Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chimaira

Mam pomysła na grę...

Polecane posty

[Tytuł: W imię Wiary.

Gatunek gry: Erpeg/akcja/skradanka

Czas akcji: Średniowiecze, od roku 1419 do 1434 (wojny husyckie, jakby ktoś nie wiedział)

Główny bohater & towarzysze: Żydówka - ateistka Rachela, ponury mag Kunon lub postać stworzona przez gracza (Husyci); Biskupi Inkwizytor Artur lub rycerz Pakosław Trottel (Papiści)

Świat gry: Czechy, Śląsk, jeden czy dwa skoki w Polskę.

Fabuła gry: Wojny husyckie. Nasz bohater zostaje wezwany przed oblicze swego przełożonego - Jana Żiżki, gdy gramy po stronie Husytów, lub biskupa Konrada, gdy gramy po stronie Papistów. Zostaje nam zlecona misja, polegająca na uzyskaniu pewnej informacji - i jeżeli gramy Husytą - uwolnieniu swojego przyjaciela, Bochuchvala z Horic z więzienia Inkwizycji. W ciągu gry odwiedzamy wszystkie ważne dla tego okresu miejsca, wykonujemy szpiegowskie misje dla swych przełożonych, a w pewnym momencie dokonujemy wyboru: pozostać wiernym swej wierze, czy przejść do obozu wroga.

Inne: Ciut o całej reszcie... Hmm... Każda kolejna misja sprawia, że najważniejsi bohaterowie historyczni stają się nam coraz bardziej przychylni. Co kilka misji awansujemy, tak więc, tuż przed ostatnią bitwą, Bitwą o Bardo (już wymyśloną przeze mnie - ostateczna bitwa między wreszcie połączonymi husytami a papistami) jesteśmy już naczelnym szpiegiem i to nam są zlecane najtrudniejsze misje. W ciągu większości misji musimy sobie wyrobić nową tożsamość, zyskać dostęp do informacji lub odpowiedniej osoby, a następnie wraz ze swym koordynatorem omówić działania niewielkiego oddziału wyznaczonego do naszej pomocy. Ów oddział pojawia się w kluczowym momencie misji, by na przykład umożliwić nam podróż do miejsca, w którym przebywa nasz dowódca. Co do postaci, to w ciągu gry będzie się ona starzeć - więc jeżeli na samym początku Rachela jest dzielną szesnastolatką, to na końcu możemy ją zobaczyć albo jak będąc dzielną wojowniczką ginie, albo jak spokojna staruszka karmi gołębie (los naszej postaci będzie uzależniony od naszych decyzji, przebieg fabuły też, coś jak w Wiedźminie). Cele większości misji polegają na uwolnieniu kogoś, zdobyciu informacji, morderstwie, lub prowokacji, ale niektóre misje to po prostu ochrona przełożonego, dostarczenie wiadomości, lub... Spotkaniu z alternatywą postacią, którą mogliśmy pokierować (Rachela/Artur) albo jej ratunku (Kunon/Pakosław). Jeżeli zaś gramy stworzoną przez nas postacią (dowolna płeć, sylwetka, twarz, fryzura, wiek, kolor oczu, klasa, rasa i kolor skóry już ustalone) to pierwsza misja polega na ucieczce z atakowanej wioski (strona husytów) lub z obleganego miasta (strona papistów). Klasy to: wojownik - standard, facet z mieczem lub łukiem; uzdrowiciel - coś jak mnich, ale mniej modlitw, więcej leczenia; zabójca - ciche toto, niezauważalne, lubi sztylety; mag - amulety, demony, teleportacja, ogniste kule i inne magiczne duperele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by się podobała gra o przyszłości ludzkiej rasy. Nie jakieś tam postapokaliptyczne światy w stylu Fallouta czy szalejące, groźne wirusy tylko coś w rodzaju Advent Risinga z lepszą grafiką, bez bagów i owiele lepszą fabułą (no i to co mnie najbardziej denerwuje - obce cywilizacje, które nie wyglądają jak człowiek z głową psa lub kota, tylko naprawde dobrze obmyślane "ufoludy").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł: Nie mam pomysłu więc jak komuś wpadnie do głowy jakiś fajny tytuł niech napisze.

Gatunek: Sportowa/zręcznościowa/symulator

Czas akcji: Teraźniejszość

Główny Bohater: Wybieramy sobie imię, wygląd, wiek itp. bohatera.

Świat gry: Boiska piłkarskie na całym świecie.

Fabuła gry: Jak każda normalna "sportówka" takowej nie ma. Chodzi o to by zostać najlepszym piłkarzem świata. Zaczynamy w małym klubie na meczu "łowów" (to taki mecz, w którym łowi się talenty). Potem dostajemy ofertę z różnych klubów i jedną z nich przyjmujemy itd.

Inne: Gra ma widok z pierwszej osoby. Podczas ładowania się meczu będziemy widzieć jak nasz piłkarz przygotowuje się do odprawy przedmeczowej np. wiązał buty (to będzie jedna z minigierek) .Będziemy sterowali tylko jednym zawodnikiem.Możemy aktywnie uczestniczyć w treningach tzn. robić różne ćwiczenia takie jak: podania,strzały,rzuty wolne/rożne,karne.Możemy grać zawodnikiem na dowolnej pozycji ( także bramkarzem co będzie nieco trudniejsze). Możemy robić różne zwody.Do gry zalecany będzie joypad (podłączony do komputera lub konsoli). Nie ma żadnego HUD-a podczas gry.Podczas podania czy strzału możemy grę na chwilę spowolnić (jakieś 3 sekundy) i szybo wycelować lepiej czy podkręcić bardziej piłkę. Możemy za zarobione pieniądze kupić samochód mieszkanie lub mieć dziewczynę (z którą można się umawiać).Gra jest takim jakby symulatorem piłkarza. Sterowanie byłoby intuicyjne. Grafika byłaby ładna.Widzielibyśmy każde źdźbło trawy.Spotkalibyśmy gwiazdy światowego formatu. Podczas meczu gdy nasz zawodnik nie miałby piłki zacząłby się drapać, pluć na trawę itp. Piosenki w menu głównym zmieniają się w zależności czy wygrywamy sezon puchar itp. czy go przegrywamy (przegraliśmy). Sami to chyba potraficie sobie wyobrazić. Zresztą kto widział już tę reklamę (http://www.youtube.com/watch?v=TMYYK-foP7A&feature=channel_page ) Nike ten widział też grę.

Nie wiem co mógłbym jeszcze o tej grze napisać. Być może coś przeoczyłem. Mam nadzieje,że surowo jej nie ocenicie. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa gry: Journey to Human Body

Gatunek gry: Action TPP

Czas akcji: nieodległa przyszłość (rok 2066)

Główny bohater&towarzysze: Dr Max Drake, wybitny lekarz, biolog i wynalazca

Świat gry: Jak w tytule, wnętrze ludzkiego ciała :)

Fabuła gry: Jest rok 2066, ludzie wynaleźli technologię, umożliwiającą zmniejszanie różnych rzeczy, terroryści wykorzystali ją by stworzyć małe urządzenia służące do kontrolowania ludzi. Zastosowali to na prezydencie USA by za jego pomocą mogli zawładnąć USA (albo zoorganizować na niego zamach) ;) Tylko gł bohater może go uratować, zmniejszając się i wnikając do organizmu prezydenta!(ale głupia ta fabuła ;P na szczęście oryginalność gry nam to wynagrodzi ;))

Przebieg gry: Latalibyśmy na jetpacku i chodzili pieszo po ludzkim organiźmie zwalczając bakterie, wirusy i nanoboty kontrolowane przez terrorystów za pomocą różnorakiej broni (w tym n.p. miotacza aspiryny, paracetamolu i innych antybiotyków) w grze odwiedzilibyśmy wiele ważnych narządów m.in. mózg, płuca czy jelita. W grze byłaby dostępna mapa w kształcie ludzkiego ciała pokazująca gdzie aktualnie jesteśmy. Teraz pytanie: Czy powinna to być gra w celshadingu w elementami RPG i questami zlecanymi przez białe krwinki? (Coś ala Ozzy & Drix) czy poważna gra edukacyjna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assasin16

Twoja gra mogłaby nosić tytuł "Kick to fame", albo coś takiego. I przydałoby się trochę różnorodnych trybów, żeby nudno nie było.....Ogólnie co do pomysłu to jest on dość ciekawy i orginalny, chętnie bym w takową produkcję zagrał, chociaż wolałbym to samo tylko nie piłka nożna, lecz piłka ręczna.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o mojej grze?

Gdy przeczytałem o twojej grze to od razu mi się przypomniał fil SF z lat 70-80 gdzie grupa pomniejszonych ludzi ratowała człowieka "od zewnątrz" za pomocą łodzi podwodnej(też pomniejszonej). Nie wiem czy takie skojarzenie może Ci się spodobać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assasin16

Nie wiem czy wiesz, ale istnieje taka niewielka (ale dość rozbudowana) gierka jak New Star Soccer. Posiada już cztery odsłony. W NSS właśnie kierujemy pojedynczym grajkiem, który pnie się w górę kariery.

Podoba mi się niezmiernie pomysł z wojnami Husyckimi. Tyle wymyślania fabuł, światów itp. A przecież tyle ciekawych epizodów było w historii, że nic tylko tworzyć!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o mojej grze?

Gdy przeczytałem o twojej grze to od razu mi się przypomniał fil SF z lat 70-80 gdzie grupa pomniejszonych ludzi ratowała człowieka "od zewnątrz" za pomocą łodzi podwodnej(też pomniejszonej). Nie wiem czy takie skojarzenie może Ci się spodobać :P

Ten film to "Interkosmos" z 1987 roku. A to już był remake/pastisz filmu "Fantastyczna podróż" z 1966 r. Do tego gra na podstawie FP powstała w połowie lat osiemdziesiątych na ośmiobitowce. Sam grałem w nią na spektrusiu. Byłby to więc jakiś potrójny plagiat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o narodowość, nie o religię. Przecież osoba narodowości żydowskiej niekoniecznie musi być wyznawcą judaizmu.

sorry, jeżeli off top, ale Żyd z samej nazwy właśnie( JUDE) jest wyznawcą judaizmu. Narodowość to Izraelita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma - GSM/JAVA/FLASH

Gatunek - jest to fenomenalna mieszanka wielu gatunków: zręcznościówka, przygodówka, strategia, ekonomia etc.

Jak to widzę - Tło akcji : chlew, trzy okienka,

akcja : w okienkach pokazują się świnki - rzucamy za pomocą wideł w świnki obornikiem, który one hmmm.. generują, świnki pokazują się coraz szybciej, jest ich coraz więcej , napięcie wzrasta, im mniej świnek zbijamy tym większa staje się kupa z obornikiem , który zalewa ekran( nie pytajcie gdzie ginie już rzucony obornik) , pojawiają się różnego rodzaju bonusy: wąż z wodą pod ciśnieniem wymywający nieczystości, mechaniczne widły, stoperan (oczywiście dla świnek)...możliwości jest wiele

Muzyka- coś z Radia Chleff może "szła bez wioskie" albo jakiś hip-chłop

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAZWA GRY: ASG 2009

GATUNEK GRY: FPS/sportowa

CZAS GRY: Czas teraźniejszy 2009

GŁÓWNY BOHATER & TOWARZYSZE: Ty oraz ekipa którą wybrałeś do mistrzostw świata w ASG (sam tworzysz wygląd, umiejętności, ekwipunek, tak samo jak siebie )

ŚWIAT GRY: Jako menu główne chciałbym widok FPP oraz twój "warsztat" w którym umieszczany jest twój sprzęt, oraz w którym znajduje się twoja ekipa. Mapy standardowo. Od hal zamkniętych poprzez lasy i bagna kończywszy na otwartych przestrzeniach jak pustynia. Możliwe też jakieś wraki jak zniszczony statek pasażerski który osiadł na mieliźnie albo "miasto widmo". Grafika dośc znośna, ładne efekty ze światłem i duży tryb kariery.

FABUŁA GRY: Nic wygórowanego, po prostu mistrzostwa w ASG, coś jak milsim. Kilka trybów trudności, w zależności od trybu zwiększają się utrudnienia takie jak lepsze SI czy przeciwnik używający kamuflażu. W karierze chodzi o to żeby zostac mistrzem ASG, można też grac pojedyncze spotkania oraz tworzyc własne mapy. Ciekawy byłby tryb CO-OP oraz ogólnie multiplayer. Po każdym meczyku dblokowują ci się lepsze bronie ekwipunek oraz kombinezony. Możesz też szkolic swoich ludzi w specjalnych rangach jak snajper czy medyk albo szturmowiec. Możliwośc którą nazwałem "zmiana czasu" też dostępna. Polega na zmianie kombinezonów broni itp, np jak w czasach II wojny światowej.

INNE: Niska cena :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa gry - World of Baldur :).

Gatunek - MMORPG, Odgrywanie Ról.

Świat Gry - Cały świat z gier Incewind Dale, Baldur's Gate, Neverwinter Nights. To znaczy mroźna północ, wybrzeże Mieczy, Amn, itp.... Nie duży. Najwyżej trzy razy większy niż World of Warcraft XD. Oczywiście żywy. Mieszkańcy pracują, śpią, jedzą, gdy coś się stanie zaczynają o tym pisać w gazetach, całe miasto zaczyna plotkować i przekazywać to poszukiwaczom przygód.

Fabuła - Brak. Tutaj tworzą ją gracze. To znaczy grupka bohaterów zbiera się by złapać mistrza złodzieii, czy potężny lord (gracz), morduje i pali wioski trzeba temu zapobiec.

Główny bohater - Tworzymy go samemu od podstaw podobnie jak w wyżej wymienionych grach. Można będzaie grać razem z kolegami, tworząc drużynę.

Inne - Kamera będzie umieszczona za plecasmi naszego herosa/heroiny, ale w każdym momencie możemy zmienić na widok izometryczny. Duży nacisk będzie położony na wątek skradankowy. W grze było by coś takiego jak, np. to, że mag który będzie poświęcał więcej czasu na studiowanie zwoii i ksiąg, będzi łatwiej przyswajać nowe zaklęcia. Wojownik ktudry będzie ćwiczył walkę z manekinę, lub walczył na arenie ćwiczebnej, lub podnosił ciężary, będzie zadawać większe obrażenia, lub jego ciosy będą bardziej finezyjne. Będzie też możliwość wynajmowania najemników NPC-ów i żywych graczy. NPC są tańsze i nie trzerba wydawać tak dużo na ich utrzymanie, ale są mniej skuteczne w walce. Skala walk będzie bardzo duża będą walki 1 na 1 na arenie, starcia między drużyną bohaterów, a grupą potworów, a nawet epickie bitwy w których ścierać się będą wielkie armie.

Jak grać - Tworzymy dowolną postać, wybierając z dużego wyboru ras i klas postaci. Zaczynamy jako poszukiwacz przygód możemy działać w pojedynkę, lub całą drużyną. Zaczynamy od wypędzania wilków z okolic farm. Poprzez plądrowania jaskiń i ruin, aż po walki z wielkimi stworami (np. smokami). Władzę nad światem będą również pełnić gracze. Wielki mag będzie mógł, np. dołączyć do wielkiej rady która będzie ustanawiać prawa co do używania magii i je kontrolowania ich. Poętżny wojownik będzie mógł zająć, lub wybudować zamek, po czym zacznie rekrutację wojska. Będzie nawiązywać kontakty dyplomatyczne, pilnować granic swojego hrabstwa, ściągać podatki z mieszkańców oraz ulepszać swoją własną siedzibę. Doświadczony złodziej będzie mógł założyć własną gildię, lub poprostu zaoferować jakiejś gildii, lub lordowi usługii jako szpieg. Paladyn zbierze grupkę śmiałków i przemieżał świat jako łowca nie umarłych. Barbażyńcy będą chować się po górach i lasach, łupić wioski, napadać na konwoje, itp.... mżliwościi jest oczywiście znacznie więcej. Taka gra to było by coś, szkoda, że to narazie nie realne.

Jak podoba się wam mój pomysł na grę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa gry:

Gatunek gry: jak to sie pisze......MMORPG/MMOFPS/MMOTTP [zmienia się w zależności od używanej broni np. siekiera TPP karabin FPP ]

Czas akcji: 2012

Główny bohater: taki jakiego się stworzy ;) czyli Diabeł lub Anioł [nawet grzesznicy{ludzie ponieważ ci 'good" polecieli do nieba }]na początku 'mięsko armatnie" później coraz lepsze a na końcu można będzie być mianowanym na Archanioła [ w przypadku diabłów to samo ale będzie można stać się "1 kręgowym" Demonem.

Świat gry: Armageddon i totalna Apokalipsa, Ludzie grzeszni walczą z Aniołami oraz z Diabłami [użwyając broni maszynowej, czołgów , wyrzutni rakiet , mieczy...etc.

Anioły:WSZYSTKO CO LUDZIE. ale także : Magiczne miecze, rzucają Lodowymi/wodnymi/gazowymi ...ballami xD

Diabły: wszystko co Ludzie ale także: Magiczne Topory/miecze rzucają Fire'ballami ognistymi burzami itp...

Fabuła gry: jest rok 2012 ziemia się rozstąpiła, nastąpiło coś, czego wielu się obawiało.

Koniec Świata. olbrzymie trzęsienie ziemi zrobiło wielką wyrwę w ziemi z której zaczeły wychodzić ..tak tak..Szatany , diabły , demony impy , balrogi i czego to tam belzebub nie wymyślił.

Bóg zebrał wszystkich wiernych i zabrał ich 'pod swoje skrzydła" a grzeszników zostawił by sami się bronili.

Sorry zapomniałem wstawić Nazwy...

Może.... Full Hell Panik ?

or something like that :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...