Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kisiel94

Głośniki - kategorie

Polecane posty

Witam, ostatnio słucham dubstepu i przydałoby się mieć lepsze głośniki..

Ale ja nie tylko słucham dubstepu. Czasem mam takie dni, że tylko jakaś łagodna muza leci (m.in. hans zimmer).

Aktualnie mam Creativy L3800 i nie wiem czy bym miał przy nich duży skok w jakości dzwięku.

Nie posiadam żadnej karty muzycznej czy to dobrych głośników jest ona potrzebna?

Oczywiście głośniki też będa używane do gier.

Mam pokój 3.5x4m.

I jeszcze jedno pytanie. Dunstep = słuchawki? Czy to konieczne do dobrej jakości dźwięku? (to się pytam jako ciekawostke, bo ja nie chce słuchawek.)

PS. I nie wiem ile hajsu bym na to wydał. Mozna prosić zestaw do 200-300 i 500zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o głośniki to z zestawów 2.0 za 5 stów wyrwiesz świetne Microlaby Solo6c, lub za trochę mniej Modecomy SHF56. Z zestawów 2.1 http://allegro.pl/glosniki-edifier-2-1-hcs...2205801965.html trochę taniej microlaby FC530. Z zestawów 5.1 Genisuy 5000/6000 tylko nie wiem czy pokój nie za mały. Ze słuchawek osobiście poleciłbym Shure 750DJ sam posiadam i do dubstepu są bardzo fajne, dużo basu przy czym reszta pasm też dobrej jakości, a w spokojniejszych piosenkach też nie ma problemu. Jedyna sprawa to do czego chcesz te głośniki/słuchawki podłączyć bo jeżeli do zintegrowanej karty dźwiękowej to sobie daruj i kup jakaś kartę dźwiękową np. Xonar DG + Microlab FC330/530 czy Xonar DG + Geniusy HF1800A. Jednakże słyszłąem że ten wzmacniacz w Microlabach FC530 za dobry nie jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies wyczytałem, że głośniki geniuse nie mogą stać na biurku, tylko 1.5-2m od słuchacza, to prawda?

Głośniki moje będą stały na biurku i nie wiem czy pchać się w 2.1 (subworer by stał pod biurkiem, chyba, że zalecacie gdzie indziej).

Xonara DG można kupić za około 150zł to jest ok.

Tylko nie wiem czy jest sens pchać się w 2.1? Które w brzmieniu będą lepsze?

I czy w xonarze trzeba coś ustawiać? Podpina się, instaluje sterowniki i trzeba jeszcze oś ustawiać?

miałbym kase to bym brał

Microlab Solo6C + Xonar DG

Czy można i to i to kupić na morele? czy gdzieś jest taniej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to tych Genisuów to nie wiem bo nie miałem, jest kilka osób na forum co je posiadają to może pomogą. Osobiście mnie zestawy 2.1 nie przekonują tak jak porządne kolumny 2.0. Wg. mnie będziesz bardziej zadowolony z podanego przez siebie zestawu, czyli Solo6c + Xonar DG. Xonara podpinasz, instalujesz sterowniki(Polecam modowane Uni Xonar Drivers) i w sumie nic więcej, ew. ustawiasz do swoich potrzeb, w razie problemów możesz skontaktować się ze mną. Ja teraz mam na biurku kolumny od wieży sony, i jakoś nie mam problemów, chociaż wydaje mi się że gdy stały trochę dalej bas był mocniej wyczuwalny, ale nie mam zbytnio ich jak inaczej ustawić, a dodajmy że nie są to małe kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie wiem czy bede w stanie wydać 650zł na te co podałem.

Więc potrzebuje drugą alternatywę do 450zł.

Xonar DG (DS mi nie potrzebne nie jestem entuzjastą) - 150zł

I pozostało 300zł na głośniki i prawdopodobnie i tak 2.0 będą lepsze od 2.1 więc poproszę propozycje do 2.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to dość uniwersalne głośniki, ale w dubstepie też sobie poradzą - to miałem na myśli. Nie ma zresztą czegoś takiego jak "typowe do dubstepu". Po prostu jeden sprzęt radzi sobie w danym gatunku lepiej, a inny gorzej.

Solo powinny sprawdzić się w dubstepach bo mają dość wyraźny bas dobrej jakości, co w tańszych zestawach 2.0 jest często problemem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...