Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 05/2012

Polecane posty

Czy na prawdę CDA kupujecie dla pełniaków ?

Jak najbardziej, zwłaszcza dla tak nielubianych przez wielu z was przygodówek :tongue:. Nadchodzący numer zakupię dla gier z serii "Return to Mysterious Island". Wygląda na to, że należę do tej "dziwnej" grupy graczy, którzy jednak lubią pomyśleć przy gierce, poznając przy tym ciekawą fabułę, a nie bezmyślnie pędzić przed siebie eksterminując po drodze wszystko, co się rusza. Naturalnie nie mam nic do graczy, którzy za przygodówkami nie przepadają. Każdy gra w to, co lubi.

Chętnie przeczytam np recenzje ze względu na ciekawą formę przekazania tematu, ale nie kupiłbym owego czasopisma, gdyby przestało w ogóle dawać pełniaki.

Ciekaw jestem, ilu spośród kupujących CD-Action "dla treści", kupowałoby je nadal, gdyby nagle zaprzestano dołączania do pisma pełnych wersji gier na płytach? Albo czy pozostaliby wierni CD-Action, gdyby nagle zaczęło dołączać gry, wśród których najlepszym pełniakiem byłby jakiś Symulator Farmy a na horyzoncie pojawiłby się inny magazyn dodający jakieś ekstra gierki? Ciekawe czy w takiej sytuacji Redaktorzy CDA mogliby spać spokojnie? Na logikę nie mieliby się czego obawiać, gdyż kupujący CDA "dla zawartości pisma a nie pełniaków" (których na forum pełno), powinni wówczas olać tamto nowe pismo i nadal kupować swój ukochany CD-Action. Coś mi się jednak wydaje, że wbrew pozorom większość ludzi kupuje CDA dla pełniaków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się trochę wkurzyłem dyskusją na temat jakości pisma, a więc co mi tam, też się dołączę. Sam szeroko omówionej tu zmiany pisma nie znam, gdyż gdy ona nastąpiła, jak ten debil czytałem KŚG. Dopiero później przeszedłem na dobrą stronę mocy, jednak stało się to dopiero po zmianie. Tak więc nie wiem jak CDA wyglądał wcześniej, ale wiem że wygląda lepiej w stosunku do innych czasopism dostępnych na rynku. Do tej pory PLAY preferowało zasadę całkowitej opozycji do CDA - jak najwięcej obrazów (specjalnie mówię obrazów, bo parę razy zdążyły się obrazy, nie screenshoty, kompletnie niepasujące do recenzji) i jak najwięcej więzi z czytelnikami. Objawiało się to tak naprawdę coraz gorszą stroną główną (internetową) czasopisma oraz graniem przez steama z innymi. Jako że sam z steama nigdy nie skorzystałem mnie ten drugi punkt nie dotyczył. Ale oddalam się od tematu. KŚG przynajmniej półtora roku temu, bo aktualnych danych nie posiadam, bo szkoda mi kasy, wyznawało zasadę ,,a damy byle jakie gry, napiszemy o dwumiesięcznych grach i niech się cieszą" Ostatni numer który kupiłem, a było to rok temu - główny pełniak Icewid Dale Gold. Jakby się on w CDA pojawił to na pewno jaki trzeci pełniak, a nie główny! Narzekacie na pełniaki, bo dali jakie były najtańsze??? Zobaczcie sobie na pełne wersje w najnowszym KSG! 3. Gra Szybkiego Reagowania 2. Moja Egzotyczna Farma 1. Painkiller Overdose. Teraz zobaczcie na pełniaki w tym numerze, które lepsze? Wiem, pytanie retoryczne. Pozostał jeszcze jakiś konkurent to znokautowania przez CDA? Narzekacie, że Smuggler jest słabą maskotką magazynu... W porównaniu do innych magazynów - przynajmniej jakaś maskotka jest! I nie mówcie mi że jestem debilem i staram sie Smugglera bronić jakby nie umiał obronić siebie sam - jakiś rok temu pokłóciłem się z nim o to że powinien używać polskich znaków diakrytycznych na forum i od tej pory przysiągł że się nie będzie do mnie odzywał dopóki nie pokaże mu skanu swojego dowodu. Uważam że jako iż jestem w internecie powinienem być anonimowy i jeśli mu coś przeszkadza to niech się nie odzywa. Czy się na niego obraziłem? Nie - dalej kupuje CDA, i dalej dobrze się bawię w AR. Nic się nie mieniło, a inni po dyskusji z SMG mówią - ,,mamoooo! boooooooli! jus za kale ich nigdy nie kupie! oni som gupi! niebede!". Zaczynacie mnie nieźle wkurzać. Myślicie że redakcja będzie głodować z powodu jednego numeru, który się nie sprzeda? Z pewnością. Dodatkowo powstrzymacie wszystkie wojny na świecie i nielegalną wycinkę lasów deszczowych! Zanim zaczniecie krytykować rozglądnijcie się w około. A najlepiej krytykujcie samych siebie niż bardzo dobre czasopismo. Mówicie że ma gdzieś fanów? Pamiętacie akcje ,,Krigorepl" w beefie? To według was jest oznaka ignorancji??? Dobra, pozdrawiam wszystkich, którzy to przeczytali. Serio wam sie chciało?

EDIT: Bo zapomniałem o sferze pełniaków w CDA. Nie wiem ilu ludzi zmieniło by ,,wyznanie" w sytuacji opisywanej przez redspidera ale na pewno nie ja. Mam tak słabego kompa, że praktycznie tylko co trzeci numer jest pełniak, który mi chodzi. A i tak rzadko go instaluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega o nicku piramids to oczywiste .... osoba z redakcji ... nikt tak pieknie nie opisuje kłamstw ....

Czekam na bezpośrednią odpowiedź od SMG a nie , z anonima piszecie ...

To podpada pod obrazanie usera i redakcji jednoczesnie. Oj, uwazaj wacpan z takimi insynuacjami [smg]. Jeśli uważasz, że aby z toba polemizowac musze sobie zalozyc anonimowe konto to masz o sobie mniemanie takie, ze hej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez cos na lęk, bo chyba wpedzilem cie w manie przesladowcza - zaraz przyjdzie Smuggler i costam costam.

Napisales, przeczytalem, w porzo. :tongue:

Masz swoje zdanie, podales je w sposob nie naruszajacy dobrych obyczajow, czy regulaminu, to co ja sie mam czepiac i za co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu czekam na jakiś odzew od ciebie , bo chyba to ciekawy temat ? Ponieważ aktualnie uważam , że niechcesz odpisywać na posty by uspokoić sytułacje .

Nie ma problemu w zalozeniu watku "po co kupujemy CDA". Tutaj jest watek o pelniakach zamieszczonych w tym numerze pisma. Czujesz subtelna roznice?

I niby kogo i co chce uspokoic?

Dla mnie wazne jest zebyscie kupowali CDA.

Powody, dla ktorych to czynicie nie sa az takie wazne. Przez wiele lat pisalem (i tworzylem) magazyn na Amige, ktory czytalo z 500 ludzi. Za darmo. Wiec nawet jakby CDA dla tekstow kupowalo 500 osob, to i tak uwazam, ze dla nich warto pisac.

A TERAZ PROSZE TRZYMAC SIE TOPIKA, A DALSZE DYSKUJE PRZERZUCIC DO TEGO NOWEGO WATKU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tarlan - hehehe no faktycznie, powinien sie podpisać Smuggler albo MacAbra a nie Piramids - niezłe jaja, coś za ładnie to napisane jak na czytelnika PLAYa i KŚG, który nie znał do tej pory CDA...

Po pierwsze wzruszajace jest, ze jesli ktos pisze w miare sprawnie, to nie moze byc to czytelnik, tylko redaktor. Troszke wiary w siebie. :) W najnowszym CDA poczytacie teksty czytelnikow, ktorzy wzieli udzial w konkursie i pokazuja, ze naprawde potrafia dobrze pisac.

No i fajnie, rok temu zalozylem sobie multikonto, zeby teraz miec jak sie z wami klocic. Boskie,

PYRAMID - heh, ja w ogole o tej klotni nie pamietalem. I jesli sie do ciebie nie odzywalem, to tylko dlatego, ze najwyrazniej nie pisales niczego, co by moja reakcje wywolalo. I nie zamierzam cie teraz tez ignorowac - moj gniew, nawet jak duzy, nie trwa dlugo. :)

Bardzo dobrze znam CDA i bardzo lubie ... hmm nigdy się nie wypowiadłem na temat CDA ale od pewnego czasu nie podoba mi się cała ta otoczka , dlatego postanowiłem się odezwać .

Prosze bardzo ale a) bez insynuacji, b) najlepiej we wlasciwym watku. A jesli takowego nie ma, to go zaloz. I tam mozemy gadac do upadlego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, sam dopiero przed chwilą sobie o tej kłótni przypomniałem, dosyć krótka była, choć zażyła. Serio dobrze pisałem? Bo aż zaczynam żałować iż nic ta tamten konkurs nie wysłałem... XD Ale tak serio: chyba nawet mnie bardziej wkurzają takie osoby niż ciebie. Jeśli maja jakiś problem to niech napiszą jaki a nie: Kupujecie najtańsze gry, piszecie byle co i dużo reklam dajecie, mało stron macie, Smuggler jest dla mnie niemiły i jesteście popularni bo macie dużo kasy. Chyba tak można streścić wszystkie poprzednie posty. Tylko ci ludzie chyba najwyraźniej nie widzą że co numer staracie się jak można odnośnie pełnaków i zawartości. Prawdopodobnie nie uczęszczali na lekcje matematyki bo chyba niewiedzą co to jest ten dziwny znaczek 114 na ostatniej stronie. Oraz nie widzą reklam w innych czasopismach. Bo tam jest ich więcej przy mniejszej liczbie stron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ... SMG tylko powiem ci jedno badź fer ... nawet nie odpisuj jak niechcesz .... ale dam ręke sobie uciąć iż ta osoba bardzo konstruktywnie opisał wypowiedź , hmmm .... co raczej niewidać wiele takich opini ...

Szkoda tylko , że nadal nie czuje satysfakcji twojej odpowiedzi ...

Chciał bym tylko dodać iż szanuje CDA ale CDA nie szanuje nas ... niemówie tu o grach czy gazecie chodzi mi tu o otoczke ... np. o ciebie SMG stałeś się osoba bardzo krytyczna .... hmmm ale dlaczego co ci się takiego w życiu przytrafiło ..... ten piękny dom te samochody to cie zmusiło do bycia taką osoba ... a ja wróce do tego tam są nasze pieniądze ... o nic w mojej dyskusji nie proszę jak o szacunek do ludzi

A kolege piramids obraziłem tym iż przypuszczam że to członek redakcji .... Widze ładny odbiór obrazania ludzi masz SMG a ty co robisz z ludźmi ?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, sam dopiero przed chwilą sobie o tej kłótni przypomniałem, dosyć krótka była, choć zażyła. Serio dobrze pisałem?

Nie wiem, teksty piszesz poprawnie, ale dla wielu widac sam fakt, ze to co napiszesz jest dluzsze niz 3 zdania i kupy sie trzyma, jest objawem mistrzostwa i bycia dziennikarzem. :)

PS. Klotnia moze byc zazarta, zazyla jest przyjazn. :)

Tak tak ... SMG tylko powiem ci jedno badź fer ... nawet nie odpisuj jak niechcesz .... ale dam ręke sobie uciąć iż ta osoba bardzo konstruktywnie opisał wypowiedź , hmmm .... co raczej niewidać wiele takich opini ...

Szkoda tylko , że nadal nie czuje satysfakcji twojej odpowiedzi ...

Chciał bym tylko dodać iż szanuje CDA ale CDA nie szanuje nas ... niemówie tu o grach czy gazecie chodzi mi tu o otoczke ... np. o ciebie SMG stałeś się osoba bardzo krytyczna .... hmmm ale dlaczego co ci się takiego w życiu przytrafiło ..... ten piękny dom te samochody to cie zmusiło do bycia taką osoba ... a ja wróce do tego tam są nasze pieniądze ... o nic w mojej dyskusji nie proszę jak o szacunek do ludzi

Pisalem wczesniej - na szacunek trzeba zasluzyc, ja nikogo po stopach za to, ze "zrobil łaske i kupil CDA" lizac nie bede, sorry. Tym bardziej, ze nie kupujecie CDA zeby mi zrobic przyjemnosc, tylko dlatego, ze uwazacie, iz to dobry interes - prawda? Jakby ktos od lat kupowal CDA nie lubiac gier, nie grajac w pelniaki, itd. w ogole go nie czytajac, nie grajac w nic itd. - ale TYLKO po to, zebym mial z czego zyc - o, to wtedy rozumiem, szacun. :)

A jak sie juz czepiac - przed wielokropkiem nie wstawiamy spacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizys Krajst, tarlan, nie przesadzasz??? Rok temu dostałem od kuzyna w spatku parę numerów z lat 99/00. Oczywiście CDA. Wtedy, przynajmniej wedłóg kuzyna, była to gazeta która musiała konkurować z innymi i wcale niebyła najpopularniejszą, a SMG był znany małej ilości osób. Obecnie jest znany chyba każdemu graczowi. I już wtedy, gdy nie miał tych ,,samochodów, i pięknego domu" był jeszcze bardziej krytyczny. I to jest powód dla którego jest tak popularny - potrafi zgnoić każdego. Jakby chciał potrafiłby zgnoić nawet mnie, jestem w stanie się o to z tobą założyć. I za to go lubię. A jeśli uważasz że otoczka CDA jest zła to weź se okulary kup. Albo pożyczę ci swoje. Każdy z redaktorów ma własny styl. Inaczej pisze SMG inaczej Hut, inaczej Qunik. I każdy ma swój styl bycia. Jeśli nie podoba ci się styl życia jednego z redaktorów to nie kupujesz od razu CDA?Bo jeśli tak to gratuluje inteligencji. Ale może naprawdę skończmy tą dyskusje i załóżcie osobny temat..

Oj, oj, oj... To tak w temacie gnojenia. :)

A tak miedzy nami to w okolicach 2000 roku CDA przezywalo szczyt popularnosci, podobnie jak AR :) [smg]

Jak tam przed chwilą podjąłem decyzje o poszukaniu tych numerów znalazłem jeden z 97. i chyba o tych czasach mówił... Albo pomyliłem daty, bo jak na razie 97 to jedyny numer który znalazłem... A co do błędów - gdy chce przejść z jednego tematu do drugiego robię dużo błędów, zwłaszcza gdy żądzą mną emocje. Dodatkowo jakoś nie mam czasu czytać swoich postów drugi raz, bo gadam w sprawie zostania prezenterem na radiu internetowym, co jest dla mnie w tej chwili ważniejsze niż ta dyskusja...

Rządzić -> rządzą

żądza (od pożądania)

No i fajnie - "wiesz, laska, gadam do ciebie na gg, ale nie zdziw sie, ze cie zlewam, bo teraz mam na telefonie superdziewczyne"...

Dzieki za szczerosc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... rozumie twoje emocje .... ale jak to na szacunek trzeba zasłużyć ?! troszke tego nie contrende to co ? ... to znaczy ja osoba kupująca CDA hmmm ... wyrażam samym kupnem CDA swój szacunek do was .... hmmm to ja jako osoba kupująca rozumie z twojej wypowiedzi nie jestem szanowany przez was ... hmmm ... coś nie trzyma się kupy ... ekhmhm to co trzeba zrobić żeby te szacunek od was uzyskać może zgodzić się na podwyżke magazynu o 10 zł tak ?

hmmm ... SMG uważam Cie za inteligętna osobe ale coś nierozumie

proszę wyjaśnij

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piramids - ooo a teraz nagła zmiana? Same byki - "w spatku","niebyła","wedłóg" - tu jest coś nie halo, "znufff" Prima Aprilis - nie no, to "jórz" nie jest funny...

Co do pełniaków, żeby nie hasać opłotkami jeśli chodzi o temat, dzięki za Return To Mysterious Island - naprawdę fajna przygodówka, nie mogłem dostać w całym Lublinie a teraz wreszcie sobie popykam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DoW'a mam wszystkie części więc jeden wielki DERP! :(

Cities XL 2011 <- :D :D :D :D :D (Loffciam CDA)

Reszta - "meh przygodówka", "meh jej druga część", "meh dema"

Ogólnie to i tak superancko ze względu na Cities, bo po obejrzeniu zapowiedzi nowego SimCity mam ogromną ochotę na takie symulatory.

Tylko takie jedno pytanie - istnieje jeszcze moduł sieciowy tej gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolow widze , że też to wychwyciłeś ( pewnie to wyglądało tak weź mu pociśnij z piramidasa) , SMG nadal czekam na odp. na pytanie wyżej co z tym "szacunem na mieście" btw. Cities XL 2011 10/10 za tą cudowną gre ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... rozumie twoje emocje .... ale jak to na szacunek trzeba zasłużyć ?!

Tak samo jak na pensje nalezy zarobic. Nikt ci nie da z gory pensji, bo wlasnie przyszedles do pracy i ci sie nalezy. Prawda?

troszke tego nie contrende to co ? ... to znaczy ja osoba kupująca CDA hmmm ... wyrażam samym kupnem CDA swój szacunek do was

No to ja wyrazam swoj szacunek tym, ze siedze na tym forum i odpowiadam na wasze pytania. Remis i wychodzimy na zero.

ekhmhm to co trzeba zrobić żeby te szacunek od was uzyskać może zgodzić się na podwyżke magazynu o 10 zł tak ?

Mozna np. pisac ciekawe i SENSOWNE posty, w miare zgodnie z ortografia.

hmmm ... SMG uważam Cie za inteligętna osobe ale coś nierozumie

proszę wyjaśnij

No widze, widze... :P

Zwykle pistolet przystawiony do głowy sprawia, że SMG strasznie szybko się zgadza z trzymającym i spełnia jego prośby :laugh::tongue: .

Ale ossochozzzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler - gratuluje ci cierpliwości... Swoją drogą dziwnie się czuje pisząc do ciebie wiedząc że większość to czytających myśli że ja to ty... Ja już stąd spadam bo zaraz mnie coś trafi. Tylko jedno małe pytanie - jest jeszcze sens dzisiaj wchodzić na waszą stronkę w poszukiwaniu zapowiedzi numeru czy raczej dziś nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler - gratuluje ci cierpliwości... Swoją drogą dziwnie się czuje pisząc do ciebie wiedząc że większość to czytających myśli że ja to ty...

To chyba nie byl komplement :laugh:

Ja już stąd spadam bo zaraz mnie coś trafi. Tylko jedno małe pytanie - jest jeszcze sens dzisiaj wchodzić na waszą stronkę w poszukiwaniu zapowiedzi numeru czy raczej dziś nie?

Nie, bedzie jutro z rana, tak okolo 9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps: Żeby nie było - numer 201 kupiłem dla samej treści magazynu bo gry mnie kompletnie nie interesowały i tego nie żałuję. Jak kupowałem CDA 4-5 lat temu to nawet nie zaglądałem do środka bo mnie to nie interesowało. Jednak krok po kroku zacząłem zaglądać do środka i od dłuższego czasu czytam prawie cała zawartość, a niektóre tematy nawet po dwa razy (szczególnie publicystykę). Gry to dla mnie wciąż tylko rozrywka, ale nie pasja. Chętnie przeczytam np recenzje ze względu na ciekawą formę przekazania tematu, ale nie kupiłbym owego czasopisma, gdyby przestało w ogóle dawać pełniaki. Tak ciężko to pojąć? Nie każdego interesuje to, że wychodzi jakaś gra 'X', czy co w recenzji napisali o grze 'Y', bo i tak nie interesują mnie nowości i nie odczuwam potrzeby zagrania w nie.

Sayounara.

To już świadczy o tym, że płyty to tylko dodatek do pisma, a nie odwrotnie :> Ja w większość tych gier albo grałem, albo mnie nie interesują, oczywiście są wyjątki (seria Abe [grałem w pierwsze dwa], Tomb Raider Underworda kompletnie nie pamiętam, przeszedłem go raz w czasie premiery i pożyczyłęm komuś, więc dla mnie to bylo wręcz zbawienie, Cryostasis [podobna sytuacja tyle, że tego nie przeszedłem] czy Naild, w to nie grałem i w końcu sprawdzę, ale też nie mam kiedy bo mam w co grać, a czasu mało :P), ale jest ich na prawdę mało. Większość przypadków to wydanie 15/16 zł dla samego pisma :)

Teraz jednak niektórych zdziwię, bo może się to wydawać zaprzeczenie tego co wyżej, ale głównym powodem mojego pytania jest fakt, że ostatnio panuje tzw syndrom narzekania. Sprawdźcie sobie, ile te wszystkie gry kosztują, a łącznie plus same pismo to przyznajcie, że to niewiele :> W takim razie Wam pytam po co Wam te pełniaki ? Ja chociaż mówię bezpośrednio, że ja kupuję CDA dla samego pisma :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh to nie ma sensu ... jak rozdzieliłeś tego posta na części tu się zgodze ... żadne z tych podpisków nie odpowiedziały na całe konstruktywne pytanie , jak i na moje poprzednie .... ehhh rozmowa z tobą ma jakiś sens ? ............................... :huh: ........................ zmiecię osobę która bawi się aktualnie profile SMG może uzyskam konstruktywna odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...