Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Speed478

Rozwiązany: Telefon za 1500zł

Polecane posty

Witam!Po 2 letniej służbie mojej noki n 97 min pora na nowy telefon.Chciałbym by nie przycinał się,internet szybko działał,ekran hd,jakieś ciekawe gierki,dobry aparat no i oczywiście android.Na kiedy przewidziana była by premiera telefonu z tegrą 3.

Samsung galaxy sII czy jakoś tak odpada bo kolega ma i było by że zżynam :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś powiedział na Sony Xpierie Neo V? Procesor, który umożliwia sprawne korzystanie z telefonu (nie zacina się), ekran dosyć duży z systemem Bravia Engine, aparat robi świetne zdjęcia w dzień, tylko w nocy wychodzą słabszej jakości. A do gier no to oczywiście Android Market (teraz Google Play).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xperia S od Neo V, różni się niewiele, ale ma szybszy procesor i ma większy ekran. Ma także większą rozdzielczość aparatu bo aż 12 Mpix. Ogólnie Xperia S jest lepsza pod względem technicznym, ale jest na pewno droższa. Nie wiadomo mi jak u niej z bezawaryjnością. Sam posiadam Neo V i jest jak narazie bez zarzutu. Ale wybór należy do Ciebie, wydaje mi się że jeśli stać Cię na Xperię S to możesz ją brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xperia S od Neo V, różni się niewiele, ale ma szybszy procesor i ma większy ekran. Ma także większą rozdzielczość aparatu bo aż 12 Mpix. Ogólnie Xperia S jest lepsza pod względem technicznym, ale jest na pewno droższa. Nie wiadomo mi jak u niej z bezawaryjnością. Sam posiadam Neo V i jest jak narazie bez zarzutu. Ale wybór należy do Ciebie, wydaje mi się że jeśli stać Cię na Xperię S to możesz ją brać.

Niestety mylisz się i to bardzo. Xperia S to dwujajowiec i przepaść między nim a neoV jest ogromna. Ma lepsze wszystko: wydajność, ekran, aparat wykonanie... i tak dalej i tak dalej. Chyba że pisałeść o xperi ARC s to inna sprawa. Ona ma tylko większy ekran, lepszy aparat i ten sam acz fabrycznie podkręcony proc. A co do targry 3. Nie wiem kiedy premiera ale cena na pewno przekroczy 1,5 k i to dość znacznie. A wybór telefonu to tak" lg3D, lgx2 sensation (warto polować na ulepszone wersję czyli ex i xl) evo 3d. Co do sgs2. Telefon na pewno świetny ale nie warto brać w ciemno bo ma dosyć specyficzne gpu no i nie każdy lubi samoledy (np. ja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Xperia S to o wiele inny telefon, lepszy, o wiele szybszy, ładniejszy. Tylko jedną z jego wiekszych wad jest to, że póki co nie ma ICS(na szczęście będzie aktualizacja). Co do tematu, to przejrzyj te propozycje

- Motorola Razr

- HTC Sensation

- HTC Sensation XE

- Xperia S

- Samsung Galaxy Nexus

Nawiasem mówiąc jest już smartfon z Tegrą 3 - HTC ONE X(za bagatela 2500 zł }).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu rozpisujecie się na temat telefonów bardzo dobrych, ale z androidem, rozumiem dlatego, że o to poprosił założyciel tematu. Jednak android to na razie jedno z trzech ( iOS, WP 7.5 i android ) rozwiązań godnych przemyślenia przy zakupie telefonu za taką cenę. A przy takiej konkurencji, android już wcale nie jest taki super, choć dalej ma bardzo silną posadę.

@Android: Kupując telefony z androidem, trzeba pamiętać o tym, że to najmniej płynnie chodzący system z trzech wyżej podanych ( przez to, że musi się dostosować do najliczniejszej grupy telefonów ), nadrabia to jednak masą programów. Jeżeli już, to zgadzam sie z moimi przedmówcami choć możesz jeszcze ewentualnie przemyśleć Samsung Galaxy Note, bo jeśli nie przeszkadza Ci posiadanie giganta w ręce, to Note też jest mocnym zawodnikiem.

Ja jednak obecnie kupując ( a najprawdopodobniej kupuję :) ) zwrócił bym się w stronę telefonów z iOS-em lub Windowsem.

@iOS: To obecnie bijący sie z Windowsem o największą płynność działania system który dodatkowo w swoim AppleStore ma porównywalną ( o ile nie większą, lecz tego pewien nie jestem ) ilość programów co Android. Najlepszy telefon na iOS-a to oczywiście iphone4S, ma on jednak dwie zasadnicze wady: żeby kupić nowego iphone'a za 1500 zł będziesz się musiał trochę naszukać, ale nie jest to niemożliwe; druga wada jest taka, że nowy iphone ( jeszcze lepszy, szybszy i z większą ilością bajerów ) wyjdzie najprawdopodobniej w tym roku choć i tak 4,4S powinny jeszcze długo posłużyć ich posiadaczom.

@Windows Phone 7.5: WP 7.5 jest jak na razie najbardziej zamkniętym systemem z " wielkiej trójki " ( choć bardzo szybko się rozwija ) i nieco droższym w aplikacjach. Za to telefony pod jego kontrolą to prawdopodobnie najszybsze maszyny mimo wszystko pokonujące w tym zakresie nawet iphone'y ( używałem i tych i tych, oraz czytałem wiele recenzji ). Dodatkowo są wspierane przez Xbox Live co dla użytkowników x360 daje duży plus. Godnymi polecenia telefonami z tym systemem są na pewno:

-HTC Titan

-Nokia Lumia 800: bardzo ładny, mocny ( sprzętowo ), solidny i w miarę tani ( ok. 1100-1400 zł ) telefon który dodatkowo już w zestawie startowym dostaje nawigację, Microsoft Office oraz niezły pokrowiec i słuchaweczki.

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że pomogłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP# Ale nie jest tak różowo, WP szybko się rozwija, ale jest mocno zamknięty, do tego nie ma niego dużo gier/programów.

Polityka Appla też wcale nie jest taka świetna, jeśli ktoś lubi dostosować telefon w pełni pod siebie, to oba te systemy odpadają.

Na takich sprzętach jak np. SII android działa bardzo płynnie, nie ma co się czepiać, ale fakt, że wadą tego systemu jest fragmentacja. Jest na rynku dużo modeli, a więc gry nie są tak optymalizowane jak na IOS.

Wg. mnie póki co IOS>WP i wybierać trzeba między IOS, a Androidem. W moim przypadku na korzyść tego drugiego, m.in. przez politykę Appla, ale to już tylko i wyłącznie moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4s miałem w rękach wszystko pięknie ładnie no tylko cena jak dla mnie kolosalna za telefon i za tą cenę wolał bym już kupić fona z tegrą 3.SGSII też miałem w rękach ale jak na początku tematu.Strasznie mnie przyciąga htc evo 3d ze względu na cenę w stosunku do możliwość.2 jajowy proc,3d,android 4.0,nakładka jak dla mnie najlepsza z możliwych tylko ciekawi mnie ile ten telefon będzie jeszcze wspierany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xperia play, to całkowita porażka, praktycznie brak dedykowanych gier, do tego krzyżak niezbyt sprawdza się jako gałka analogowa. Wydajność na poziomie o połowę tańszych modeli całkowicie skreśla ten telefon.

Czy ja wiem, trochę tych gier obsługujących kontroler jest. Krzyżak jako gałka analogowa? Coś chyba pomieszałeś ;) Demonem prędkości może nie jest i nie wytrzyma konkurencji z najnowszymi telefonami dwurdzeniowymi. Ale na szczęście gry są specjalnie optymalizowane pod ten model i nie ma problemów z płynnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Są telefony jednordzeniowe wydajniejsze od Xplay, więc wciskanie tego jako telefon do gier z powodu kilku przycisków to IMO szczyt chamstwa.

2. Nie liczyłbym, że Sony będzie długo wspierało ten telefon, choćby ze względu na sprzedaż. Poza tym ile wyszło gier specjalnie pod ten model (tzw. ex'ów)...zero?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, są telefony mocniejsze niż xperia play. W końcu jest na rynku już ponad rok. Ale czy to coś zmienia? Skoro potrafi odpalić najnowsze gry, to czy naprawdę potrzebuje mocniejszych bebechów? Właśnie te "kilka przycisków" robi różnicę, bo gra się o wiele wygodniej.

Nie wiem jak długo będą wspierać, ani na czym to wspieranie ma polegać, ale nie jest źle. Android 4.0 jest już w drodze.

Exclusivy były czasowe, tzn. przez jakiś czas gra była dostępna tylko na ten model (np. FIFA 12). O grach dostępnych tylko na ten telefon nie słyszałem. Zresztą kto by tworzył grę tylko dla konkretnego modelu? Przecież to się nie opłaca, za mały rynek. Są Exclusivy dla innych aparatów? (Poza tym nie czuję jakiejś wewnętrznej potrzeby, żeby móc grać w grę, w którą inni nie mogą zagrać)

Ponadto, wiele gier było dostępnych za darmo dla właścicieli xperii play tylko dlatego, że mają ten telefon. Miłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, są telefony mocniejsze niż xperia play. W końcu jest na rynku już ponad rok.

Śmieszy mnie tylko istnienie telefonów STARSZYCH od tego soniacza, a mimo to wydajniejszych. Przy czym nikt mi nie wciskał, że one są do gier. FAIL. To tak ja by dzisiaj kupić w sklepie podrzędnego laptopa za 1500zł, dorzucić do opakowania pada i mówić każdemu, że jest to sprzęt dla "dla graczy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie zupełnie nietrafione. Na takim lapku nie pograsz w najnowsze produkcje.

No dobrze, w chwili premiery nie był najmocniejszym modelem na rynku. Przecież nie musi być, żeby się na nim dobrze grało. Skoro bez problemu można na nim bawić się najnowszymi grami, to po co lepsze bebechy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po to, by ten telefon starczył na trochę dłużej niż 1 rok. Zobacz, ja wybierając telefon kierowałem się nie tylko tym co mi da, ale również na ile starczy. Póki co Xperia jest wspierana(jest już na nią ICS(Polska jeszcze nie ma), ale co dalej ?). Prawdopodobnie Sony wkrótce przestanie ją wspierać, gier w Playstation Pocket będzie coraz mniej i trudniej będzie znaleźć te z dopiskiem "Xperia Play optimized". Za mało ludzi ma ten telefon, a śmiała inicjatywa Japończyków nie spotkała się ze zbyt miły przyjęciem konkurencji. Bebechy wkrótce staną się niewystarczające, a mała społeczność tego nie poprawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, sukcesu komercyjnego nie odniósł. Jednak wydaje mi się, że głównie przez wysoką początkową cenę. Jeśli dobrze pamiętam, to było coś koło 2500 złotych. Jeśli ktoś miał dużo kieszeni ;) to za tę cenę mógł kupić dobry telefon i konsolkę PSP. jednak teraz, kiedy kosztuje poniżej 1000 zł, to warto się nad nim zastanowić.

Z ciekawością przyglądam się rozwojowi Onlive i podobnych usług gry w chmurze. W tym przypadku to fizyczny kontroler sprawi, że gra będzie o wiele wygodniejsza, a moc procesora będzie zepchnięta na dalszy plan.

Prawdopodobnie sony jeszcze długo będzie wspierać ten model oraz inne z certyfikatem playstation. Zresztą jeszcze bardzo długo xperia play wystarczy do nowych gier, bo przecież producenci nie będą tworzyć produkcji, które ruszą tylko na najmocniejszych sprzętach. Taki urok androida, dużo modeli, dużo specyfikacji, a wszędzie musi działać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą jeszcze bardzo długo xperia play wystarczy do nowych gier, bo przecież producenci nie będą tworzyć produkcji, które ruszą tylko na najmocniejszych sprzętach. Taki urok androida, dużo modeli, dużo specyfikacji, a wszędzie musi działać :)

Nie znasz chyba ludzi tworzących programy na andka. WSZYSTKIE sensowne programy ( mam na myśli gry ) które nie są tworzone na 5 minut zabawy czy choćby produkcje płatne nie [ciach] się ze starszymi telefonami. Ot, najlepszym przykładem jest angry birds, nawet podstawowa wersja po masie aktualizacji praktycznie " sypie się " na starszych telefonach, nie mówiąc juz o ab: space które nawet nie chcą sie w wielu przypadkach uruchamiać. Powód ? Może to, że android jest wykorzystywany w przeróżnych marek telefonach i nie ma kto tego nadzorować tak jak np. w przypadku iOS-a, w którym apple dba o to aby każda gra wychodząca na dedykowany telefon ( od 3GS wzwyż ) działała płynnie i sprawiała przyjemność.

Na forum nie stosujemy przekleństw nawet w formie wygwiazdkowanej. Zapoznaj się z regulaminem - politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...