Jump to content
LordMuflon

Laptop około 2500, prognozy na najbliższe tygodnie, sklepy.

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Przymierzam się do kupna mobilnego komputera osobistego, dalej zwanego laptopem ;p. Dokonałem dość dokładnego rozpoznania rynkowego, ale w razie, gdybym coś ominął, wolę zapytać pasjonatów i speców od sprzętu ;)

Otóż laptop będzie moim jedynym komputerem (na studia nie wezmę stacjonarki), ale od dawna nie miałem możliwości pograć w nowsze gry. Dlatego zależy mi na:

1) wydajności- dobra karta graficzna i przyzwoity procek to mus.

2) Windowsie na pokładzie.

3) cenie w granicach 2500 zł.

Z tego, co się dowiedziałem, można bez większego problemu znaleźć Core i5 2430m oraz GF 540M z Windowsem w tej cenie. Wiem też, że dopłacając 2-3 stówki można dostać zamiast tego GF 555M albo HD6770. Moje pytanie: warto dopłacać? Czy w ciągu kilku najbliższych tygodni prawdopodobne są obniżki cen laptopów (może macie jakieś przecieki z rynków walutowych albo coś ;p). Chciałbym, by ten zestaw przez jakiś czas był w stanie pociągnąć nowe produkcje- czy GT 555 zestarzeje się później, czy różnica między nią, a mniej wydajnym kolegą jest kosmetyczna?

Nie wiem, co jeszcze znacząco wpływa na ostateczną ocenę notebooka, więc zdaję się na sugestię bardziej doświadczonych- bateria, spójność obudowy, bufor klawiatury?

Byłbym bardzo wdzięczny za ewentualne propozycje modeli. Chciałbym też wiedzieć, który sklep polecacie (swiatlaptopow/xkom są ok?).

Znalazłem listę:

http://forum.pcformat.pl/Polecane-laptopy-...Kwiecien-2012-t

ale chcę ją skonfrontować z Waszą opinią ;)

Planuję dokupić zewnętrzną klawiaturę. Myszkę też ofc.

Z reguły jest tak, że producenci wycofują dane modele ze sprzedaży, a nie obniżają ceny.

Z całym sercem polecam dopłacenie tych paru stówek do lepszego modelu, gdyż za niewielkie pieniądze masz o wiele większą wydajność.

HP dv6-6150ew (najlepszy wybór) > MSI GE620DX > Acer 7750G = Lenovo Y570

Jeśli nie spieszy Ci się z zakupem, w okolicach czerwca/lipca (ustabilizowanie cen) będzie większy wybór laptopów (nowe procki i karty).

xkom.pl jak najbardziej polecam, brałem 2 lapki z tego sklepu i zero kłopotów.