Jump to content
Blackhand

Dysk zewnętrzny 500GB+ w jak najniższej cenie :)

Recommended Posts

Potrzebuję sobie kupić dysk zewnętrzny na backup mniej ważnych plików (na ważne mam Hitachi w obudowie Wellanda :)). Pojemność - przynajmniej 500GB (choć nie wiem, czy nie lepiej zacząć od 750 :)), cena - jak najniższa (niemal najważniejsze kryterium), odpadają wszelkie marki typu "krzak" i takie, które nigdy z produkcją HDD nie miały nic wspólnego. Interfejs - USB/eSATA, rozmiar - dowolny - 2,5"/3,5", wszystko jedno, mile widziane zasilanie zewnętrzne (zasilacz) zamiast zasilania z USB.

Mam parę typów:

http://www.ceneo.pl/9442146s http://www.ceneo.pl/2692631s http://www.ceneo.pl/14237183s

nie ukrywam, że najbardziej kusi mnie ten WD (miałem kilka dysków tej firmy, jeszcze się nie zawiodłem), następnie Tośka (zasilacz i pojemność), jakby ktoś mógł polecić coś innego (coś solidnego), to byłbym wdzięczny, jak również za opinie na temat podanych wyżej typów.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, osobiście polecałbym też coś z Toshiba i nie mniejsze niż 500gb gdyż są nie opłacalne, celowałbym jednak między 750-1tb dyski, będą ci bardziej opłacalne i zapewnią miejsce na naprawdę wieele "Arrr" spraw. :)

Edited by whitas
Link to comment
Share on other sites

Wbrew pozorom, nie mam zamiaru zgrywać Internetu na dysk zewnętrzny. Tu chodzi o backupy gier z cyfrowej dystrybucji (Steam, GOG), bundli wszelakich i (nie śmiać się :)) moich płyt audio (zgrywam je zawsze do wav w jak najwyższej jakości, taka kopia na wszelki wypadek), to potrafi zapchać każdy dysk. Do tego "dziadostwo wszelakie" (tapety, patche, filmiki typu speedrun czy trailery), które do tej pory upychałem na płytkach (a które mają bardzo ograniczoną trwałość, zwłaszcza te tanie, już mi raz patche do Polan II "wyparowały").

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...