Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kraszi

Procesor+mobo+grafika do 700-800zł

Polecane posty

Witam! Ostatnio mam zastój jeśli chodzi o przeglądanie tego co jest na topie i przyznam, że nie wiem co wybierać. Mam 700, max 800 zł do przeznaczenia na procesor, pamięci, mobo i grafikę. Przyznam, że ciężko coś wybrać, więc zwracam się do Was z prośbą o propozycje. Nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to AMD czy Intel. Grafika raczej ze stajni AMD, bo Nvidia ma mały wybór w niższym segmencie cenowym, chyba że się mylę.

Ze starego PC zostaje mi obudowa, zasilacz (Chieftec 400W), dysk i napęd (niestety ATA i będę musiał pomyśleć o jakiejś przejściówce, ale tylko żeby przecierpieć trochę, bo w wakacje zdążę dorobić na nowego twardziela i całą resztę.

Zastanawiałem się nad szukaniem czegoś używanego, ale ceny komputerów z C2D E4xxx i E7xxx są raczej przesadzone, no i używka to też nie najlepszy wybór, chyba że od jakiegoś dobrego znajomego, ale nie wnikajmy w to.

Komputer głównie do LoLa, pracy w gimpie, edytorach video, internetu i czasami do jakiejś nowszej produkcji.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś mógł troszkę dołożyć:

281 zł AMD Athlon II X4 631 BOX (FM1) (100W,45NM) (AD631XWNGXBOX)

http://www.morele.net/procesor-amd-athlon-...wngxbox-414341/

266 zł Vertex3D Radeon HD4850 1GB DDR5 PX 256BIT DVI/HDMI/DS BOX (471250502-9191)

http://www.morele.net/karta-graficzna-vert...502-9191-436170

229 zł ASRock A55iCafe

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-a55icafe-424525/

66 zł Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3...364l9-4g-294462

= 842 zł

Czterordzeniowy procesor, przyzwoita karta graficzna, porządna płyta główna, 4GB pamięci. Może jakbyś poszperał po sklepach byś gdzieś taniej znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyć mogę, to nie problem. Dzięki za propozycję. Podstawki FM1 nie "ogarnąłem" jeszcze, więc zaraz poczytam testy. I zapomniałem dodać, że microATX mnie nie interesuje i żadne okrojone z portów PCI płyty też, więc plus za startowe wybranie pełnoprawnego ATX ;). Jeszcze raz dzięki.

Edit: Na Areście wychodzi podobnie. Procek tańszy, ale za to pamięci droższe. Poszukam jeszcze czegoś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta FM1 to ogólnie dziwna podstawka, mało procków na nią wyszło jak dobrze pamiętam ale jest tania i dosyć opłacalna, wychodzą na nią głównie APU czyli procki z grafiką. Te najlepsze procki na tą podstawkę nie są złe więc przy "upgrejdzie" nie będzie trzeba wymieniać płyty.

//Edit: A myślałem że ten Athlon nie jest najmocniejszy, dzięki yojo2 za poprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie mówiąc, to Athlony II X4 pod FM1 są prawie tak wydajne jak Phenomy II X4 pod AM3 (na tych samych taktowaniach). Podkręcają się nieco gorzej (ok. 3,5-3,8GHz maks.), ale są nieco oszczędniejsze i chłodniejsze (ze względu na proces wykonania 32nm zamiast 45nm). Jedynym zgrzytem jest to, że nie jest pewna przyszłość tej podstawki - póki co nie ma mocniejszych procków pod FM1 niż ten Athlon (pomijając jego wyżej taktowane wersje), a nikt do tej pory nie potwierdził czy procesory FM2 będą pasować do FM1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to czy podstawka jest przyszłościowa mało mnie interesuje, bo jeśli już znowu będę wymieniać, to raz a dobrze na komputer w granicach 3k zł, a póki co Intel na tej półce cenowej prezentuje się lepiej. Poczytałem trochę na forach i ludzie strasznie płaczą, że ten Athlon mocno się grzeje, a boxowe chłodzenie przy 5700RPM nie wyrabia. Nie wiem jak do tego podejść, bo dzisiaj 40stopni na procku to już rozgrzana patelnia, gdzie dla mnie 60-70 na poczciwym Athlonie XP to standard. Zresztą, sam ew. ocenię i wymienię na jakieś sensowniejsze chłodzenie. Jeszcze raz dzięki za rady. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...