Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bleub

Rozwiązany: Modernizacja starocia pod Diablo III

Polecane posty

Witam

Jak wiadomo wszem i wobec, premiera Diablo III już 15 maja. Już zacieram rączki na myśl o grze, ale w pewnej chwili wpadło mi do głowy sprawdzenie wymagań minimalnych. Nie ukrywam, że chcę, aby "diabolo" chodziło jak najpłynniej, stąd zwracam się do Was. Na początek obecny konfig:

Core 2 Duo E7400 tuned na 2GHz (dla oszczędności prądu :trollface:)

2GB Ram 800 MHZ by Kingston

Asus GF 9600GSO

Zasilacz Be-Quiet 300W

Podejrzewam, że największym problemem w razie upgrade będzie zasilacz o niewielkiej mocy.

Z prockiem nie powinno być problemu, w razie czego mogę go podkręcić do tych 3,2-3,4GHz (o ile zasilacz i boxowe chłodzenie dadzą radę). I teraz challenge dla forumowiczów - czy bez wymiany zasilacza (która to wymiana byłaby zapewne kosztowna) dałoby się do ww. zestawu dorzucić mocniejszą kartę graficzną? Budżet - powiedzmy że 300zł. Kwestia jeszcze taka, czy dopłata 300zł do nowej karty odbije się znacząco na wydajności - jeśli ta wzrośnie o 10 czy 15% to cała zabawa pozbawiona będzie sensu. Więcej na upgrade nie chcę przeznaczać, bo platforma jest wielce nieprzyszłościowa, a w planach za parę miesięcy zupełnie nowa jednostka centralna (zapewne znów z Waszą pomocą ;)).

To chyba tyle. Czekam na jakiekolwiek propozycje, uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super w takim razie. Pewnie będę przez następne 2 miesiące polował na używanego Radka 4850 - stosunkowo niedroga karta, a powinna być wyraźnie szybsza.

Dzięki za pomoc - temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...