Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ZaYeR

Słuchawki + karta dźwiękowa

Polecane posty

Witam

potrzebuje pomocy w doborze słuchawek, karty dźwiękowej i ew. mikrofonu. Headsety też mogą być, aby tylko dało się słożyć/odczepić mikrofon. Po przejrzeniu forum wiem, że do 300 zł najczęściej polecacie zestaw: Superlux HD668B + Asus Xonar DG + Zalman ZM-Mic1. Jestem ciekawy czy podniesienie budżetu do 500 zł przyniosło by jakieś wymierne korzyści jeśli chodzi o jakość sprzętu? Czy w tej kwocie udało by się zmieścić jakieś dobre słuchawki bezprzewodowe? Co sądzicie np o tych: TDK WR700? Prawie bym zapomniał, słuchawki mają służyć do gier i muzyki (głównie rock [lata 80'te i nowoczesny] i metal). Zauważyłem też uwagi, że przełączanie złącza na przedni panel w xonar'ze (chyba) DG nie działa za dobrze. To prawda? Jest na to jakieś rozwiązanie? Inne modele też tak mają? Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te TDK nie są warte nawet 100zł.

Podniesienie budżetu, da bardzo dużo - wtedy, możesz kupić zestaw AKG GHS-1 + FiiO E10.

Porządne słuchawki z mikrofonem, zapewniające dobrą jakość dźwięku i przyzwoite pozycjonowanie w grach.

No i dźwiękówka, która wykracza swoim potencjałem daleko poza te AKG.

Z tym, że względem Xonara, stracisz trochę na jakości mikrofonu (będzie musiał być podpięty do integry).

Ew. zamiast FiiO, możesz kupić na ebay'u Audiotrak Prodigy HD2 - od FiiO gorsze, ale ma wejścia dla mikrofonu.

EDIT:

Tak, w zasadzie, za ~200zł są porządne słuchawki bezprzewodowe, ale do muzyki gorsze od Superlux'ów, a do gier się nie nadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomsto100, dzięki za szybką odpowiedź. Dzięki Twojemu postowi doklaruję kilka rzeczy.

Karta dźwiękowa - dobrze żeby obsłużyła głośniki 5.1, które też posiadam. Chyba, że lepszą jakość uzyska się poprzez kupienie dźwiękówki do głośników i DAC do słuchawek. Jednak dalej dobrze było, by się zmieścić w budżecie.

Słuchawki - mówiłem już o składanym mikrofonie, nie potrafię zdzierżyć wbudowanego na stałe. I przypomniało mi się, że:

- dobrze jakby były składane

- będę w nich siedział nawet po 4h więc muszą być wygodne i "niepocące"

- odczepiany kabel również mile widziany

Czekam na dalsze propozycje :)

EDIT:

A takie Plantronics GameCom 780 nadają się do czegokolwiek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Podaj model głośników, obstawiam ze większej różnicy nie usłyszysz względem integry.

2 Nie kombinuj szkoda kasy.

3 Nie za dużo wymagasz ? Jedyne słuchawki które przychodom mi do głowy to sennheiser pc350 tylko nie wiem co z kablem, bo to konstrukcja oparta na Hd 380 pro który ma odczepiany kabel, doczytaj o tym.

4 NIE

5 Ogarnij artykuł KLIK and KLIK no i morzę KLIK

PS Jak byś się zdecydował na te pc350 to kup kartę z wzmacniaczem bo maja jednak 150 omów :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki to Creative Inspire P5800 i moim zdaniem na starusieńkim SB Live! 5.1 grały lepiej niż na obecnej integrze, ale może to autosugestia :].

@Kamilos755: Fajne słuchawki podałeś, ale mój limit to 500 zł i to już z kartą dźwiękową ;). I nie wiem do czego odnosi się te "4 NIE". A co do moich dużych wymagań, zwroty "mile widziane" czy "dobrze jakby" nie oznaczają "muszą być". Najbardziej zależy mi na tym, żeby dobrze grały, a jak przy okazji udało by się spełnić inne kryteria to było by idealnie. Zaznaczam poprostu to mi się podoba w słuchawkach, chyba o to chodzi, prawda? Widziałem te artykuły i dla mnie są kompletnie nieprzydatne. Nie ma tam żadnego punktu odniesienia do czegokolwiek i np. Senki HD201 są super wyborem, bo tanie, do wszystkiego i "chyba najtańszy model nauszny Sennheisera który można polecić".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak mam te głośniki co ty i z góry Ci mowie że bas jest żałosny, jest go dużo ale jest słabej jakości. No to tak do gier najlepszym wyjściem jest GHS1(jak chcesz miec mikrofon) lub Senki HD 380 pro ja za swoje dałem 300 z przesyłką (używane) więc warto czaić się po allegro. Do obydwu E10 spasuje. Jeśli Ci zależy to karte aktualna sobie zostaw, to max do tych głosików. A co do pc350 spełniały twoje wymagania były idealne dal ciebie no, za to się płaci ;D,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. FiiO ma wzmacniacz (trudno go nieusłyszeć, można z Senków HD380 Pro, zrobić głośniki grające głośniej niż przeciętny laptop - a raczej głośniki z niego - oczywiście, to teoria, bo jak się będzie dłużej je tak katować, to się spalą przetworniki).

2. Można wziąć zestaw HD380 (to nie to samo, co PC350, ale jak też są dobre) + Logitech USB Desktop Microfone.

3. I właśnie, taki zestaw byłby chyba dla autora najlepszy.

Ale wykracza poza budżet. Więc, proponuje kupić używane (jeśli wchodzą w grę) FiiO E10 + Senki HD380 Pro, a do tego Zalmana.

4. Co do głośników - podłączanie ich pod źródło pokroju FiiO, czy nawet DG, nie ma dużego sensu.

A Twoje wrażenie, zapewne było spowodowane lepszym dopasowaniem (charakterystyki dźwiękowej) sprzętu i minimalnie lepszą jakością dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500 zł to dla mnie absolutny max, a zestawy, które podajecie przekraczają budżet przynajmniej o 100 :].

AKG GHS-1 + FiiO E10 -> 300 + 265, nie ma używek

Senki HD380 Pro + FiiO E10 -> 500 + 265, Senki są używane na Allegro po 300, ale pewnie za 350 pójdą

Naprawdę nie ma nic lepszego do 500 zł niż Superluxy HD668B + Xonar DG lubCAL'e + Xonar, które wychodzą 300?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też inna opcja - postaraj się wylicytować te Senki (powyżej 320zł będą raczej nieopłacalne) i pozbieraj jeszcze parę tygodni z nimi na integrze. Sa wygrzane, więc tak strasznie nie powinno być, a stosunkowo łatwo je napędzić.

Owszem, HD380 Pro + integra, to gorsze jakościowo połączenie niż E10 + CAL!e, ale jeśli byś po paru tygodniach kupił FiiO, to bedzie jeszcze lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL'e i FiiO E10 to ciekawe połączenie. Tylko opłacalne? Zagrają zauważalnie lepiej niż z Xonarem? Moim zdaniem 150 zł to duża różnica w cenie więc dobrze by było żeby i efekt był wymierny smile_prosty.gif.

E10 jest za tę kasę bardzo fajny i do słuchawek lepszy niż Xonar, zresztą poczytaj sobie - http://testmaniak.pl/test/wzmacniacze/test-fiio-e10/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...