Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 05/2012

Polecane posty

Bo są to z reguły gry z małym budżetem produkowana przez małe studia za wyjątkowo małe pieniądze małym nakładem pracy.

>>>Kazda regula ma wyjatki, ale tez nie lansujemy tych gierek jako megahitow, a pelniaki nr 3. Wiec w czym problem? No i wyobraz sobie, ze przygodowki nie tworzy zsie za "wyjatkowo male pieniadzie i wyjatkowo malym kosztem". Pewnie, ze kosztuja mniej niz produkcja ME3, ale ich budzety wcale nie sa nizsze niz innych gier z kategori A. A wymyslec fajna fabule jest na pewno trudniej niz w FPS typu "hurra, naprzod"

To i licencje są tanie, no i przecież nie można się przyczepić, bo PRZECIEŻ DAJEMY AŻ 4 pełniaki.

>>>Tak, wiem, konkurencja daje same hity AAA, co prawda tylko trzy, wiec my musimy dac AZ 4, to oczywiste, i nabierac w ten sposob naiwniakow.

To, że przygodówkę odpali może z 10-20% kupców, nikogo nie interesuje.

>>>To, ze np. hardkorowa scigalke albo tycoona odpali tez 10-20% tez nikogo nie interesuje, poza naturalnie zainteresowanymi tymi grami. I kto powiedzial, ze kazdy musi odpalac kazda gre? Po to sie daje KILKA zeby byl wybor, a nie "macie 4x trafic w ME GUSTA".

A jak nie traficie to "nikogo to nie zainteresuje". Bo caly swiat ma takie same growe preferencje jak nasz Prezes, wiec jesli JEMU sie nie podoba, to nikomu.

My (w znaczeniu Redakcja) zrobiliśmy swoje i nie mamy nic sobie do zarzucenia.

>>>Bo nie mamy. Za 16 zl dostajecie pismo i 4 pelniaki. Jak uwzasz, ze to malo to kup sobie Playa albo KSG albo idz do sklepu i kup za te pieniadze takiego hita, na jaki masz ochote. Kto ci broni? Albo wydaj te 16 zl na chipsy, ale mi tu nie marudz, ze "redakcja nie ma sobie nic do zarzucenia". Sam sie nad soba zastanow, bo zachowujesz sie jak rozkapryszony dzieciak, wsciekly ze caly swiat nie chce spelniac JEGO zachcianek. Sorry, ale takich jak ty sa tysiace i nie ma szansy, zeby kazdego "bobo" zadowolic w pelni. Nie podoba sie - trudno, nie kupuj. Ale tez nie wylewaj tutaj swoich zalow z tego powodu, znies to jak mezczyzna.

I prosilbym abys sie nie wypowiadal w imieniu redakcji, bo MY (znaczy sie redakcja) tego nie lubimy, szczegolnie zas w momencie gdy sie nam wklada w usta swoje slowa. Co mowie serio i prosze aby o tym pamietac. Mozesz pisac np. "moim zdaniem/uwazam, ze redakcja ma nas w d..." ale nie "my (znaczy sie redakcja) redakcja, mamy was w d...". Jasne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie kobiety też mają co miesiąc te "złe"dni,a SMG ma widocznie objaw krytyki...

ja mam zle dni 365 dni w roku, przynajmniej w odniesieniu do tych, ktorzy przesadzaja w NIEKONSTRUKTYWNYM marudzeniu i mimo -nastu lat zachowuja sie jak rozkapryszone bobaski, ktorym mam nie chce kupic lizaaaaaaka.

I uwierzcie, ze nie chcielibyscie mnie zobaczyc gdy sie naprawde na cos wkurze, bo jak zwykle jestem czlowiekiem spokojnym, acz dogryzajacym, tak w stanie prawdziwej zlosci zmieniam sie w furiata. :cool:

Pelniaki dobre, Prezesa popieram jak najbardziej i w 100% a SMG jak zwykle pokazuje brak szacunku w stosunku do kazdego kto krytykuje redakcje w obojetnie jaki sposob. I rzecz jasna straszy po raz kolejny. Powinienes uzyc swojego czerwonego koloru, SMG.

Rownie dobrze moge powiedziec, ze Prezes nie okazuje nam szacunku - ale tego nie powiem, gdyz ma prawo do krytyki, choc niestety jej forma mi sie nie podoba, poniewaz opiera sie na rozmaitych insynuacjach i wyssanych z paluszka tezach typu "takie gry sa tansze, kosztuja mniej, wiec je daja zeby nam mydic oczy, choc prawie nikt w nie nie gra" itd. Ja mam takie samo prawo skrytykowac jego, jak on nas. Na tym polega moj ogolny szacunek dla forumowiczow - traktuje was i siebie tak samo, jako rowne sobie strony dyskusji. Traktuje powaznie wasze tezy i tym samym musze na nie reagowac.

Nie ma u mnie natomiast czegos takiego jak "szacunek ci sie nalezy, bo kupujesz CDA". Szacunek ma sie u mnie - tutaj - za swoje slowa i postawe. Jesli ktos uwaza, ze ma prawo opierd... kelnera, bo przeciez placi za posilek, za to ze we wloskiej knajpie nie ma bigosu, a on lubi bigos, to dowodzi tylko poziomu jego kultury. A ja sie na kelnera nie nadaje, bo zapewne wylalbym wowczas zawartosc talerza na glowe takiego kolesia i na tym zakonczyl swoja prace w owym lokalu.

Poza tym prosilbym aby nie uczyc mnie jak mam tu moderowc dyskusje i userow. To rowniez nie jest mile widziane. I nie strasze, tylko ostrzegam i uprzejmie prosze. Do czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nigdy nie straszysz. Czlowieku, wez wrzuc czasem na luz, i nie czepiaj sie kazdego slowa biorac je tak strasznie do siebie. Ojc, wroc. Te wczesniejsze slowa na pewno tez nie sa przez ciebie mile widziane. Mozesz mi dac nawet ostrzezenie. Obaj wiemy ze masz zupelnie inne spojrzenie na krytyke i szacunek w stosunku do userow. Jak do kogos nie trafiaja twoje argumenty to walniesz CZERWONY STRASZNY TESKT i utniesz dyskusje. Jednym slowem, userzy - uwazajcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nigdy nie straszysz. Czlowieku, wez wrzuc czasem na luz, i nie czepiaj sie kazdego slowa biorac je tak strasznie do siebie. Ojc, wroc. Te wczesniejsze slowa na pewno tez nie sa przez ciebie mile widziane. Mozesz mi dac nawet ostrzezenie.

Nie moge, bo nie naruszasz regulaminu, acz jakby sie bardzo uprzec to pouczanie moderatora odnosnie moderacji mozna by pod to podciagnac. Tylko po co. Jesli myslisz, ze poczuje sie lepszy/wazniejszy dajac ci ostrzezenie itd. to stanowczo przeceniasz role jaka odgrywasz w moim zyciu.

Napisalem Prezesowi gdzie przegial pale, napisalem co mi sie w jego wypowiedzi nie podoba. On milczy - wy (a w sumie juz tylko ty) ciagniecie temat.

I nie wiem jakie slowa wzialem bardzo "do siebie" - skrytykowalem tylko "podszywanie" sie pod redakcje oraz wyjasnilem zasady jakimi sie kieruje obdarzajac kogos tutaj szacunkiem lub ironia.

Jak do kogos nie trafiaja twoje argumenty to walniesz CZERWONY STRASZNY TESKT i utniesz dyskusje. Jednym slowem, userzy - uwazajcie.

Odrozniaj tryb Smugglera-dyskutanta-redaktora, od Smugglera-modulatora.

"Czerwony straszny tekst" walne gdy stwierdze - jako moderator - naruszenie regulaminu i wtedy faktycznie lepiej przestac to dalej robic. Jako dyskuntant uzywam bialego tekstu i jak widac nie banuje, nie zamykam ust, nie krzycze, nie morduje etc. jeno argumentuje. Jako moderator po prostu wkraczam i zaprowadzam porzadek - wtedy gdy widze, ze regulamin jest naruszany. I tylko wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do siebie za bardzo wziales moje slowa odnosnie wstawiania czerwonego tekstu. Od razu postrzegles to jako probe mowienia moderatorowi jak ma wykonywac swoja robote choc nawet przez mysl mi nie przeczlapalo by przez ten tekst cos takiego sugerowac. I mowia, ze to ja jestem przewrazliwiony. :O Ja rozumiem, chcesz utrzymac na forum porzadek i spokoj. Doceniam. Ale bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do siebie za bardzo wziales moje slowa odnosnie wstawiania czerwonego tekstu. Od razu postrzegles to jako probe mowienia moderatorowi jak ma wykonywac swoja robote choc nawet przez mysl mi nie przeczlapalo by przez ten tekst cos takiego sugerowac. I mowia, ze to ja jestem przewrazliwiony. :O

patrz wyzej.

A ze czasem inaczej odbieraja nasze slowa niz planowalismy - dlatego od razu powiedzialem jak ja to widze. Przyjalem do wiadomosci, ze uczyniles to bez zlych intencji, ty przyjmij do wiadomosci, ze sugerowanie "czerwonego tekstu" odbieram jako sugerowanie mi, ze jako dyskutant gram nieuczciwie, bo jako moderator moge ci zamknac usta w momencie gdy zabraknie mi innych argumentow, co nie jest prawda.

I po problemie, obaj wiemy co ten drugi mial na mysli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się kłócić, święta się zbliżają :P Ja natomiast nadal podtrzymuję pytanie: Czy na prawdę CDA kupujecie dla pełniaków ? :> Swoją drogą cztery Aby bardzo mile mnie zaskoczyły, ale rzadko kiedy interesuje mnie w ogóle zawartość płyty a od jakiegoś czasu mimo wszystko kupuję co miesiąc czasopismo, tyle, że ... dla samego czasopisma a nie płyt (powiedział ten, który właśnie instaluje z pełniaków Tomb Raidera Underworda :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Po zmianie charakteru pisma w 2/10 i wycięciu/zmianie moich ulubionych działów to właśnie pełniaki i plakaty stają się jedyną zachętą by kupować CDA. Ale tylko te naprawdę fajnie, bo gram już coraz mniej - ale czytać dobre txty ciąglę chcę. Tylko IMHO liczba/jakość tych tekstów w kolejnych CDA nie zawsze już dla mnie jest warta te 16 zł. Podsumowując: od CDA 10/05 do 2/10 kupowałem wszystkie numery pierwszego dnia. Teraz tylko sporadycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę CDA kupujecie dla pełniaków ?

Jeśli już kupuję to tak. Coraz więcej recenzji z pisma jest ctrl+v'd na główną stronę, publicystyki jest tak niewiele, że jestem w stanie poczekać, aż w Empiku pojawi się rozpakowany numer pisma, zapowiedzi nawet w przypadku embarg i ekskluzywności pojawiają się na portalach sieciowych circa 2-3 dni po ukazaniu się nowego numeru. Jedyny powód, dla którego czasem kupię CDA to gry. Czy to źle?

W ten numer znowu się zaopatrzę, bo parę miesięcy temu dołączyłem do koncertu życzeń na forum ''prosząc'' o city buildera. Stało się. Cities XL pomimo tego, że jest serią przeciętną, to z zamiłowania do gatunku znajdę dla gry czas pomiędzy sesjami z Tropico 4 i Anno 2070. DoW 2 posiadam, na przygodówki chwilowo ochoty nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: Czy na prawdę CDA kupujecie dla pełniaków ?

Czy naprawdę to jest takie dziwne jak ktoś kupuje CDA dla pełniaków? Gry nie są wcale takie tanie. Te za 10zł przeważnie nie są najwyższych lotów (żeby nie powiedzieć, że przeważnie to kompletne crapy). Można wyłapać coś taniego jak supermarkety typu Biedronka rzucą jakąś partię kilku przyzwoitych gierek za bezcen, ale nie każdy wertuje non-stop każdy market licząc, że akurat rzucą jakimiś fajnymi gierkami. Widzę, że wiele osób ma tego Warhammera z Biedry - ja nawet go tam nie widziałem. Jakiś czas temu dużo słyszałem, że jest też Amnesia za dychę - objechałem 5 owych marketów i nie znalazłem). Przez ostatni rok kupiłem dosłownie jedną grę (Alice), bo przez sentyment musiałem zagrać. Tak to nie mam jakiegokolwiek parcia na nowości i "muszę w to zagrać". Gry z CDA spokojnie mi starczają na cały miesiąc, a jak nie starczą, to kolekcja płytek z tego czasopisma jest już na tyle duża, że mogę sobie po prostu przypomnieć coś ze starszego wydania. Tu za 16zł mam przeważnie 3 przyzwoite gry. Jak mi się nie spodoba jedna, to spodoba się druga, a jak nie druga to trzecia. Za najtańszą standardową pudełkową grę musiałbym wydać około 25-30zł, czyli dwa razy więcej. Jak doliczyć do tego, że za tę kwotę nie dostaję tylko i wyłącznie gier, to wybór jest oczywisty. Jak ktoś ma o wiele więcej czasu na gry niż ja i zarabia tyle, że wydanie kilkudziesięciu złotych na grę jest niezauważalne w jego budżecie to czemu i by nie kupować gier jakich się żywnie podoba a CDA brać tylko i wyłącznie dla treści? Ja tam swoje pieniądze szanuję, więc jak chce w coś pograć, to kupuję CD-Action i mam masę rozrywki za śmieszne pieniądze. Poważnie jest to takie dziwne?

ps: Żeby nie było - numer 201 kupiłem dla samej treści magazynu bo gry mnie kompletnie nie interesowały i tego nie żałuję. Jak kupowałem CDA 4-5 lat temu to nawet nie zaglądałem do środka bo mnie to nie interesowało. Jednak krok po kroku zacząłem zaglądać do środka i od dłuższego czasu czytam prawie cała zawartość, a niektóre tematy nawet po dwa razy (szczególnie publicystykę). Gry to dla mnie wciąż tylko rozrywka, ale nie pasja. Chętnie przeczytam np recenzje ze względu na ciekawą formę przekazania tematu, ale nie kupiłbym owego czasopisma, gdyby przestało w ogóle dawać pełniaki. Tak ciężko to pojąć? Nie każdego interesuje to, że wychodzi jakaś gra 'X', czy co w recenzji napisali o grze 'Y', bo i tak nie interesują mnie nowości i nie odczuwam potrzeby zagrania w nie.

Sayounara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę CDA kupujecie dla pełniaków ?

Ja tak i nie widzę w tym nic dziwnego. Kupowałem każdy numer CDA od roku 2001 do chyba 2009 bez względu na pełniaki, ale z czasem przestało mi się to po prostu opłacać. Odkąd wprowadzono treści konsolowe, usunięto GW i wprowadzono jeszcze jakieś tam inne zmiany, łapałem się na tym, że czytam może ze dwie recki, trzy zapowiedzi, AR, NL i... to wszystko. Zmieniłem się ja, zmieniło się CDA, więc teraz kupuję je tylko, jak dadzą fajnego dla mnie pełniaka.

I jeszcze jedno: kiedyś lubiłem czytać recenzje, teraz już nie. Praktycznie nie patrzę na opinie o grach, po prostu kupuję to, co powinno mi się spodobać. Znam swój gust na tyle dobrze, że nie muszę posiłkować się zdaniem innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, człowiek tu czeka na przecieki, a pełniaki podane zostały jak gdyby nigdy nic prawie 2 tygodnie temu :D zestawik bardzo ładny, "Podróż na Tajemniczą Wyspę" to przygodówka, w którą zawsze chciałem zagrać, a polecił mi ją kiedyś kumpel, który zazwyczaj w przygodówki nie gra. a tu jeszcze w zestawie część druga - cud-miód-malina :happy:

Cities XL - po zapowiedzi SimCity z ostatniego numeru nabrałem ochoty na jakiś citybuilder, a ostatni, jaki daliście, nie był po polsku, co jednak trochę przeszkadzało w graniu. teraz będzie tytuł nie dość, że w PL, to na dodatek całkiem świeży - duży plus za to ;)

no i DoW II - to było pewne, że ta gierka kiedyś zawita na waszych płytkach :D sądzę, że kiedyś zagram, ale jakiegoś dużego parcia na Warhammera nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Po zmianie charakteru pisma w 2/10 i wycięciu/zmianie moich ulubionych działów to właśnie pełniaki i plakaty stają się jedyną zachętą by kupować CDA.

Wiesz, nam wystarczy to powiedziec tak gora 800 razy i juz do nas dociera. :)

Ja naprawde nie mam nic do ludzi, ktorzy kupuja CDA TYLKO dla pelniakow. Ich pieniadze sa tyle samo warte jak tych, ktorzy np. kupuja cale CDA TYLKO dla AR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ich pieniadze sa tyle samo warte jak tych, ktorzy np. kupuja cale CDA TYLKO dla AR.

Swoją drogą to coś w tym jest. Pierwsze co czytam po otwarciu świeżutkiego CD-Action jest właśnie AR i NL :D

//edit@

Żeby nie było offtopicu, to gry ocenię dopiero jak w je dostanę w swoje ręce :)

No to do środy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie się kłócić, święta się zbliżają :P Ja natomiast nadal podtrzymuję pytanie: Czy na prawdę CDA kupujecie dla pełniaków ?

Oczywiscie, ze tylko dla pelniakow. Najnowszy numer zapewne kupie ze wzgledu na Warhammera. Wybacz, ale recenzje i ciekawe felietony moge poczytac w internecie, tudziez na zagranicznych forach na ktorych ludzie czesto pisza lepiej niz redaktorzy CDA (Tylko blagam, bez krucjaty typu idz stad na tamte strony). Kupowanie dla zawartosci moglo byc mozliwe jakies pare lat temu, gdy czasopismo nie bylo pelne zangielszczen, na luzie nie pekalo od "forever alone" i innych memow a redaktorzy wkladali troszke wiecej serca w tworzenie pisma jako calosc. Oczywiscie jest to tylko MOJE OSOBISTE ZDANIE. Bo zaraz przyjdzie Smuggler (choc oczywiscie nie jestem w stanie tego przewidziec, to by wygladalo jakbym znal jego plan dnia!) i mnie zacznie straszyc czyms.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj. Jak mozna nazekac na takie pelniaki? Down of war II, to jest prosta gra i przyjemna. Nie trzeba w niej myslec jak np. w serii Total War (choc wlasnie za to ja cenie). Bardzo sie ciesze ze daliscie ta gre jako pelniaka bo jest bardzo fajna, a ci tylko marudza bo jak uslysza ze to "strategia/RTS" to juz uwazaja ze zagra w nie 10-20%. Nie jest to skomplikowana gra, nie jest wymagana wybitna strategia, nie musisz sie pieprzyc z finansami ani utrzymanie spokoju w miescie tylko przyjamena i CENIONA gra. Jak to moze byc dla kogos zbyt skomplikowane, to nie wiem co myslec. Juz nie mowiac ze pismo kosztuje 16 zl, a pelnaiki sa bardzo dobre.

PS: Ja kupuje pismo, i dla pelniakow i dla poczytania. Widze ze jestem dziwny, bo najczesciej czyta sie ze ktos kupil albo dla pelniakow, albo do poczytania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Po zmianie charakteru pisma w 2/10 i wycięciu/zmianie moich ulubionych działów to właśnie pełniaki i plakaty stają się jedyną zachętą by kupować CDA.

Wiesz, nam wystarczy to powiedziec tak gora 800 razy i juz do nas dociera. :)

Ja naprawde nie mam nic do ludzi, ktorzy kupuja CDA TYLKO dla pelniakow. Ich pieniadze sa tyle samo warte jak tych, ktorzy np. kupuja cale CDA TYLKO dla AR.

Ale np. hydro9 jest hobbitem i może nie czytał moich wcześniejszych żalów :). Zresztą o tym trzeba ciągle przypominać, że z niektórymi zmianami za bardzo "pojechaliście", bo pomyślicie, że operacja zakończyła się sukcesem. A IMHO nie. No i jeszcze parę osób też tu napisało dlaczego kupują CDA.

A twoja odpowiedź to mnie znowu rozśmieszyła (w tym jesteś świetny) bo przypomniała mi archiwalne AR.

"Czytelnik - Czy wy nas uważacie za debili którym każdą rzecz należy powtarzać dwa razy?!

SMG - Nie. Nie." :tongue:

(EDIT: Dopiero po napisaniu tego posta zajrzałem do CDA 4/12 - wreszcie mam - a tam ten sam tekst. Nawet gust i poczucie humoru mi się z tobą SMG zsynchronizowało)

@moniek130 - też zaczynam od AR i NL.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale nie dziwie , że ludzie kupują CDA tylko dla pełnych wersji gier ... bo w naszym kraju jest bieda aż piszczy ... tak samo mówie o innych gazetach .... uważam że macie totalny brak szacunku do ludzi to co że ktoś kupuje CDA dlatego że gry są lub jakieś tam działy które ktoś uwielbia ... Ja się pytam i co z tego ... ważne że was kupujemy tak ? ... Wiec ludzie do jasnej kur... !! troche szacunku ... wy macie te ciepłe posadki dzięki nam których od (w moim przypadku prawie 13 lat) spieram was moim funduszem .... Więc może troche wdzieczności od czytelników .... smiejecię się z KŚG lub PLAY ... ale ja niewidziałem tam na forach taich tematów.... Uderzcie się w ten łep i zastanowcię się co dzieki nam teraz macie ... wejdzcie do swoich domów i popatrzecie tam są nasze pieniądze .... Dlaczego SMG z tak wielką arogancko - hamski zachowaniem odpowiada do nas !? To ma być maskotka CDA która ma kreować wizerunek ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...