Jump to content
tervaskanto

Chrome Division

Recommended Posts

Chrome Division to jeden z najfajniejszych zespołów powstałych w ostatnich czasach. Założony nie przez jakichś amatorów, lecz przez doświadczonych (acz wciąż młodych) muzyków, co dało naprawdę piorunujący efekt.

Ich muzykę określa się jako "Nowy Motorhead" - goście widocznie inspirują się brytyjską legendą, lecz grają muzykę cięższą z niższym wokalem.

Zespół powstał w 2004 roku z inicjatywy znanego z Dimmu Borgir Shagratha. Co ciekawe, większość osób uważa Chrome Division za projekt poboczny muzyków, jednak ci twierdzą, iż jest to normalny zespół, co potwierdza ich 8 lat istnienia.

Wracając do samej muzyki - jest to kopiąca, mocna dawka energicznego rock'n'rolla i heavy metalu w starym stylu, ubrane w nowe brzmienie - dlatego jest to takie super. Tematyka tekstów spodoba się każdemu, kto lubi klimaty motocykli, Jacka Danielsa czy wielu kobiet w bikini, bo o tym właśnie CD śpiewają.

Póki co wydali trzy płyty, ostatnią z nowym wokalistą i tu muszę niestety podkreślić, że nie jest to zły wokalista, ale nie ma takiego prawdziwego pazura jak poprzedni - znany z zespołu The Carburetors. W dodatku same kompozycje na płycie są słabsze niż wcześniej, ale to nadal dobra muzyka, także jak najbardziej polecam sprawdzić, myślę że wielu z Was się spodoba.

Tu macie linki do kilku piosenek:

http://www.youtube.com/watch?v=qps7D3gHPzs...feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=__KnL-OvtCg

post-228017-1333826991_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...