Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lukas126p

Poskładać laptopa...

Polecane posty

Chciałbym złożyć sobie laptopa. Ponieważ nie odpowiadają mi modele z półek sklpowych.

W temacie się nie znam. proszę o polecenie mi dobrych podzespołów procek 6 rdzeni 1gb karty ddr5 płytę pasującą do tego i całą resztę z monitorem 17" w granicach 3tys. zł. (o ile to możliwe)

Jak wspominałem w temacie jestem zielony

więc pytam czy do laptopa można założyć

procesor ze zwykłego pc np:AMD FX-8150

lub z wbudowaną kartą AMD A8 X4 3870 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, jak chcesz składać kadłubka to jedynie na budzie Compal FL90, bo najprościej. Ale tutaj jak sam widzisz porady raczej nie dostaniesz, radzę spytać na forum nhl.

@tomsto100 - on chyba nie chce składać go od podstaw, tylko skorzystać z gotowych komponentów - jest ich dużo na Allegro.

Jedyne laptopy jakie można konfigurować pod kontem podzespołów dowolnie to laptopy alienware

W MSI da się też wymienić procek, kartę, ram, matrycę i dysk, nie wiem czy we wszystkich modelach, czy w wybranych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyć laptopa się da. Ostatnio na ebay'u widziałem taką opcję. Kupujesz mianowicie "barebones" czyli po prostu obudowę z ekranem, często też są z kartą graficzną od HD5870M aż po HD6990M. Te obudowy są od marki "CLEVO", niestety są to modele ze starszą płytą główną więc jest to starsza generacja intelów które trzeba zakupić samemu. Od intel core i3 aż po i7, gdzie najlepiej kupić model intel core i7 920XM ponieważ wpisuje się nawet dobrze w obecne generacje intelów. Do tego dokupuje się RAM, kartę wifi, dysk twardy i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważałbym na takie akcje, bo obudowa musi być dostosowana do płyty głównej i procesora. Inaczej złożysz sobie lapka z mocnych podzespołów, których wydajność wykorzystasz przez pierwsze kilka minut po włączeniu. Potem prawdopodbnie przegrzeje się i ograniczy wydajność...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie się nie znam.(...)

Jak wspominałem w temacie jestem zielony (...)

Moim zdaniem osoba która się nie zna na takich rzeczach, nie powinna się za to brać. Złożyć laptopa jest trudniej niż stacjonarkę. Da się- nie ulega to wątpliwościom, ale jest trudniej.

Stracisz mnóstwo czasu i pieniędzy na szukanie i ściąganie podzespołów, nie mówiąc już o tym że powinieneś ogarnąć JAKIE części będą potrzebne. I nie chodzi tu tylko o podstawy typu płyta główna karta graficzna czy procesor. Jest mnóstwo rzeczy które musisz wziąć pod uwagę. Ba, niektóre firmy mają WHITE LIST w biosie który zapobiega instalacji niektórych podzespołów mimo, że teoretycznie powinny współpracować. Albo kupisz płytę główną ze złączem MXM3 a kartę z MXM 3b i tez może nie działać. Albo też fakt że podzespoły są dużo droższe niż te od stacjonarek i mniej wydajne.

Moja rada- kup stacjonarkę jak chcesz sobie poskładać albo gotowego laptopa. Oczywiście to tylko rada, możesz ją śmiało zignorować.

Rozumiem chęć nauki składania kompów, laptopów itp, ale jeśli chcesz to moim zdaniem powinieneś zacząć od jakichś starych złomów których nie szkoda zepsuć i na nich się uczyć. A dopiero potem brać się za wydawanie kilku tysięcy zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie się nie znam.(...)

Jak wspominałem w temacie jestem zielony (...)

Moim zdaniem osoba która się nie zna na takich rzeczach, nie powinna się za to brać. Złożyć laptopa jest trudniej niż stacjonarkę. Da się- nie ulega to wątpliwościom, ale jest trudniej.

Poskładałem sobie pc.

Więc myślałem o laptopie...

Mówiąc te słowa miałem na myśli iż nie znam się na częściach jakie będą potrzebne i czy do siebie będą pasowały ( po prostu nigdy nie miałem z tym styczności)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym uproszczeniu - po kupieniu laptopa, najlepiej markowego a nie składaka, możesz go podrasować stosując szybszy dysk, więcej RAM i mocniejszy procesor. Opłacalność i sens inych rozwiązań, jak i sens składania laptopa od podstaw (jak napisalem wyżej - przeważnie obudowa nie jest w stanie zapewnić odpowiednich warunków dla chłodzenia danego sprzętu) jest znikomy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...