Skocz do zawartości

Mass Effect - dla odmiany - 1


DrInfected

Polecane posty

Z góry uprzedzam, że chciałem ten temat założyć w dziale "reklamacje płyt", bo tyczy się on bardziej właśnie płyty dołączonej do CDA niż samej gry, niestety z nieznanych mi przyczyn nie miałem takiej możliwości. Jeśli to co napiszę nadaje się do innego działu to prosiłbym moderatora o przeniesienie.

Chodzi mianowicie o ME1, dołączony do CDA w numerze 8/2011 - płyta ta zdążyła nawiedzić komputer co najmniej 2 kolegów w czasie swego żywota, w związku z czym doznała znacznych zniszczeń powierzchni. Wczoraj zdecydowałem, że zainstaluję ją, by zrobić jeszcze jeden, dodatkowy save do ME3, niestety okazało się, iż nie jest to możliwe, gdyż wyskakuje (mniej więcej w momencie gdy mija 3/4 instalacji, to ciągle pierwsza płyta) błąd, opisany dość krótko "błąd danych". Nie powiem, żebym się specjalnie na tym znał, ale domyślam się, że może to mieć coś wspólnego z tymi nieszczęsnymi rysami.

Teraz moje pytanie - czy (jeśli to rzeczywiście uszkodzenia mechaniczne) jest jakakolwiek szansa, by jakkolwiek odzyskać tę grę, np. u wydawcy, za okazaniem klucza aktywacyjnego, czy w ogóle fizycznych nośników? Albowiem nie uśmiecha mi się dokładanie kolejnych 40 zł, by kupić samą podstawkę, szczególnie, że dopiero co nadwerężyłem niski, studencki budżet CES "trójki".

Z góry dzięki za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie przeskanuj CDCheckiem i spróbuj za jego pomocą odzyskać dane. Albo sprawdź płytę na nowszym kompie, z szybszym napędem optycznym (miałem coś podobnego z HoMM3 - na starym kompie nie chciała się zainstalować, bo napęd mulił na x4 góra [też wyskakiwał błąd danych], na nowym, z x32 elegancko działała. Jeśli faktycznie będzie chodzić na nowszym kompie po prostu ściągnij Nero i skopiuj - piractwo to nie jest raczej, o ile nie będziesz nikomu pożyczał, tylko używał jako kopii bezpieczeństwa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jeżeli dobrze rozumiem - chciałeś porysowaną, poturbowaną płyte oddać do CDA, prawie po 5-6 miechach odkąd ją masz?

Nie bądź śmieszny -,-'

jeżeli źle zrozumiałem - olej to ;)

Druga sprawa są 2 miejsca w polsce (z tego co kojarze) Jedno w Bydgoszczy Drugie gdzieś tam jeszcze, co "usuwają rysy" z płyt za jakieś tam kwoty. Nie pęknięcia - lecz rysy.

Jeżeli rysy są małe, chyba za 5-8zł się płaci jak większe to coś koło 10-15zł.

Poszukaj - wujek google pomaga często ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze metody z pastą do zębów. Posmaruj płytkę pastą i zacznij ją wcierać. Potem spłucz wodą i przetrzyj ręcznikiem- Tak, wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie, ale mi z płytką od Xbox'a zadziała. Jeśli nadal nie wierzysz, to sposób ten był promowany w popularnonaukowym programie-Galileo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wilku:

Nie, nie, bardziej chodziło mi o możliwość odzyskania gry u wydawcy, bo pamiętam, że jak płytka od Medievala II po całkiem długim czasie użytkowania mi pękła, to zamiast mi podesłać nową pozwolono mi ściągnąć cyfrowo :)

Ps. sposób z przyklejeniem na dysk nie działa, czyli to może nie porysowana płyta (pozostała zawartość działa).

A od jeżdżenia do Bydgoszczy, żeby usunąć rysę już mi bardziej się opłaca te 40 dychy zmarnować na nówkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...