Jump to content
sUk

Słuchawki do 200zł

Recommended Posts

Witam

Planuje kupno słuchawek, a pojęcia o tym nie mam zbytniego, więc zwracam się z prośbą do Was.

Napędzać je będzie Xonar DX, w cichutkim pokoju - więc chyba konstrukcje zamknięte nie są potrzebne (ale tu prosiłbym o oświecenie mnie).

Obecnie mam HD201, które (mój słuch muzyczny mi podpowiada) lekko ograniczają kartę w przypadku słuchania muzyki.

Słuchawki będą wykorzystywane do gier (żadnych ambitnych w stylu CS itp., gdzie pozycjonowanie gra dużą rolę - gram dla zabawy, więc miłoby było gdyby po prostu zapewniały dobrą jakość dźwięku), i do odsłuchu muzyki (głównie lata 80 itp., żadnych bassowych wubwubwub itp.).

Preferowałbym wyważony, nieprzytłaczający reszty bas i dość szczegółowe brzmienie. Lubię słuchać muzyki tak jak została nagrana, bez żadnych udziwnień itp. No i żeby były wygodniejsze od HD201, bo te ostatnie po paru godzinach umieją dać się moim małżowinom we znaki (chociaż jakichś nieproporcjonalnych uszu nie mam ;)).

Wiem, że może trochę zawile to napisałem, ale jeśli potrzebne będą jakieś inne informacje to bez problemu odpowiem.

A jakiej dokładnie muzyki (Rock, metal? To, przecież głównie lata 80, były najlepszym okresem, ba, nawet wcześniej ;)) ?

Hm... Twój opis, pasuje, do Senków HD380 Pro - ale, ani budżet, ani karta na nie nie pozwala.

Wchodzą w grę używki?

Jeśli nie, to Creative Aurvana Live, choć w nich, bass może doskwierać trochę.

Ale, powinieneś to spokojnie, w porządnym programie (np. foobar2000) zniwelować, z pomocą eq.

Raczej jest to rock lat 80. Przeglądałem trochę różne fora i recenzje i wpadły mi w Superluxy HD669 - jako brzmieniowe odpowiedniki HD380pro, ale akurat o tym pojęcia nie mam.

CALi nigdy nie słuchałem, ale nie lubię jak basu jest za dużo. Używki raczej w grę nie wchodzą.

Na pewno zależy mi na niemęczeniu uszu i wygodzie, więc nie wiem czy tutaj głównie otwarte się sprawdzą czy raczej zamknięte?

To tak

-CAL

-AKG K420,

-Superlux HD662

-Superlux HD669

-JTS HP525

-Superlux HD681

Myślę że sensowne słuchawki za dobrą kasę, co nie wybierzesz będziesz zadowolony

@up

O ile sie orientuje to w HD 380 dół jest boski, średnie bardzo przyjemnie, a góra specyficzna, można dodać że słuchawki dają przewagę w grach bo są szczegółowe.

Edited by Kamilos755

Raczej jest to rock lat 80. Przeglądałem trochę różne fora i recenzje i wpadły mi w Superluxy HD669 - jako brzmieniowe odpowiedniki HD380pro, ale akurat o tym pojęcia nie mam.

CALi nigdy nie słuchałem, ale nie lubię jak basu jest za dużo. Używki raczej w grę nie wchodzą.

Na pewno zależy mi na niemęczeniu uszu i wygodzie, więc nie wiem czy tutaj głównie otwarte się sprawdzą czy raczej zamknięte?

Tak jak pisałem wcześniej Hd 380 są specyficzne posłuchaj ich w jakimś MM

Fajna górę i średnie ma HD 25-1-II ale bardzo wykraczają budżet a więc tańszy zamiennik czyli JTS HP525 a więc rozważ to. Moim zdaniem warto by polować na AKG K540 za 300zł nówki to może 200-250 byś wyrwał, ale to już ty musisz rozmysleć .