Jump to content
Kingon

Przegrzewanie

Recommended Posts

@antros22 po pierwsze co to jest to IMO

po drugie można sprawdzić temperaturę bez zbędnych programów może są jakieś,

które są zainstalowane od razu w win7? A przegrzewa się procek tam jest najbardziej gorące :D

@SHADER775 Metoda antros22 wydaje mi się mniej inwazyjna jeszcze mi procek czy radiator wciągnie i będzie lipa :D

IMO to skrót od angielskiego "in my opinion" ("moim zdaniem"). A co do temperatury, to nie kojarzę by w Win7 było coś takiego. Zresztą - chyba nie problem jeden mały programik ściągnąć (nawet instalacji nie wymaga).

@SHADER775 Metoda antros22 wydaje mi się mniej inwazyjna jeszcze mi procek czy radiator wciągnie i będzie lipa
To nie jest żadna "metoda", tylko zwyczajne sprawdzenie temperatur. Jeżeli lapek ma za gorąco, to tak czy siak, trzeba będzie go najpierw wyczyścić (samemu albo zrobią to w serwisie).

Poza tym, oprócz tego, że laptop jest gorący, masz jakieś inne objawy (np. obniżenie wydajności, samo-wyłączenia)?

Zacznę liczyć

średnią i jutro podam jaka jest na początku w trakcie ciężkiej pracy i na końcu.

Nie ma co liczyć średniej. Po prostu włącz kompa i program, zrób screena i wrzuć na forum - to będą temperatury w spoczynku.

Następnie pograj w coś z pół godziny (najlepiej, w dość "wymagającą" grę), a HWM niech działa w tle. Wrzuć screena - to będą temperatury w stresie.

HWMonitor pokazuje temperatury minimalne, obecne i maksymalne, więc wszystko można wyczytać z obrazków.

Z tego pomiaru wynika, iż to nie procek się przegrzewa, ale karta graficzna. Być może, później procesor, również ma trochę za ciepło, ale o tym, nic nie wiemy.

W każdym, razie karta na pewno się grzeje (pewnie, w miarę grania, temperatura, jeszcze rośnie) i nie sądzę aby podkładka chłodząca coś w tym względzie zmieniła.

Radzę oddać lapka do serwisu, ponieważ chłodzenie może niepoprawnie działać (może się psuć albo pasta wyschła i trzeba ją wymienić) i niewiadomo, czy samo czyszczenie, coś da.