Jump to content
MustafaFari

Laptop

Recommended Posts

Najlepiej wziąć coś na HD 6770M albo GT555M. Na tym pójdzie skyrim na wysokich w 1366x768, można popatrzyć na coś tańszego ale w sumie nie będzie to miało większego sensu. Ewentualnie wyciąg GTX 460M albo HD 6850M, uważaj jednak bo pozory mylą, HD 6850M w laptopowych wersjach jest o 5% słabszy od tego HD 6770M, GTX 460M jednak powinien być nieco szybszy. Jeśli nie zależy ci na marce to weź mediona. Są tanie a do tego oferują dobre komponenty. Jeśli marka czyni wszystko to z pewnością weź HP Pavilion DV6-6030ew bodajże co ma wbudowaną kartę HD 6770M w dodatku 2GB, 2 rdzeniowy porządny procesor od intel core i5 który nie stanowi przeszkody dla gier oraz 4GB RAM. Nie powinno być problemów ze skyrimem, z mass effect 3 to trudno stwierdzić... Prawdopodobnie na średnich pójdzie w ~35fps.

Link to comment
Share on other sites

weź HP Pavilion DV6-6030ew

100zł droższy. Jak tylko do grania to raczej nic lepszego niż ten Medion nie znajdziesz (może jeszcze Acer 7550 z 6850 o którym wspominał kolega wyżej).

Skyrim i BF3 chodzi też płynnie na gorszych laptopach i niekoniecznie na najniższych detalach.

No ale jak uzbierasz to 100-150zł to kup tego Paviliona.

Link to comment
Share on other sites

Gtx 460m jest o klasę lepszy niż HD6770/Gt555, w tej cenie tylko medion erazer x6811 (szkoda że pierwsza generacja sandy bridge), niemniej wszystko śmiga na wysokich detalach (w rozdzelczości 1366x768). Nie wiem czemu ludzie polecają Paviliony które są droższe i bardziej się grzeją niż te Mediony. Przecież Medion to są kadłuby MSI, dokładnie takie same wykonanie tylko wykończenie nieco inne i inny "napis"(firma) na obudowie. Gdyby nie to że w moim pierwszym medionie piszczała cewka co doprowadzało mnie do szału i fakt że mass effect 3 działa mi płynnie na gt 540m (własne ustawienia) to bym kupował takiego mediona(tylko szukał wersji z i7 i 1366x768)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czemu ludzie polecają Paviliony które są droższe i bardziej się grzeją niż te Mediony. Przecież Medion to są kadłuby MSI, dokładnie takie same wykonanie tylko wykończenie nieco inne i inny "napis"(firma) na obudowie. Gdyby nie to że w moim pierwszym medionie piszczała cewka

Ale ten Medion jest bardzo ciężki, jedną wadę już wymieniłeś, a kiedyś wspomniałeś też o kiepskiej czerni. No takiego laptopa raczej nie polecę, szczególnie że określenie "laptop do grania" jest raczej oszczędne, a autor nie powiedział co jest dla niego ważne.

Konkretne modele ma, dosyć łatwo znajdzie o nich opinie i się zdecyduje.

Link to comment
Share on other sites

Fakt Mediony mają wady, masz rację. Ale czy Paviliony ich nie mają? albo Asusy? Tyle że za 2500zł jak się dostaje gtx 460 i i7 to raczej nie ma co się spodziewać cudów po reszcie prawda? Jeśly byśmy mówili o samej czystej wydajności - medion wygrywa. Natomiast jeśli wziąć pod uwagę inne czynniki to szczerze mówiąc poszedłbym chyba w stronę msi 620dx bo wygląda przyzwoicie, albo poczekał na nowe asusy z IB i nowymi GPU.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie jest tak jak mówisz, zgadzam się z tobą w 100%. Chociaż ja bym dryfował raczej w stronę Paviliona, bo dużo złego się o wykonaniu ge620dx naczytałem, a nigdzie w sklepach nie mogę go obejrzeć.

Ale autor się nie wypowiada i nie wiadomo na czym mu zależy, a my sobie dyskutujemy o Medionach :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...