Jump to content
SiejaNQ

Jaka płyta główna z procesorem i ramem. Używana 250-300

Recommended Posts

Witam, serdecznie.

Mam kompletny komputer, z uszkodzoną płytą głóną. Mam nową karte graficzną PCI, kupioną za 200 zł pół roku temu, jakiś GF, zasilacz nie wiem ale jakiś słabiutki, 350W.

I chcę dokupić używaną płytę główną z procesorem i ramem bo z został mi DDR I.

Proszę o zorientowaniu się np. na allegro na jaką płyte moge liczyć za 250-300 wliczając w cene RAM zapewne DDR II.

Myślałem o Core 2 Duo jakiś 4xxx, co myślicie?

Z góry dziękuje.

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-...lga-1155-360678

Bardzo dobra, płyta główna, bardzo znana i lubiana. Jednak, kosztuje 350 zł bez ram.

Za 200 zł jeszcze z pamięcią to bardzo, słaba będzie.

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61m-u3s3-381465/

http://www.morele.net/pamiec-good-ram-ddr3...64l9-2g-244558/

Płyta trochę gorsza ale, jak na swoją cene nie najgorsza. USB 3.0, PCI, SATA 3, pamięc ddr3.

Co do pamięci 1333MHz dobrej marki.

Koszt: = 265 zł.

A no i z takim, zasilaczem to nie dziw się, że "znowu" ci płyta siadła. :cool:

Edited by DENCE

Podaj markę zasilacza, on pewnie też będzie do wymiany.

Złożyć zestaw za 300zł z procesorem, płytą główną, RAMem i zasilaczem będzie ciężko, może dozbierałbyś trochę więcej kasy? Za jakieś 450zł można by dać Celeron G530, ASRock H61M-VS, GoodRam 2GB DDR3 i Fortrona FSP400-60GMN.

@DENCE Najpierw przeczytaj dokładnie temat, autor chciał płytę, procesor i ram, a nie płytę, która wykracza poza budżet albo samą płytę i ram.

@DENCE:

A gdzie w Twojej propozycji procesor?

@SiejaNQ:

Gdybyś znalazł jeszcze 100 zł, dałoby się złożyć coś nowego pod LGA 1155 z Celeronem G530 na pokładzie. Znacznie lepsze wyjście niż stary Core 2.

Płyta główna ASRock H61M-VS 160,47 zł

Procesor Intel Celeron G 530, 2.40GHz, 2MB, LGA1155, 32nm, BOX (BX80623G530) 149,91 zł

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 68,64 zł

Suma 379,02 zł (morele.net)

Dwurdzeniowy procesor o przyzwoitej wydajności, płyta główna pod niego i 4 GB pamięci.

PS. Podaj jeszcze dokładny model zasilacza, może nie jest tak bardzo słabiutki.

prawda, prawda. Nie popatrzyłem że to ddr3 a tam powinny być ddr2 :) Ale i tak, niektórzy nie potrzebują nowego sprzętu. Co z tego że będzie miał pentiuma na socketcie 1155 jak nawet na upgrade będzie słabo... Gdzie tam intel core i5 wsadzić do płyty głównej z najniższej półki miejącej tylko 2 sloty na ram. Pecety za taki budżet to dla mnie jednostrzałowce.

Wiem że 300 zł to mało na komputer, ale nie chcę grać w fullHD w battlefield 3. Nie dam rady dozbierać 100 zł.

Proszę o najlepszą opcję czy to będzie nowy czy używany szprzęt nie ma różnicy. Jedyny warunek to lepsza opcja. Myślę że za 300 zł nic nowego nie znajde choć kumpel chciał mi doradzić i pokazał mi to: :laugh:

http://allegro.pl/komputer-hp-dc7600-pd-2x...2187399909.html

Kompa będe głównie używał do gry w Fife na LCD 37" podłączony przez HDMI.

Nie musicie godzine przeglądać ogłoszeń, na gumtree, tablica.pl i allegro.

Mniej więcej oceńcie na co mogę liczyć, AMD, Intel...

Dodam że ta karta graficzna to GF GT520...

Dziękuje.

Edited by SiejaNQ

Nie dam rady dozbierać 100 zł.

Trochę szkoda. Za ~300 zł z nowości można co najwyżej myśleć o jakiejś taniej płycie pod AMD FX, Sempronie 140 oraz 2 GB DDR3. Przy nadziei, że albo uda się odblokować drugi rdzeń, albo zmieni się w miarę szybko procka na lepszy.

Dodam że ta karta graficzna to GF GT520...

Karta się nadaje co najwyżej do pasjansa. Podejrzewam, że zintegrowane GPU na obecnych płytach głównych nie gorzej by sobie poradziło.

Nadal nie podałeś danych zasilacza. Jeśli on jest słaby, jak piszesz, to niewykluczone, że przyczynił się do uszkodzenia płyty głównej. I nie bardzo jest sens kombinować nowe podzespoły.

Co do kompa z linku - przestarzały procesor o małej wydajności + zerowe możliwości rozbudowy raczej optymizmem nie napawają.

OK mam ostatnie pytanie co będzie lepszą opcją

ten zasilacz http://www.morele.net/zasilacz-fortron-fsp400-60gmn-439989/ z :

1. AMD FX, Sempron 140 oraz 2 GB DDR3

czy

2. Coś używanego, core 2 duo, athlon 64, dual core... niewiem szukam odpowiedzi na tym forum, a słysze tylko uzależnionych graczy co tylko myślą o graniu, że nie dam rady kupić kompa... (jakiegoś kupię, tylko chcę kupić jak najlepszego) sorka ale tak to wygląda...

Wiem opcja druga to opcja słabiutka w porównaniu z waszymi maszynami za pare kafli.

Ale ja szukam jak najlepszej możliwości uruchomienia mojego kompa za 300 zł !!! Napewno będzie lepszy niż ten co sie [ciach] (Athlon XP, 1GB DRR I), nie będe tylko grał na kompie... ale w coś napewno sobie pogram.

Pomożecie czy będziecie tylko mówić że nie pogram w nowe gry czy w gry młodsze niż 6 lat.

Dziękuje..

Na forum nie przeklinamy. - MD

Teoretycznie jakiegoś C2D w komplecie z płytą dałoby się wykombinować, np. takiego - klik lub klik. Do tego pamięć DDR2 - klik . W drugim przypadku potrzebne też by było chłodzenie na procka.

Co do pytania - wydajnościowo lepiej spisze się C2D (S140 w grach wypada podobnie do CDC E1600). Z drugiej strony AMD daje większe możliwości rozbudowy.

W kwestii zasilacza - brak testów oraz dokładniejszych danych (np. na temat obciążalności linii 12V) nie pozwalają wydać modelowi GMN jednoznacznej rekomendacji. Bardziej bym się skłaniał ku sprawdzonym modelom - klik.

Dziękuje za odpowiedż SMOK, takiej odpowiedzi oczekiwałem

Mam jeszcze z 3 dni na przemyślenie sprawy...

Chciałbym się zapytać ocb? : (S140 w grach wypada podobnie do CDC E1600)

A jeśli AMD to jaki, i co miałeś na myśli pisząc ,,AMD daje większe możliwości rozbudowy"

Jeśłi jestem upierdliwy to powiem że jestem blisko uzyskania odpowiedzi. :smile:

Naprawde wielkie dzięki..

Ksywka moja jest nad avkiem, smok to forumowa "ranga".

W kwestii S140 i CDC E1600 - klik.

,,AMD daje większe możliwości rozbudowy"

Pod płytę do Semprona da się włożyć więcej procków, starych pod AM3 i nowych pod AM3+. Stare płyty pod Core 2 Duo mogą często na bezbolesną wymianę procka nie pozwolić.

Zestaw na AMD wyglądałby tak:

Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) 39,00 zł

Płyta główna MSI 760GM-P21 (FX) 147,01

Procesor AMD Sempron 145 2,8GHz (SDX145HBGMBOX) BOX 2000 135,41 zł

Suma 321,42 zł (morele.net)

Tania płyta główna pod AM3+, jednordzeniowy procesor (Sempron 140 kosztuje ok. 110 zł, ale występuje tylko w wersji OEM i trzeba by do niej dokupić chłodzenie) + 2 GB pamięci.