Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaczmwoj1994

Telewizor 3D czy bez 3D? Jaki kupić?

Polecane posty

Witam

Tak jak w opisie, planuję zakup telewizora. Rozważam dwa modele:

Panasonic TX-P50VT30 3D

Panasonic TX-P50G20E

Jeden z telwizorów ma możliwość wyświetlania obrazu 3D w technologii aktywnej (okulary większe, cięższe, ale z tego co słyszałem, zapewniają lepszy obraz). Zastanawiam się nad jednym lub drugim i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy w ogóle warto inwestować w telewizor 3D jakieś dodatkowe ~ 1,8 tys?

2. Jeżeli już warto: która technologia jest lepsza? Aktywna czy pasywna? Co przemawia za jedną, co za drugą?

3. Czy jeżli telewizor posiada funkcję 3D, a ogląda się w 2D, to jest możliwość, że jakość obrazu 2D będzie gorsza niźli w telewizorze, który posiada możliwość oglądania tylko w 2d (chodzi mi konkretnie o te dwa modele)?

4. Czy są plany wprowadzenia większej ilości kanałów, które będą emitowały obraz w 3D (na razie chyba jest ich niewiele, ale może ktoś z was coś słyszał?)? Jestem w telewizji N.

5. I chyba najważniejsze: jakie są wasze opinie o tych dwóch modelach, jeśli mieliście z nimi jakąś styczność i co wy byście na moim miejscu kupili.

To chyba tyle, dodam tylko, że telewizor będzie stał w salonie i raczej nie będzie służył do grania na mojej konsoli (za dużo chętnych do użytkowania go ^^), choć czasami pewnie go podłącze. Niemniej, to nie będzie jego główne zastosowanie,

Z góry dzięki za odpowiedzi, jeśli chcecie coś więcej wiedzieć - pytajcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie telewizora 3D jest moim zdaniem bez sensu. Praktycznie nie ma materiałów z tego korzystających, do tego te które są to często "normalne" filmy z dodanym efektem 3D (takie coś było możliwe 20 lat temu na telewizorach kineskopowych). Co prawda niektóre TV posiadają funkcję przerabiania zwykłych filmów na trójwymiarowe, ale efekt nie jest powalający (podział ekranu na plany, zero głębi czy złudzenia realności), do tego obraz oglądany przez okulary jest znacznie ciemniejszy (każde z oczy przez połowę czasu jest pozbawione dostępu światła), przez co brzydszy. Radziłbym kupić zwykły TV, technologia 3D będzie miała (może, na razie przyjmuje się to bardzo słabo) sens za kilka lat, kiedy zacznie się tworzyć produkcje od początku przygotowane pod tą technologię (takie jak Avatar) oraz będzie można w kilka osób korzystać z TV bez okularów (patrz: 3DS, tylko tą technologię trzeba jeszcze dopracować).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - Jeśli masz telewizję 3D/PS3/Odtwarzacz BR 3D to tak. W innym wypadku za mało jest teraz 'contentu' żeby wartało się w to bawić. 3D ruszy naprawdę dopiero w następnej generacji.

Ad. 2 - Aktywna ma cięższe okulary, może męczyć wzrok, obraz jest ciemniejszy (choć to da się wyregulować), ale ma rozdzielczość FullHD, pasywne mają 3D na ogół w HDReady.

Ad. 3 - Nie. Jeśli telewizor jest dobry (a 3D się do szrotów nie montuje) to obraz jest świetny w każdym trybie. Wyjątek stanowią bezokularowe Toshiby i Sony z SimulView, na nich obraz jest zawsze taki sobie.

Ad. 4 - To pytanie do działu marketingowego N :)

Ad. 5 - Obydwa to z tego co widzę Neo Plasma, a więc jedno z najlepszych obecnie dostępnych rozwiązań, ale jednak to plazma, więc pobór prądu jest duży.

Warto jeszcze zauważyć, że TX-P50G20E jest o rok starszy i może bzyczeć albo buczeć (coś takiego co prawda serwis wymieni bardzo szybko) natomiast TX-P50VT30 nie ma czujnika światła (ustawiony w dzień może być za jasny w nocy i vice versa).

Wszystko w zasadzie rozbija się o to, czy chcesz telewizor przyszłościowy, który teraz nie rozwinie jeszcze skrzydeł, czy coś, co teraz jest na topie, ale za dwa lata będzie mu już mocno brakowało pewnych funkcji.

EDIT:

Jak chcesz coś więcej o telewizorach poczytać, to zapraszam tutaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale Sergi po zaglębieniu się w Twój poradnik mam zasadznicze pytanie: jak to jest z tym OLED? Napisałeś, że wejdzie do sprzedaży w II połowie 2012, ale ceny będą bardzo wysokie. Orientujesz się, jak bardzo? Zastanawiam się po prostu czy nie lepiej trochę poczekać, ponieważ ten TV ma być, że tak powiem, zakupem "przyszłościowym" i ma mi służyć przez co najmniej kilka lat.

Ogólnie rzecz biorąc, chyba skłaniam się jednak do zakupu Panasonica TX-P50VT30 3D. W sieci krąży o nim wiele naprawdę dobrych opinii, w jakimś serwisie był na 1 miejscu jeśli chodzi o TV w roku 2011, więc wydaje mi się, że będzie to dobry wybór.

EDIT: Poniewaz widzę, że jesteś w tym temacie naprawdę zorientowany, to jeszcze takie dwa pytanka:

1. Czy trzeba kupować konkretne okulary do konkretnych modeli?

2. Coś słyszałem, że Google zamierza wprowadzić do telewizorów jakieś opprogramowanie, chyba coś na wzór androida. Ten TV tego nie ma i stąd moje pytanie: czy wiesz o tym coś więcej i do jakich TV Google zamierza to wsadzić?

EDIT2: Czytałem też o jakiejś kalibracji tego modelu po 100h pracy... Czy to faktycznie coś potrzebnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcięło gdzieś mój post :?

Co do cen - tutaj masz przedsmak tego, ile takie zabawki będą kosztować. Ceny pewnie trochę spadną jak Samsung będzie walczył z LG i nowymi telewizorami Sony, ale to wciąż będzie górna półka.

Okulary - Samsungi działają z Samsungami, Sony z Sony. Jeżeli jest inaczej, to na opakowaniu podają, z którymi TV współpracują. Polaryzacyjne działają zawsze tak samo, chyba nawet te z kina będą działać.

Google - Do jednego Sony. Do wszystkich pozostałych trzeba dokupić Logitech Revue.

Kalibracja - Prawdopodobnie tak, starsze LCD i plazmy też się hartowało, więc po wygrzaniu może się nieco zmienić jasność i nasycenie kolorów. Ale niewykluczone też, że nawet nie zauważysz tej zmiany, tak drobna będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli 3500 zł za 15" ;) No to ciekawe ile kosztowałaby matryca 50"... 20 tys.?

Mniejsza z tym, jestem już prawie zdecydowany na Panasonica TX-P50VT30 3D.

EDIT: Czy PS3 odtwarza filmy również w 3D? Starsza wersja też? Bo wydaje mi się, że taniej mi wyjdzie zakup używanego PS3 niźli samego odtwarzacza Blu Ray 3D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...