skomi7
@skomi7 chyba objętość?

YouTube radzi sobie obecnie z każdym formatem, a jakość obrazu zależy od samego formatu i kompresji... Osobiście uważam wmv za jeden z lepszych formatów, jeśli chodzi o działalność amatorską.

też heh :tongue:

Grunt to wypracować najlepsze ustawienie dla siebie... Jeden woli WMV, inny MP4. Ja lubię WMV za to, że zawsze jak robiłem coś do szkoły, obecnie na uczelnię - to mam pewność że odpali - każdy komputer z Windows obsłuży wmv.

Mam pytanie. Większość moich filmów w compie to pliki avi po około 700 mb. Posiadam converter tylko nie wiem na jakie pliki lepiej conwertorować... na WMV czy na RM??? co da mi mniejszą pojemność???

Edytowano przez tronik

Jesteś górnikiem?

Posiadam converter tylko nie wiem na jakie pliki lepiej conwertorować... na WMV czy na RM??? co da mi mniejszą pojemność???

Jak to większą pojemność? To chcesz powiększyć te pliki? Po co? Nie lepiej zostawić w oryginalnym formacie, tym bardziej, że po kompresji będzie spadek jakości?

Proszę o nieodkopywanie starych tematów, chyba, że jest się autorem tematu.

Proszę o niepodczepianie się pod cudze wątki.

Zamykam, w razie potrzeby proszę o kontakt przez PW.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.