Skocz do zawartości

Polecane posty

Skusiłem się w końcu na dwójeczkę z War of the Chosen. Zacznę ogrywać po świętach, ale już niesamowicie się napaliłem, bo "jedynka" bardzo mi się podobała. Jakieś porady na początek? Czy zbalansowali klasy naszych żołdaków, bo pamiętam, że pewnych klas nie opłacało się rozwijać w Enemy Within?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ghostartur napisał:

Skusiłem się w końcu na dwójeczkę z War of the Chosen. Zacznę ogrywać po świętach, ale już niesamowicie się napaliłem, bo "jedynka" bardzo mi się podobała. Jakieś porady na początek? Czy zbalansowali klasy naszych żołdaków, bo pamiętam, że pewnych klas nie opłacało się rozwijać w Enemy Within?

Hm, o ile dobrze pamiętam, ja w EW używałem każdej z klas - wszystkim znalazłem zastosowanie :-)

Zresztą, nie graj tak jak "w internecie piszo, że się opłaca czy nie opłaca" - graj tak jak lubisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, XanderMorhaime napisał:

A jakich konkretnie modów szukacie? Zmieniających rozgrywkę? Poprawiających błędy? Dodających stroje, głosy, fryzury? Mod modowi nierówny, więc dobrze byłoby wiedzieć, co polecać.

Mody ze strojami i innymi duperelami można zmienić samemu sprawdzić w kilka minut. Mi chodzi o mody, które w sposób wartościowy modyfikuję grę, rozszerzają są, wnoszą nową zawartość, coś ulepszają etc. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam osobiście Better Advent i Metal Over Flesh, pierwszy trochę poprawia advent, zwiększa rozmiar grup o jednego do dwóch żołnierzy, do tego dodaje kilka nowych podras ufoków. Drugi sprawia, że ma sens ciągnięcie za sobą "spark`ów", które bez tego są właściwie nie użyteczne. Dodatkowo ja jeszcze używam moda na masową ekstrakcję, additional icons, show me the xp i gotcha again, pierwszy dodaje dodatkowe ikony do paska powiadomień, do tego nad wojakami i nad wrogiem pojawia się szczegółowy pasek informacyjny, drugi pokazuje którego z wojaków można będzie awansować w najbliższym czasie, trzeci pokazuje czy w danym miejscu po przemieszczeniu wojaka będzie on za osłoną, czy uaktywni overwatcha, czy wlezie w ogień i inne takie. Pierwsze dwa zmieniają balans rozrywki, pozostałe po prostu modyfikują UI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, GoHomeDuck napisał:

Ogarniacie, czy grać lepiej w XCOM 2 bez dodatku, czy warto dołożyć (niemało) hajsu na dodatek War Of the Chosen?

Poczytaj kilka postów wyżej.

IMHO, warto przejść podstawkę a potem WotC; ten DLC jest tak duży, że stanowi niemal nową grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, i moje wątpliwości nie zostały rozwiane XD. Raczej nie przechodzę gry 2 razy. Dla mnie problem jest taki, że zagrałbym w XCOM 2 od razu w wersji collerction, ale to jest 140zł (i to na przecenie o 70%!!!), gdzie sama podstawka kosztuje tylko 50zł. I nie wiem czy te dodatkowe 90zł są warte wydania, czy raczej olać to i orać w samą podstawkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co ma, a co nie ma tutaj sensu - wszystko zależy od tego co chcesz/lubisz/oczekujesz.

Ja ograłem podstawkę i mi się podobała.

Niedawno zacząłem największego moda (przerabia wszystko) LongWar 2 i ogrywam go sobie od czasu do czasu (aczkolwiek z cheatami ;-)). Jak go skończę zacznę War of the Chosen - bo taka jest o ile wiem chronologiczna kolejność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem od bety w Phoenix Point. Jednak to dalej beta z rozszerzoną zawartością. Szkoda miał być następcą XCOMa 2, a wyszło dobrze tylko nie lepiej, ze względu na budżet. Cechy:
- rozgrywka pod względem taktycznym lepsza niż w XCOM 2
- rozgrywka pod względem mechaniki lepsza niż w XCOM 2
- sterowanie gorsze niż w XCOM 2
- AI na wysokim poziomie, każde uruchomienie ponownie misji generuje inne podejście taktyczne przeciwnika, a celowanie zależy od stopnia trafienia anatomicznego postaci - w XCOM 2 to jest na niższym poziomie i system celowania oparty na skali szansy trafienia.

- gra jest piaskownicą o wolnym sposobie grania, a nie historią jak w XCOM 2 nastawioną na główny wątek fabularny gdzie misje poboczne stanowią jedynie pozyskanie materiałów

- wiele osad etnicznych, o różnym podejściu do kierunku rozwoju świata, a w XCOM 2 tylko dwie strony konfliktu.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...