Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Pełne wersje gier załączanych do CD-Action 05/2012

Polecane posty

Nic mi te pełniaki nie mówią... Przygodówka, jakaś gra logiczna? Nie, tym razem podziękuję - jest jeszcze sporo gier z wcześniejszych numerów, w które należy zagrać. Ale! Jest i DoW 2, a więc wysoki poziom został zachowany.

Z drugiej strony - kwiecień, nauka do matury... Oj, coś za dużo nie pogram zdaje się...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw gier z tego numeru... cóż, przejdę obok płytek obojętnie, bo zwyczajnie nie trafiliście w mój gust - nie lubię przygodówek i od zawsze zastanawia mnie jak można grać w coś takiego, jak strategie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do uruchomienia DoW II bede potrzebowac polaczenia z internetem za kazdym razem, czy jest to jednorazowo?

Teoretycznie wystarczy jedno połączenie, potem można siedzieć w trybie offline.

I jeszcze takie pytanko, jezeli sie okaze ze przy kazdym uruchomienia bede potrzebowac polaczenia z internetem, to czy gra bedzie mi pobierac jakies MB?

Gra potrzebuje na starcie ściągnąć parę mb, jakieś 3000 MB.. Te 3 GB to nic innego jak dodatek Chaos Rising, nie będziesz mógł w niego grać, do czasu kiedy go kupisz ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy na prawdę kupujecie CDA dla pełniaków ? :> Ja np zawsze dla samego pisma, bo większość pełniaków albo widziałem, albo mnie nie interesują aczkolwiek niektóre vel Naild to dla mnie coś :> Natomiast jeśli chodzi o pismo to dla mnie każdy nr ma coś wartego uwagi :> Swoją drogą lekko zaoftopikuję bo mam jedno pytanie, które akurat teraz mi się nasunęło ? Jak to jest, że każda recenzowana u Was karta NVidii ma takie niskie wyniki w 3dmarku Vantage (akurat tym i akurat karta NV) ? Napisaliście raz nawet, że u Was GTX 590 osiąga ok 27K podczas gdy u mnie na słabszym procku i karcie prawie 2x wolniejszej (GTX 480) osiągam bez większych problemów 28K :> Zawsze mnie to zastanawiało, ale teraz dopiero chciałbym się tego dowiedzieć. GTX 590 to tylko przykład, właściwie każda karta NVidii akurat w tym 3dmarku ma u Was strasznie niskie wyniki (GTX 465 ledwo 12K z hakiem, u siebie jak jeszcze ją miałem 22500) :>

PS - proc I5 750@4ghz :>

Pewnie mylisz testy. Na darmowym 3dmrku jest tylko najsładszy tryb, a CDA używa wersji płatnej, w której są trzy poziomy "trudności" testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy któryś z grających w przygodówki forumowiczów mógłby mi powiedzieć, czy da się grać w nie na zwykłych netbookach?? Sam na razie tych wszystkich tytułów z CDA nie ruszam ale może kiedyś, podczas długiej podróży...

W marcu to niestety niemiecki GameStar zawstydził CDA i dał Herosów V Golda :tongue: . Szkoda, że nie jestem z zachodniej Polski (Szczecin, Zgorzelec) bo te 30 zł bym za golda dał (no chyba że to wersja niemiecka). U nas na razie jest za 60 zł w Ubisoft Classic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zainstaluję wszystkie pełniaki i zwyczajnie posprawdzam czy mi pasują. Nie jestem fanem strategii ani przygodówek, ale nie będę z góry uprzedzony. Cities XL nie traktuje jako strategii, a bardziej jako grę ekonomiczną czy symulator i przede wszystkim na tej grze zależy mi, chociaż pewnie przy wspomnieniach z SimCity 3000 wypadnie blado ;) Tak czy inaczej to może być bardzo fajna gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw gier z tego numeru... cóż, przejdę obok płytek obojętnie, bo zwyczajnie nie trafiliście w mój gust - nie lubię przygodówek i od zawsze zastanawia mnie jak można grać w coś takiego, jak strategie...

100% zgadzam się ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu

W sumie niegdyś były to najważniejsze gry w branży ( sagi Icewind, Baldur, Fallout, Age of Empires, Cezar etc.), a teraz są to ostatnie bastiony gier PC. Nie każdy rpg jest na konsolach, nie mówiąc już o rts :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm no to tak :

Gry nie w moim guscie Warharmer racja zacna gra ale zupełnie nie dla mnie .

Co do samego pisma widziałem ogładkę i te gry które są opisane w szerszej ilości też mnie nie ruszają , typu protothype 2 albo kolejna zapowiedz residend evil operation reacon city ; ////

ale pismo i tak kupię ponieważ kolekcjonuje je jak znaczki lub monety

Ogładka - niezłe :) [smg]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RtMI - Szczerze mówiąc nie wiem co to jest, z czym to się je, ale coś dużo osób zachwala.

CitiesXL - Jeśli będzie chociaż w połowie tak zacne jak SimCity, zniknę na miesiące.

Młotek Wojenny Czterdziści Tysięcy: Brzask Wojny Dwa - WHAAGGG! Zdobyc mi to czasopismo chopaki! <Wsiada do pancerfury> WHAAGGHH!

W końcu zaczynacie regularnie dodawać strategie! Chwała wam za to! (Bo FPSy się już skończyły :tongue: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry strategiczne, to podstawa "gamingu" na PC :trollface: . Dla mnie CD-Action może dawać pozycje z tego gatunku co miesiąc (wraz z RPG) :trollface: .

Zgadzam sie w 100%. Do tego kazdy RTS takze mile widziany: )

Przygodowki kompletnie mnie nie interesuja, glownie z tego powodu ze nie chce mi sie zbyt duzo myslec, wystarczy ze w pracy musze. Dla mnie gra, to po prostu odreagowanie od dnia codziennego. A dodac trzeba ze w CD-Action dosc czesto sie pojawiaja. Co do wszelkiej masci FPS`ow, jakos mnie nudza. Ciezko jest znalezc teraz cos dobrego. Dlatego w tej chwili glownie mnie interesuje DoW II oraz CitiesXL. Jedyny problem dla mnie, to ten cholerny internet i laczenie sie ze STEAM`em. Szkoda ze teraz coraz czesciej do uruchomienia gry jest potrzebny internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę popsiocze. O ile te pełniaki jednak okażą się żartem (na co po cichu liczę), to ten post też proszę zaliczyć jako żart. :P

Pomińmy to że nie grywam w przygodówki ani tyccony, to zmartwiłem się trochę kolejną grą wymagającą steama. Nie siedzę jakos szczególnie w tym wszystkim, więc nie wiem nawet czy to już się robi standardem taki wymóg. Więc nie narzekam na cda że dają takie gry, bardziej na twórców że takie coś robią. Bo tak samo nie miałem okazji zagrać w saint row czy bloodbowl. A że nie mam połączenia z internetem innym niż telefon komórkowy wykorzystać jako modem, przy prędkości internetu można się pokrajać i pewnie starczy czasu na złożenie z powrotem, to prawdopodobnie odpuszcze sobie i tą grę. Wszystko przez steama. No kurde myślę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzuSzu19

Ja jestem posiadaczem chyba najwolniejszego z możliwych internetów, ale aktywacja przez internet nie stanowi większego problemu. Gorzej jest ze Steamem, ale wystarczy trochę cierpliwości (no dobra, trzeba zużyć całoroczny zapas) i można uruchomić to ustrojstwo w trybie online.

Co do pełniaków. Na początku postanowiłem, że nie kupię pisma (właśnie z ich powodu), ale z minuty na minutę nabieram na nie coraz większej ochoty. Każda pełna wersja (pomijam przygodówki, bo nic nie wiem o tych grach) jest godnym przedstawicielem swego gatunku. Po raz kolejny gratuję, panowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do uruchomienia DoW II bede potrzebowac polaczenia z internetem za kazdym razem, czy jest to jednorazowo? I jeszcze takie pytanko, jezeli sie okaze ze przy kazdym uruchomienia bede potrzebowac polaczenia z internetem, to czy gra bedzie mi pobierac jakies MB? Chodzi o to, ze na dzien dzisiejszy lacze sie z internetem przy pomocy telefonu komorkowego i musze do tego wykupywac pakiety internetowe - 500mb za 15 zl. Tak wiec szczerze mowiac nie widzi mi sie marnowac tych cennych MB na gre: )

Teoretycznie jest jednorazowo, ale po aktywacji gry na steamie i instalacji z płyty dostajesz MEGA BONUSA!:

1. Steam pobiera Live'a. - 50 MB

2. Live pobiera update Live'a czyli Games for Windows Marketplace. -100MB

3. Aktywacja gry w Live.

4. Live/Steam pobiera aktualizację samej gry - chyba coś ponad 1 GB - dawno nie instalowałem, ale na 100% jest to więcej niż założone przez Ciebie 500MB.

5.Grasz.

Więc jeśli to nie jest fake...

wallbash.gif Prawdziwy fan CDA nie ma po co kupować nowych gier, poza tymi od EA i Blizzarda, bo wcześniej czy później wszystkie fajne lądują na coverze smile_prosty.gif.

Dorzuć do tego gry Activision i Rockstara (wyjątkiem była 1 gra od tego studia, którą CDA mogło wrzucić na cover, jednakże tego nie zrobiło) i masz już całkiem pełną listę.

Też kupiłem DoW II z Biedronki za dychę - to była okazja. Szkoda, że przeskoczyliście DoW 1 Universum. Trzeba będzie samemu kupić Extra klasykę. Liczę, że w przyszłości dorzucicie Chaos Rising i Retribiuton. Dlatego z pełniaków tylko City XL jest spoko.

A okładka fajna, dynamiczna, a nie taka standardowa (Mięśniak z profilu z gunem) jak w numerze kwietniowym.

Wiesz, nie ma pewności, że CDA nie da Uniwersum (Czy jakiś polonista się orientuje jak to się ostatecznie w tym wypadku pisze: "UniVersum" czy "UniWersum"). Osobiście bardziej bym się z takiej antologii bardziej ucieszył niż DoW II.

Co do dodatków, to raczej się nie przewinęły za granicami naszego kraju w tej branży. (Jeśli już to Chaos Rising), w przeciwieństwie do nagminnie dawanej podstawki DOW 2, więc pewnie sobie poczekamy.

Teraz tylko modlitwy do Jahwe, Allaha, Buddy i Zeusa by dali pełne wersje Lost Horizon i Legend of Grimrock i będę happy do końca roku:D

Lost Horizon będzie niedługo, bo CDA ma ostatnio jakąś ustawkę z Techlandem z dawaniem ich gier z serii Almanach Klasyki, chociaż za miesiąc obstawiał Drakensang 2 z dodatkiem. A ta druga przygodówka ma w ogóle polskiego wydawcę?

Wy na prawdę kupujecie CDA dla pełniaków ? chytry_prosty.gif

Tak, i się tego nie wstydzę, o czym świadczy moja sygnatura. W tym miesiącu moje 16 zł zostaje w kieszeni/pójdzie na gry z allegro.

W marcu to niestety niemiecki GameStar zawstydził CDA i dał Herosów V Golda tongue.gif . Szkoda, że nie jestem z zachodniej Polski (Szczecin, Zgorzelec) bo te 30 zł bym za golda dał (no chyba że to wersja niemiecka). U nas na razie jest za 60 zł w Ubisoft Classic.

Na 95% jest to wersja niemiecka, albowiem naszych zachodnich sąsiadów obejmuje PRAWNY OBOWIĄZEK przetłumaczenia na język niemiecki każdego dzieła, w rozumieniu utworu, czyli także programu, jakim jest gra komputerowa. Inaczej dany produkt może zostać nie dopuszczony do obrotu w handlu detalicznym.

Zgadzam sie w 100%. Do tego kazdy RTS takze mile widziany: )

Jestem tego samego zdania, jeżeli CDA dałoby WiC:Complete to kupiłbym ten numer.

Przygodowki kompletnie mnie nie interesuja, glownie z tego powodu ze nie chce mi sie zbyt duzo myslec, wystarczy ze w pracy musze.(...) A dodac trzeba ze w CD-Action dosc czesto sie pojawiaja.

Bo są to z reguły gry z małym budżetem produkowana przez małe studia za wyjątkowo małe pieniądze małym nakładem pracy.

To i licencje są tanie, no i przecież nie można się przyczepić, bo PRZECIEŻ DAJEMY AŻ 4 pełniaki. To, że przygodówkę odpali może z 10-20% kupców, nikogo nie interesuje. My (w znaczeniu Redakcja) zrobiliśmy swoje i nie mamy nic sobie do zarzucenia.

Jedyny problem dla mnie, to ten cholerny internet i laczenie sie ze STEAM`em. Szkoda ze teraz coraz czesciej do uruchomienia gry jest potrzebny internet.

No niestety, taki znak czasów i walka z używkami. Trzeba się przyzwyczaić. Nie ma na to rady. No chyba, że wolisz piracenie. Wtedy Steam'a można sobie wsadzić w pompkę od roweru.

@DOWN

Gry dodawane na DVD w CD-A wymagają połączenia i aktywacji przez steam. Cała gra jest obecna na DVD wiec pobieranie nie jest konieczne...

No poza aktualizacją mającą jakiś 1 giga wagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomińmy to że nie grywam w przygodówki ani tyccony, to zmartwiłem się trochę kolejną grą wymagającą steama. Nie siedzę jakos szczególnie w tym wszystkim, więc nie wiem nawet czy to już się robi standardem taki wymóg. Więc nie narzekam na cda że dają takie gry, bardziej na twórców że takie coś robią. Bo tak samo nie miałem okazji zagrać w saint row czy bloodbowl. A że nie mam połączenia z internetem innym niż telefon komórkowy wykorzystać jako modem, przy prędkości internetu można się pokrajać i pewnie starczy czasu na złożenie z powrotem, to prawdopodobnie odpuszcze sobie i tą grę. Wszystko przez steama. No kurde myślę...

Gry dodawane na DVD w CD-A wymagają połączenia i aktywacji przez steam. Cała gra jest obecna na DVD wiec pobieranie nie jest konieczne...

Co do pełniaków czekam na Cities XL 2011. Kiedyś się zagrywało w SimCity 2 i 3 tyś. a gra podobno trzyma poziom. Jedyny minus to brak obsługi więcej niż jednego rdzenia i ogólna optymalizacja tej gry [pozdrowienia dla świętych rowów 2 ? by Smuggler S.A. Z.o.o.]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry dodawane na DVD w CD-A wymagają połączenia i aktywacji przez steam. Cała gra jest obecna na DVD wiec pobieranie nie jest konieczne...

No tak, wiedziałem że nie wytłumaczę tego dobrze :P

Chodzi o to że sama aktywacja gry... Co ja mówię, samo założenia konta w usłudze steam, korzystając z modemu z komórki, to droga przez mękę. Plus dodatkowa kasa (bodajże 9 zł za 150mb). Więc żeby zagrać, tfu, bez problemu ODPALIĆ np saint row, na które napaliłem się jak szczerbaty na suchary czy lech poznań na puchary (nie ubliżając szczerbatym, kibicom lecha, ani szczerbatym kibicom lecha), muszę wydać minimum dodatkowe 9-18 zł. I siedzieć masę czasu przed komputerem i praktycznie nie robić nic. Najłatwiej byłoby jednak ściągnąć tą grę z internetu, ale tu znów wkracza to że nie mam internetu. Więc jestem, za przeproszeniem, w wielkiej, czarnej trumnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu i co niektórzy:

Nie trollujcie :trollface:

Gry strategiczne, to podstawa "gamingu" na PC :trollface: . Dla mnie CD-Action może dawać pozycje z tego gatunku co miesiąc (wraz z RPG) :trollface: .

Gry strategiczne prócz Total Warów, to gatunek w głębokim odwrocie i...bardzo słusznie! Ależ ich nie lubię :)

Numer oczywiście kupię, a DoW mimo, że prawdopodobnie nigdy w życiu go nie włączę, zasili ładnie pokaźną liczbę tytułów w mojej biblioteczce Steam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP do PrezeSSa

No właśnie ja też bardzo żałuje, że CDA nie dało najpierw Universum na cover. DoW 1 jest rasową strategią, natomiast dwójka to już tylko akcja/RPG z elementami strategii. Tak samo, żal Company of Heroes - przeskoczyli lepszą podstawkę i dodatek na rzecz IMHO tego słabszego. Tak samo z Herosem V - wielka szkoda, że nie ma całości w CDA. Ja cieszyłbym się z epizodycznego dodawania tej serii. Najpierw podstawka, parę miesięcy czekania, potem jeden dodatek i po paru miechach drugi.

Czy jeśli jest na forum jakiś fan Herosów i mieszka blisko Niemiec (Zgorzelec byłby idealny)?Czy przy okazji mógłby sprawdzić czy jest w tym GameStarze wersja niemiecka czy angielska H5? BO na ich stronie głównej jest tylko opis numeru a nie covera. Na powiekszonej okładce też nie podali języka. No chyba, że rzeczywiście oczywiste tam jest, że wszystko musi być po niemiecku.

http://translate.googleusercontent.com/tra...1rSIuvTr_uYKpFg

RIP1988 ja w przeciwieństwie do ciebie lubię RTS. Więc ciągle marzę by jakaś część Total Wara wpadła kiedyś na cover CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[qoute]

Gry dodawane na DVD w CD-A wymagają połączenia i aktywacji przez steam. Cała gra jest obecna na DVD wiec pobieranie nie jest konieczne...

[qoute]

No poza aktualizacją mającą jakiś 1 giga wagi.

Wersja, którą daliśmy na płycie nic nie pobierała ze Steama. Po prostu zainstalowała się i chwilę potem można było już w nią zagrać.

Czy jeśli jest na forum jakiś fan Herosów i mieszka blisko Niemiec (Zgorzelec byłby idealny)?Czy przy okazji mógłby sprawdzić czy jest w tym GameStarze wersja niemiecka czy angielska H5? BO na ich stronie głównej jest tylko opis numeru a nie covera. Na powiekszonej okładce też nie podali języka. No chyba, że rzeczywiście oczywiste tam jest, że wszystko musi być po niemiecku.

W przypadku Niemców oczywiste jest, że gra jest po niemiecku. Jest jakaś szansa, że ma opcję wyboru języka, zwłaszcza, że ten pełniak nie jest na płytach, ale jest w wersji do ściągnięcia z internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...