Jump to content

Recommended Posts

Dnia 30.07.2017 o 12:57, Scorpix napisał:

Poczekaj na dodatek i przejdz gre bez Long War 2. Ten mod bedzie pewnie poprawiany pod dodatek...

Dowiedziałem się właśnie, że Long War 2 nie będzie kompatybilny z WotC, "szczegóły" tutaj: https://www.pavonisinteractive.com/phpBB3/viewtopic.php?f=15&t=26982

Zaczynam więc polować na podstawkę w promo :-)

Skusiłem się w końcu na dwójeczkę z War of the Chosen. Zacznę ogrywać po świętach, ale już niesamowicie się napaliłem, bo "jedynka" bardzo mi się podobała. Jakieś porady na początek? Czy zbalansowali klasy naszych żołdaków, bo pamiętam, że pewnych klas nie opłacało się rozwijać w Enemy Within?

14 minut temu, ghostartur napisał:

Skusiłem się w końcu na dwójeczkę z War of the Chosen. Zacznę ogrywać po świętach, ale już niesamowicie się napaliłem, bo "jedynka" bardzo mi się podobała. Jakieś porady na początek? Czy zbalansowali klasy naszych żołdaków, bo pamiętam, że pewnych klas nie opłacało się rozwijać w Enemy Within?

Hm, o ile dobrze pamiętam, ja w EW używałem każdej z klas - wszystkim znalazłem zastosowanie :-)

Zresztą, nie graj tak jak "w internecie piszo, że się opłaca czy nie opłaca" - graj tak jak lubisz.

Polecacie jakieś mody do 2+War of Chosen? W warsztacie steam jest ich zatrzęsienie i zastanawiam się, czy macie jakieś swoje ulubione.

Dołączę do pytania; kto już jakieś testował i wie, że są dobre (nie psują balansu etc) niech się podzieli.

A jakich konkretnie modów szukacie? Zmieniających rozgrywkę? Poprawiających błędy? Dodających stroje, głosy, fryzury? Mod modowi nierówny, więc dobrze byłoby wiedzieć, co polecać.

20 godzin temu, XanderMorhaime napisał:

A jakich konkretnie modów szukacie? Zmieniających rozgrywkę? Poprawiających błędy? Dodających stroje, głosy, fryzury? Mod modowi nierówny, więc dobrze byłoby wiedzieć, co polecać.

Mody ze strojami i innymi duperelami można zmienić samemu sprawdzić w kilka minut. Mi chodzi o mody, które w sposób wartościowy modyfikuję grę, rozszerzają są, wnoszą nową zawartość, coś ulepszają etc. :-)

Polecam osobiście Better Advent i Metal Over Flesh, pierwszy trochę poprawia advent, zwiększa rozmiar grup o jednego do dwóch żołnierzy, do tego dodaje kilka nowych podras ufoków. Drugi sprawia, że ma sens ciągnięcie za sobą "spark`ów", które bez tego są właściwie nie użyteczne. Dodatkowo ja jeszcze używam moda na masową ekstrakcję, additional icons, show me the xp i gotcha again, pierwszy dodaje dodatkowe ikony do paska powiadomień, do tego nad wojakami i nad wrogiem pojawia się szczegółowy pasek informacyjny, drugi pokazuje którego z wojaków można będzie awansować w najbliższym czasie, trzeci pokazuje czy w danym miejscu po przemieszczeniu wojaka będzie on za osłoną, czy uaktywni overwatcha, czy wlezie w ogień i inne takie. Pierwsze dwa zmieniają balans rozrywki, pozostałe po prostu modyfikują UI.

2 minuty temu, GoHomeDuck napisał:

Ogarniacie, czy grać lepiej w XCOM 2 bez dodatku, czy warto dołożyć (niemało) hajsu na dodatek War Of the Chosen?

Poczytaj kilka postów wyżej.

IMHO, warto przejść podstawkę a potem WotC; ten DLC jest tak duży, że stanowi niemal nową grę.

Przeczytałem, i moje wątpliwości nie zostały rozwiane XD. Raczej nie przechodzę gry 2 razy. Dla mnie problem jest taki, że zagrałbym w XCOM 2 od razu w wersji collerction, ale to jest 140zł (i to na przecenie o 70%!!!), gdzie sama podstawka kosztuje tylko 50zł. I nie wiem czy te dodatkowe 90zł są warte wydania, czy raczej olać to i orać w samą podstawkę.

Znalazłem gdzieś info, że XCOM 2 z dodatkiem War of the Chosen jest znacznie lepsza niż sama podstawka. Prawda to? Nie ma sensu w takim razie ogrywać samej podstawki jeśli z dodatkiem gra jest dużo lepsza?

Trudno powiedzieć co ma, a co nie ma tutaj sensu - wszystko zależy od tego co chcesz/lubisz/oczekujesz.

Ja ograłem podstawkę i mi się podobała.

Niedawno zacząłem największego moda (przerabia wszystko) LongWar 2 i ogrywam go sobie od czasu do czasu (aczkolwiek z cheatami ;-)). Jak go skończę zacznę War of the Chosen - bo taka jest o ile wiem chronologiczna kolejność.