Skocz do zawartości
RoZy

Pełniaki dodawane do CDA

Polecane posty

CDA postarało się w tym miesiącu.

Faktycznie, Jade Empire dość długo się instaluje (choć mam procka Quada, a system był niedawno reinstalowany). Gra całkiem niezła, ale nocy przy niej zarywać nie będę ? ot, pobawić się 40-60 minut. No i w zasadzie gry nie nazwałbym pełnokrwistym RPG, tylko grą akcji z elementami RPGow. Dlaczego? A dlatego, że widok bohatera i walka kojarzą mi się z grami akcji właśnie. Jeśli już przy walce jesteśmy ? nie zachwyca. Owszem, twórcy dali nam kilka różnych stylów, ale w każdym z nich jest tylko kilka podstawowych ciosów, jeden silny atak, ataki z użyciem Chi (moc ducha) oraz jedno uderzenie obszarowe. Dlatego też szybko znudziły mnie potyczki.

Bioware wybrało ciekawy świat ? chińska mitologia jest niezwykle barwna i ciekawa, choć czasem uśmiecham się na widok gigantycznego, gadającego nosorożca, ogra czy lisicy. Twórcom udało się też oddać klimat, typowy dla Świata Środka.

Co do fabuły ? standardowo. Wybraniec, nie znający swej przeszłości, rzeź rodzinnych stron i przeznaczenie, które każe nam ratować świat. Questy główne są całkiem, całkiem. Zadania poboczne nazwałbym raczej mini-questami, bo nie są zbyt rozbudowane i szybko się kończą. Grafika nieco się zestarzała, ale wciąż potrafi cieszyć oko. A, w grze rażą mnie też pustki ? Bioware stworzył zbyt dużą przestrzeń, której nie potrafił odpowiednio zagospodarować (jak ma to miejsce np. w Lądowisku Tiena).

Ogółem? Pozytywnie. Z pewnością skończę grę. No i to całkiem opłacalny interes, bo JE do wybitnie tanich nie należy.

P.S. W Sins of Solar Empire nie grałem, bo nie przepadam za tym typem gier. Chociaż pewnie sprawdzę, co się w trawie tarza.

edit: był!

Edytowano przez KosaSztorc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SotSE grałem i beznadzieja

Beznadziejna to jest taka właśnie argumentacja. Nawet nie wiadomo do czego tu się odnieść, jeśli po prostu nie odpowiadają ci strategie lub klimat to nawet nie ma o czym mówić, ale jako strategia sama w sobie gra jest świetna. No, ale nie wszyscy muszą umieć grać w te bardziej skomplikowane gry. Gra początkowo wydaje się być bardzo złożona, ale po trzech potyczkach człowiek zaczyna łapać co i jak oraz czerpać coraz więcej radości z rozgrywki. Powiedziałbym nawet, że jest całkiem prosta i ciekawa. System rozwoju jest zróżnicowany, ograniczniki miejsca każą się zastanawiać jak zarządzać strukturami na planecie, dyplomacja z komputerem wygląda na nieźle opracowaną... Minusem może być nieudźwiękowiony tutorial i brak kampanii, ale do gry w multi lub w potyczkę jak znalazł.

Pogralem troche i gra beznadziejna na pewno nie jest, aczkolwiek co rusz lapalem sie na porownywaniu jej do IG II.

Brakuje mi walk na powierzchni planety,budowania budynkow, wlasnego projetkowania statkow, eventow, prawdziwej kampanii single player, dzialan dywersyjnych, lepszej muzyki innym slowem wszystkiego co miala starenska IG II. W sumie gdyby odswiezyc w IG II silnik graficzny i poprawic algorytmy si gra ta zjadla by SotSE razem z butami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade skończony, Jade odinstalowany.

Fajnie się grało, szkoda że pierwsze trzy akty są cholernie długie, a kolejne 4 ekstremalnie krótkie (rekord to chyba IV lub V - cały akt to trzy czy cztery pomieszczenia - michy sklepane i sruu, do kolejnego, tam znów - klepanie mord i boss i finito). Gra moim zdaniem warta świeczki. Szkoda że czas jaki jest na nią potrzebny to około 10-11 godzin, ale jest czas spędzony na fantastycznym graniu, odkrywaniu ciekawej fabuły, oglądaniu niezłych widoków i odkrywaniu kilku nowości w gatunku (minigierki).

Dzięki Jade EMpire znów wróciła mi faza na rolpleje (kiedyś to człowiek miał samozaparcie - Baldury, Neverwinter, Icewind, Gothic, Fallouty. potem era odmóżdżenia i tylko shootery i nagle nowa nadzieja w postaci Wiedźmina i Fallouta III, no i teraz tego Jade'a.

Jak macie dawać rolpleje to dawajcie tak dobre jak Jadeitowe Cesarstwo, bo te poprzednie co były (Legend i ten drugi, to jakieś dno)

Chyba jutro przekopię się przez stertę makulatury w poszukiwaniu papierowej wersji numery z Fable, bo płytkę mam, ale serial na niej jest zrąbany (ponoć w piśmie jest ok)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Poniemiłych przeżyciach na forum gram.pl nie zapuszczałem się głęboko w żadne inne forum... Dlatego zamieszcze to tu dlatego, że nie wiem gdzie dokładnie to umieścić... Moje pytanie: Co trzeba zrobić by dostać klucz do sins of solar empire?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade Empire ukończyłem niedawno, nawet strawne, ale bo tylu miesiącach bez rpg w cda tak się na niego napaliłem,a tu co??Ot, zwykła gra akcji z elementami rpg, myślałem że to będzie coś na miare KoToR'a, tylko z lepszym systemem walki i troszke (dla mnie ) ciekawszym światem. Lecz niestety troszkę się zawiodłem.Pierwsze 3 akty są nawet jako takim rpg, ale potem to praktyczna nawalanka z momentami rpg.Zadania poboczne średniawe za to fabuła i ścieżka zaciśniętej pięści doskonała:D Naprawdę niektóre momenty obrania ścieżki w fabule są godne zapamiętania np.Po pokonaniu ręki śmierdzi...ops..śmierci :DSumma summarum gra niezła i warta zmarnowanego przed nią czasu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam zdanie ? JE to pełnoprawny RPG! No i znów potwierdza się, że grze trzeba dać nieco czasu...

Fabuła gdzieś tak w połowie Lądowiska Tiena staje się naprawdę bardzo dobra, a po zdobyciu i nauczeniu się wielu stylów walki tłuczenie przeciwników robi się łatwe: ale nie narzekam ? dostarcza to sporo satysfakcji. No i nie podejrzewałem, że Koś Wporzo okaże się być Kimś Niewporzo ^^ Zdecydowany plus za całokształt! No i dodatkowe dwa za fabułę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Poniemiłych przeżyciach na forum gram.pl nie zapuszczałem się głęboko w żadne inne forum... Dlatego zamieszcze to tu dlatego, że nie wiem gdzie dokładnie to umieścić... Moje pytanie: Co trzeba zrobić by dostać klucz do sins of solar empire?

Spróbuj PW do Ghosta... no i przeczytaj pierwszy post w temacie by wiedzieć do czego on został założony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cda są naprawde bardzo fajne gry w porównaniu do innych czasopism w polsce, każdy tu może znaleść coś dla siebie. Najbardziej podobał mi sie Call of Juarez i SBK 08 z tych numerów, które niedzwno wyszły, bo oczywiście wcześniej też byly super gry. W Jade Empire jeszcze nie grałem ale myśle żę będzie spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to, co mówią wszyscy... ale Jade Empire jest boskie! CDA zawsze dawało dobre lub co najmniej niezłe gry, ale teraz to już przeszli samych siebie. Zainstalowałem tydzień temu i od tego czasu pocinam w każdej wolnej chwili. Co prawda, kilka questów pominąłem (wolałem popchnąć fabułę do przodu, zamiast szukać córki jakiejś kobiety), ale odpokutuję to, przechodząc to arcydzieło drugi raz.

Pokłońcie się przed CDA! A do redaktorów - tak trzymać, chłopaki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię. Tu wymagania:

Pentium 4 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 6.5 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Nie ma szans nawet na minimum. Tak sądzę. :wink: Ale możesz spróbować, ale przez kartę i mało ramu wątpię czy komp udźwignie. Szanse są nikłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja to wcale się nie cieszę, że w CDA dają coraz lepsze gierki. Na mojej 7 letniej konfiguracji ostatnia gra jaką dali w CDa a jaka mi ruszyła to był Sacred :) A chętnie bym pograł w Jade Empire ... :P

PS: Ciekawe czy i kiedy dadzą World of Goo ... ;P

Edytowano przez allman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś powie, że panowie z CDA dają słabe gry, od razu wysyłać do niego oddział szturmowy i dawać delikwenta/tkę na przymusowe pranie mózgu. CDA musiało wyłożyć sporo kasy i poświęcić sporo czasu, ażeby sprezentować nam Dark Sector. No, kurde, masakra ? gra wyszła w tym roku, a tu już mamy okazję w nią pomłócić. Szakunec! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. W poprzednim tygodniu myślałem sobie "mogliby kiedyś dać jakąś starszą gierkę, np. Imperium Galactica". Była to jedna z moich pierwszych gier, a grać w nią zbytnio nie mogłem, bo mi się uszkodziła płyta. Potem oczywiście nigdzie nie mogłem znaleźć. Wielkie dzięki za ten tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...