Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Blue sky

Enclave

Polecane posty

ufff...po pierwsze- udalo mi sie uruchomic gre- wylaczylem w opcjach dzwiek 3d i anisotropic..:) po drugie faktycznie nie da sie stanac po stronie zla na poczatku..moze trzeba przejsc najpierw jako dobry(?)...a gra- no coz rozczarowanie- system save niewygodny, malo broni,monotonna walka..lepsze by bylo dolaczenie do CDA severance:blade of darkness (wiem, marzenia)- swoja droga ciezko dostepne na polskim rynku , a i z torrentami nienajlepiej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze trzeba przejsc najpierw jako dobry(?)...

Tak, chociaż niby wygląda na to że wybór jest, to jednak klikanie na ikonkę kompanii złych nic nie daje - trzeba przejść gierkę najpierw jako dobry.

Ktoś pytał o platformę z głazami w 5 misji dobrych - jak się w nią strzeli, to głazy spadną na ziemię. wprost na głowę kilku goblinów rzecz jasna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, żeby zacząć grac złymi, trzeba najpierw przejść dobrymi.

Jak kończy się gre dobrymi to wyskakuje coś takiego: blablablaACCES KEY: IMEVIL.

Nie wiem po co to jest, jak ktoś wie to niech napisze. Co można tym odblokować i czy w ogóle coś można odblokować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
ufff...po pierwsze- udalo mi sie uruchomic gre- wylaczylem w opcjach dzwiek 3d i anisotropic..:)

Słuchaj, a może wstawisz tu swój plik konfiguracyjny? Bo coś tam w readme jest, że gra na niektórych konfiguracjach może nie działać z włączonym antyaliasingiem, ale żeby go wyłączyć to najpierw trzeba grę w ogóle odpalić do momentu ustawiania opcji.

Plik chyba nie jest zbyt duży?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz najpierw zjechać na dół kawałek pierwszą platformą, potem przeskoczyć na tą co się wynurzy z lawy i szybko dalej na wystający kamień. Potem to już łatwizna (a i misja się ciekawie kończy :) )

system save niewygodny, malo broni,monotonna walka..

Gra wyszła najpierw na Xboxa także savy są typowo konsolowe. Naliczyłem 60 sztuk oręża wliczając tarcze (nie wliczając różnych rodzajów strzał i bełtów), myślę że to sporo. A walka faktycznie monotonna, ale w Gothicu 1&2 była jeszcze imho gorsza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
config z Enclave? jesli o to ci chodzi to sprobuje jutro bo odinstalowalem Enclave a dzisiaj juz nie mam czasu dalej sleczec nad ta gra.

Właśnie. Zdaje się, że to plik tekstowy. Albo config.mpp, albo environment.cfg już nie pamiętam.

Po prostu jestem ciekaw czy kiedy zmieniasz ustawienia w grze to zapisuje je ona do tego pliku i właśnie o jego zawartość mi chodzi. Skoro nie można odpalić gry to może bezpośrednią zawartością coś się zdziała.

W moim konfigu były raptem 3 linijki, ciężko coś z czymś takim zrobić.

Aha, i jeszcze jedno, koniecznie wyłącz najpierw te opcje o których pisałeś, bo może jak nic nie zmienisz to w konfigu nie pojawią się nowe wpisy, a o nie mi chodzi.

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obawiam sie ze żadne zabiegi nie pomogą jesli ktos posiada procesor dwurdzeniowym lub kartę Gf 7600 lub oparta na tym chipsecie.Sprawdzałem wszystkie możliwe konfiguracje i niestety po paru minutach zawsze nastepuje zwis.U mojego znajomego dzieje sie dokładnie tak samo (posiadamy dwa wydania CD action).Natomiast na komputerze moich dzieci z kartą ATI i 512 mb ramu gra działa bardzo przyjemnie.

Dla porównania moja konfiguracja i konfiguracja komputera kolegi:

Ja:

Procesor: Athlon 3500

Płyta Głowna: Assus(?)

Karta Graficzna: Assus GF 7600 GS

Pamiec RAM: 2 Giga

Karta muzyczna: zintegrowana z płytą

Komputer Kolegi:

Procesor: Athlon 64 2 3800+

Płyta [beeep]: Gigabyte

Karta Graficzna:Sapphire ATI Radeon X1950XT 256B DDR3/256bit TV/DVI PCI-E

Pamiec RAM: 1 Giga

Karta muzyczna: Creative X-fi EXTREME GAMER

Jak widzicie konfiguracja zupełnie różna a błąd ten sam.Co ciekawe mój kolega grał troche w orginalne Enclave nie z covera CD action na tym komputerze bez problemów...

Pozdrawiam wszystkich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Niestety obawiam sie ze żadne zabiegi nie pomogą jesli ktos posiada procesor dwurdzeniowym lub kartę Gf 7600 lub oparta na tym chipsecie.

To mi trochę nadziei odebrałeś, bo właśnie mam chip 7600 :?. Ale ponieważ nadzieja umiera ostatnia to... :wink:

Jak widzicie konfiguracja zupełnie różna a błąd ten sam.Co ciekawe mój kolega grał troche w orginalne Enclave nie z covera CD action na tym komputerze bez problemów...

Pozdrawiam wszystkich

Dobra, czyli mamy już sporo doniesień z różnych frontów o kiepskich wynikach walk.

Panowie z CDA, czas na Waszą interwencję i wypuszczenie poprawki, bo gra najprawdopodobniej jest zwalona :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze się nie znam... A gdyby zainstalować starsze drivery do grafiki i starszego DX? Gra nie obsługuje (z tego co zrozumiałem) 7600. Starsze drivery i DX pewnie nawet nie rozpoznają tego co jest w tycvh kartach nowe, więc powinna gra na nich działać. Na sprzęcie się nie znam, więc nie zabijcie mnie śmiechem jak coś glupiego napisałem :D

Ja mam GFFX5200 128MB i 256MB RAM. U mnie dziala aż miło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jonathan_Farmer
Na sprzęcie się nie znam, więc nie zabijcie mnie śmiechem jak coś glupiego napisałem :D

Nic głupiego nie napisałeś :wink:

Ale zmiana sterowników to właśnie ta rzecz, której nie zrobię i nie polecam innym o ile wszystko inne działa (a ja nie mam żadnych problemów z grą czy programem oprócz jednej Enclave). Pomijam fakt, że mam najnowsze, bo to w sumie mało istotne, ale Sin w poście powyżej dał przykład konfiguracji z kartą ATI, gdzie gra też się sypie, a więc nieistotne czy chip jest nVidii czy ATi, a tym samym logicznie rozumując nieważna też wersja sterowników.

Poza tym teraz zainstaluję stare, a za chwilę będę musiał instalować nowe, bo inne gry mi nie ruszą i tak w kółko, aż w końcu z systemu zrobię sobie platformę, na której nawet notepad mi nie pójdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z CDA, czas na Waszą interwencję i wypuszczenie poprawki, bo gra najprawdopodobniej jest zwalona :?

No nie wiem, u mnie śmiga aż miło pomimo mojej karty graficznej która jest popsuta :) Gra u mnie działa BEZ jakichkolwiek sterowników do kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z dalszej "walki" z Enclave:

1) Zmiana sterowników w moim przypadku nic nie dała a zainstalowałem najstarsze jakie z GF 7600 współpracuja.

2)Kolega wyłaczył obsługe jednego rdzenia co pomogło mu na jakiś czas,tzn czas do wysypania zwiekszył sie z 2-5min do około 30min.

3)Na komputerze moich dzieci gra działa dalej bez problemu (konfiguracja kompa nie jest taka zła ale fakt komputer 2 letni).

4)Orginalne Enclave nie z covera u niego działa u mnie nie...

5) Gra na karcie wspomagającej zintegrowanej z płyta Assusa też nie działa tzn uruchamia się ale zwis dalej wystepuje.

6) Zmniejszenie pamieci do 1G poprzez wyjęcie jednej kości pamięci z kompa nic nie dało.

7)Alone in the dark działa bez zarzutu na moim sprzecie wiec to raczej nie wina wadliwej serii coverów.

Wnioski są nastepujące, gra ewidentnie nie bedzie dobrze współpracować z procesorami dwurdzeniowymi choć wiem ze u niektórych przy wyłaczeniu jednego rdzenia gra zaczynała normalnie działać choc nie zawsze sie to sprawdza.Enclave ewidentnie tez nie lubi kart 7600 i obawiam sie ze zmiana sterowników tu nie pomoże...Spróbujemy sie jeszcze z kolega na karty zamienic na chwile zobaczymy co to da..W moim przypadku dobre jest tylko to ze dzieci sie ciesza bo u nich gra śmiga az miło :wink:

Pozdrawiam

Edit:

U mnie też wszytko działa bez problemów.

kinek116 może podałbys konfiguracje swojego komputera :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra działa bez zarzutu na maxymalnych detalach, mam tylko pytanie: ile jest misji w kampani "dobrej"?

Ps. Gothic, z tego co wiem to geforce 6200 tc ma 128mb :)

13 misji o ile dobrze kojarze

utknąłem w 11 misji w kampanii Dobra. Trzeba pokonać ZURANE. Potem spadły na nią kamienie i nie wiem co dalej robić

No to dostań się na górę tej stalowej konstrukcji, wejdź w krótki korytarz na końcu którego zdobędziesz Staff Of The Earth czy jakoś tak. Jak będziesz wracał Zurane wyskoczy jeszcze raz, potraktuj go lagą i stocz prosty pojedynek 1vs1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam problem podobny jak kilka innych graczy: mianowicie gra wyłącza się po 2 minutach od momentu startu. IDENTYCZNIE taki sam problem miałem z grą Knights of Temple, są to jedyne gry z CD-Action które stwarzają takie problemy.

Jeśli chcę pograć w Enclave 1 minutę, muszę od razu z menu gry zaczynać kampanię... prosiłbym o pomoc, ponieważ specjalnie dla tej gry kupiłem ten numer CD-Action, a tu kicha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...