Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dzikipytonzlasudeszczowego

Rozwiązany: Słuchawki do 180 zł

Polecane posty

Nie chcę się podpinać pod inne tematy, więc zacznę od początku.

Zalman MIC1 to mikrofon, który polecacie innym, a ja właśnie mikrofonu potrzebuję. Pytanie, czy jest sens w zestawie z Creative GigaWorks T40 + Creative X-Fi Music. Tak, tak - z głośnikami ;)

Jeżeli nie, potrzebowałbym parę słuchawek do 180zł. Mam te od Fatality i Philipsa SPH 2700, jednak te pierwsze to szajs, a te drugie raz że nie wiem gdzie leżą ;) to dwa bardzo mocno uciskają. Po 2h gry boli mnie głowa.

Znajdzie się coś porządnego bez wymiany tej dosyć starej karty muzycznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głośnikami to nie bardzo, bo mikrofony, szczególnie Zalman, dość mocno łapią dźwięk z otoczenia, więc może się zlewać to co mówisz z odgłosami z głośników.

Tak w ogóle to do czego potrzebujesz mikrofonu? Jeżeli do komunikowania się w grach to Zalman w zupełności wystarczy.

A jeżeli chodzi o słuchawki to może Creative Aurvana Live? Dobre do gier i jeszcze lepsze do muzyki i nie cisną w głowę (giętki pałąk). Jedyny problem jest taki, że to konstrukcja zamknięta, więc de facto po jakimś czasie uszy się pocą i trzeba zrobić kilkanaście minut przerwy. Z otwartych słuchawek masz bardzo wygodne Koss UR 40, które są nieco gorsze dźwiękowo i średnio wykonane, ale za to można w nich dłużej posiedzieć.

Możesz też rzucić okiem na półotwarte Superluxy HD 668b, ale nie wiem jak z uciskaniem bo miałem na głowie model bardzo wyeksploatowany więc pałąk był mocno rozciągnięty, stąd ciężko mi coś powiedzieć na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T40 z tą kartą ładnie zagrają, ale zależy ile za nie dasz bo ogólnie nie są to opłacalne głośniki. Mam T20 i ładnie grają więc po dodaniu drugiego głośnika pewnie jest lepiej. Jak do gier to możesz brać Creative Tactic 3D Alpha nieźle grają za swoją cenę. Jak do muzyki to można się pokusić o Creative Aurvana Live lub któreś superluxy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigaWorksy T40 i tę kartę muzyczna już mam. Na nich lubię grać i teraz to robię, ale potrzebuję coś do komunikacji. Niestety głośniki w tym wypadku odpadają, dlatego szukam słuchawek.

Polecacie więc (im wyżej, tym lepiej):

CAL http://www.agito.pl/sluchawki-creative-lab...363-325806.html

Alpha http://www.agito.pl/sluchawki-creative-lab...242-423609.html

Superlux http://www.agito.pl/sluchawki-superlux-hd6..._content=530579

Koss http://www.agito.pl/sluchawki-koss-ur40-36..._content=341646

Jest to jakaś średnia klasa słuchawek czy już coś dobrego?

A ten Zalman ZM-MIC1 gdzie kupić? Zamówię najpierw mikro i zobaczę, jak się sprawdzi to w Diablo III na głośnikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL i Superluxy można uznać za budżetową klasę średnią, Alpha są gdzieś półkę niżej, Kossy nieco ponad Alphami. To taki nieco śmieszny opis, ale mniej więcej tak to wygląda ;)

Jeżeli słuchawki mają być tylko do gier, to rzeczywiście warto rozważyć Alphy. Jeśli chcesz też słuchać muzyki to chyba najlepsze będą CAL. Z drugiej strony, Alphy też się powinny sprawdzić jeżeli nie masz kosmicznych wymagań. Jeżeli masz zamiar grać w FPS-y, gdzie ważne jest pozycjonowanie, to brałbym CAL albo Kossy.

Mikrofon możesz kupić na Allegro. Ogólnie polecam tam zrobić zakupy, zaoszczędzisz sporo pieniędzy w stosunku do sklepów. Żadnych z wyżej wymienionych słuchawek się nie podrabia, więc tego nie musisz się obawiać.

Link do mikforonu: http://allegro.pl/mikrofon-zalman-zm-mic1-...2240258805.html

Alternatywą dla Zalmana jest Media-Tech - http://allegro.pl/maly-tani-klip-mikrofon-...2217498599.html

Łatwiej go zamontować, bo można przyczepić do przewodu. Warto też wziąć pod uwagę, że Alphy mają mikrofon wbudowany i jest on przyzwoitej jakości, więc może to będzie najlepszy wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie ta jakość jest ułożona, nie trzyma się zupełnie ceny ;) A co znaczą te słuchawki pełne/niepełne?

Gier, nie gier... do gier i muzy z gier, głównie Diablo III ;) Tam soundtrack jest świetny i niego chce mieć w uszach.

Mikrofon oddzielny, bo ogólnie wolę grać na głośnikach. A z zapinką mikro jest taki problem, że nie przypnę jej do kabla, jak będę leciał na głośnikach, bo niby gdzie :P Liczę na wyciszenie muzy, by przesadnie nie waliła z satelitek lub czat na żądanie (nie cały czas, tylko na wyzwalacz, jakiś klawisz). Zobaczymy jak to będzie, na szczęście mam czas na testy.

Dzięki za pomoc, skorzystam z tej aukcji allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że w sumie co byś nie zrobił to i tak będzie Ci mikrofon zbierał dźwięki z głośników (chyba że one będą bardzo cicho, ale i wtedy jest to prawdopodobne). Zapewne będzie to nieco irytujące dla innych użytkowników, którzy będą z Tobą grali, także nawet klawisz push to talk nie koniecznie gwarantuje znaczną poprawę. Co do samego mikrofonu to mam go i jest bardzo dobry, jedyny problem to czułość, bo u mnie strasznie dużo dźwięków z otoczenia zbiera, ale to może po prostu taki ezglemplarz mi się trafil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie ta jakość jest ułożona, nie trzyma się zupełnie ceny ;) A co znaczą te słuchawki pełne/niepełne?

Chodzi o otwarte i zamknięte? Otwarte - nie izolują od otoczenia i zapewniają dopływ powietrza do ucha, zamknięte - na odwrót. Półotwarte to coś pomiędzy.

Co do ceny - nie zawsze to co droższe gra lepiej ;)

Myślę, że najrozsądniej byłoby wybrać CAL-e, skoro chcesz też delektować się muzyką z Diablo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecznie jadę na otwartym oknie i całkiem dobrze słychać głosy bawiących się dzieciaków, hałas odbijanej piłki itp. ten mikrofn czasem mi tego nie ściągnie? Rozmowy są wyraźne, bo ich głosy są raczej wysokie...

A co do zbieranie muzy z głośników... Jedynie co-op i najpewniej TS lub SKYPE, a nie wbudowany komunikator, więc jakby co będę wkurzał jedynie swoich. Ale oczywiście jak to nie wypali, to kupię słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na sprzedaż bardzo dobre słuchawki, oddam dosyć tanio...

Słuchawki Speedlink Medusa NX USB 5.1 surround headset.

Są w idealnym stanie, mają 1,5 roku gwarancji, posiadam rachunek, opakowanie.

Posiadam te słuchawki od 13.01.2012 także zostało ponad 1,5 roku gwarancji, kupiłem je w komputroniku. Na allegro słuchawki kosztują 200zł w górę w wersji 5.1

Jakbyś był zainteresowany to napisz proszę na PW albo email jacekbak60@wp.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, priorytetem przeszły dzisiaj (w piątek zamawiałem).

Bardzo ładnie działają, choć namęczyłem się z konfiguracją. Dziwny klips nie jest zbyt łatwy do przyczepienia, udało mi się go zamocować dopiero za kołnierz, zginając go na 2 warstwy.

Ale najważniejsze jest działania na głośnikach. Tak jak mikro fatality mi piszczał, tak ten działa idealnie. Nie ma żadnych zakłóceń z tego tytułu. Granie z muzyką na rozsądnej głośności również nie stwarza problemów. Myślę, że uda mi się grać w Diablo bez przeszkód na głośnikach i z komunikacja.

Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...