Skocz do zawartości
RoZy

Pełniaki dodawane do CDA

Polecane posty

Tak. Enclave jest bardziej rozbudowane niż Severance jeśli chodzi o to co dzieje się między misjami... no i czary (i dalej nie wiem, bo za mało grałem). Niemniej nadal Severance ma niepobity system walki gdzie nie wystarczy biegać wkoło przeciwnika i strzelać do niego z kuszy, gdzie jeden spotykany przeciwnik jest już trudny do pokonania a jak jest ich dwóch to można nawet nie mieć możliwości zadania ciosu (bo jak się go zada to kolesie rozniosą cię na mieczach w try miga). Może już niedługo topik o Severance będzie to wtedy tam będę piał peany pochwalne dla tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jest to mój 1szy post na forum, więc po pierwsze chciałbym wszystkich powitać ;)

Co mogę powiedzieć o giercach z nowego CDA? Hm, kolejna płytka dołączona do kolekcji... może kiedyś się zabiorę za Space Empires, ale na razie to cedek poleży sobie na półeczce (Sokrates rzekł: Najlepszą rzeczą na świecie jest wolny czas... - popieram ; /)

Co do kolejnych numerów - wymyśliłem przed chwilą listę gierek, które mogłyby się znaleźć w CDA (w bliżej nieokreślonej przyszłości):

Settlers II - gierka z '95, ale wciąż grywalna! Grafika w ogóle się nie zestarzała ;D moim skromnym zdaniem - zamieszczenie jej na kołwerze nie powinno być jakieś szczególnie trudne... Młodsi stażem gracze mieliby okazję zobaczyć jedną z fajniejszych gier z połowy lat 90. :) a i wymagania to ma takie, że odpali nawet na kąpie z kartom graficznom s kszemienia ;D

Rune - nooo, ten tytuł mówi chyba sam za siebie ;) gra z serii "żeby nie było niczego (za głównym bohaterem)" - chociaż nie wiem czy go już nie było kiedyś w CDA...

Świątynia Pierwotnego Zła - odpowiedź na narzekanie, że dawno już żadnego erpega nie było

poza tym może jeszcze Mafia i Prince of Persia... Aha: to są tylko takie moje sugestie, nie mówię że to koniecznie musi się w CDA znaleźć ; ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciał żeby zamieścili wreszcie obiecany pięciokątny dwustronnie zagrany dvd. I banknoty w okładce. I żeby zgrali na dvd jakieś 512 mb ramu - to by się przydało.

A Enclave to fajna rzeźnia, niestety ma dwa poważne minusy. Pierwszy - jest żałośnie łatwa. Drugi - kampania dobra jest troszku przykrótka. Żadna misja nie stwarza problemu na więcej niż 10 minut (no może ta gdzie trzeba przejść przez cholernie długi most i prują do nas łuczniicy wroga - bardzo skuteczni). To sprawia że gdyby grać cały czas można przejść te 14 poziomów w jakieś 2 może 3 godziny. Nawet Wolfenstein 3d dłużej się przechodziło. Z resztą w ogóle nowe gry może i są efektowne graficznie dźwiękowo, fizycznie itp, ale są beznadziejnie krótkie. Nie da się nimi nacieszyć, wycisnąć całego soku. Dostajemy jakby wielkie zayeahbiście kolorowe pudło wstązeczki, melodyjki itp, ale w środku - bida. Jeszcze może erpegi są w miarę dłuie i grą można się odpowiednio pobawić. Enclave traktuję jako miły przerywnik i odstresowywacz. Tak sprawdza się super. Jedyne co to to że mogłaby być dłuższa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phew, banknoty kiedyś dali - nie słyszałeś o tym 120$ w okładce 50. numeru? :D generalnie to w sumie racja, dziś gry są krótkie. Ostatnia dłuższa w którą grałem to Total Overdose - zarąbista giera :) dużo "chumoru" i pifpafowania, fajny odstresowywacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz dłuższe gry to RPG, ale i one są krótkie chyba że mają bardzo rozbudowany system rozwoju postaci bez jakiegos ogranicznika do poziomów które zdobywamy

bardzo mi sie podobało ENCLAVE ale to tylko gra akcji z elementami RPG

a wolałbym żeby w nowym CDA pojawiło sie jakieś RPG bo dawno nie było :(

zauważyłem twoją inicjatywę oswojenia młodych graczy ze starymi grami :shock: bez obrazy ale nie chciałbym grac w grę młodszą ode mnie o 2 lata :) wolałbym coś nowszego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam! Pokochaj też słownik poprawnej polszczyzny bo naprawdę ciężko się to czyta. Nie chce mi się wierzyć, to chyba podpucha...
Miej trochę wiary w sobie. Po reformie oświaty wszystko jest możliwe 8).

Chciałbym się wypowiedzieć o grze Enclave.

Od już bardzo dawna nie miałem przyjemności grać w tak świetną grę. Niby kolejny hack & slash, ale sposób przedstawienia postaci, wyekwipowanie ich i sama fabuła są na tyle dobrze wykreowane, że mam efekt "Heroes" (jeszcze chwila, jeszcze ten poziom, jeszcze kilka sztuk złota, itp)

Również uważam Enclave za bardzo dobrą grę. Ale zeby od razu hack'a'slash? Niee, ja bym to nazwał "TPP/akcja", czyli coś jak LoK:Defiance, albo Prince of Persia:Warrior Within. Tam też z biegiem gry dostawałeś nowy sprzęt. Tu jest tak samo. Tylko "ciut" inaczej. Bo tutaj można wybrać, czym się chce walczyć. Szkoda tylko, że jest tak mało róznic między uzbrojeniem Światła, a Mroku. Właściwie, to poza nowym wyglądem zbroi, to ową różnicą są różdżki przywoływania... Szkoda, to raczej mała wada. Efekt "Heroes"- oj taaaak, mam podobne uczucie. O ile się nie zatę na jakimś momencie.

Ciekawe są również misjie dodatkowe, chociaż by w Kampanii Mroku. Misja, w której "kolega" Berserker lata za 'kobiecą" częścią składu Światła(Druidka, Łowca, Halfring), a my pozbywamy się łuczników wroga z użyciem Wielkiej Balisty. Doszedłem do 80 wrogów. 81 mnie zabił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra to na wstepie sorry ze pisze nie w odpowiednim temacie, ale w temacie NWN2 nikt nie odpisuje

mam 3 problemy z NWN2:

1jak wykuwac przedmioty??

2jak przywolac zwierzatko dostempne dla łowcy i druida?

3dlaczego nie moge grac przez internet??:

wyswietla 3 komunikat "łączenie z gamespy"

a potem pisze połączenie zerwane

dlaczego??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dajcie jakiegoś fajnego RTS/strategię. Albo trial Nightfall.

Strategia była by tu mile widziana.Albo jakieś ''latadełko".

Co do gier to powiem tak-Enclave całkiem,całkiem :)

Alone in the dark 4 - nie gramw horrory :/

Tomb Raider Chronicles - tego też nie tknąłem ( grałem w LEGEND i mi się znudziło)

Space Empires - Piękne!!! :lol:

Mam nadzieje że w specjalnym numerze będą lepsze gry np.

Strategia (byle jaka,ważne żeby nie była stara)

Jakaś strzelanka(byle co)

Mafia albo Ojciec chrzestny

RPG?

Pozdrawiam ! :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPG – to nie chodzi o wyrzutnie rakiet tylko takie cóś co to tam postać dostajesz i katujesz siebie i tą postać do momentu w którym nie pokarze się napis kończący gre. Najlepszy rodzaj gier jakie istnieją(szczególnie wersja papierkowa). A jak o tym wiedziałeś to sory(pytajnik mnie zmylił).

A co do gier z CDA to na razie znalazłem czas tylko na Enclave i bardzo mi się spodobało :) To wcale nie jest krótka gra szczególnie jak zaczynasz od razu w poziomu hard :P No, a jak wszyscy mają jakieś życzenia dotyczące gier, to ja bym mile zobaczył na okładce tytuł: Trackmania Sunrise.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RPG – to nie chodzi o wyrzutnie rakiet tylko takie cóś co to tam postać dostajesz i katujesz siebie i tą postać do momentu w którym nie pokarze się napis kończący gre. Najlepszy rodzaj gier jakie istnieją(szczególnie wersja papierkowa). A jak o tym wiedziałeś to sory(pytajnik mnie zmylił).

A co do gier z CDA to na razie znalazłem czas tylko na Enclave i bardzo mi się spodobało :) To wcale nie jest krótka gra szczególnie jak zaczynasz od razu w poziomu hard :P No, a jak wszyscy mają jakieś życzenia dotyczące gier, to ja bym mile zobaczył na okładce tytuł: Trackmania Sunrise.

Zapomniałem dodac myslinikow chodzilo mi o 4 rodzaje gier :)

Wiem co to jest RPG :)

Trackmania jest w porzo. Mam united ale nie mam sunrise :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to teraz może ja wypowiem się o pełniakach dodanych do najnowszego numeru CD-A (04/07). Alone in the dark 4 zainstalowałem jako pierwsze. Słyszałem co nieco na temat tej gry wśród moich znajomych i byłem ciekaw jak się sprawdzi w praniu. Niestety, sporo się zawiodłem. Po pierwsze, za mało horroru w tym horrorze. Pograłem trochę i nie wystraszyłem się ani razu. Po drugie, sterowanie jest koszmarne. Bardzo przypomina mi pod tym względem Dino Crisis 2 z numeru 05/06. Szczególnie nie przypadło mi do gustu skomplikowane strzelanie. Grę odinstalowałem w bardzo szybkim tempie po jej uruchomieniu. Jednakże, muszę stwierdzić, że ustawienie kamery jest bardzo dobre, np: z okna, z pozycji niedawno zabitej przez jakiegoś stwora ofiary. Prawie jak w horrorach, z pewnością buduje klimat tej produkcji. Kolejną grą, w którą zagrałem było Enclave. Grając wcześniej w demo nastawiłem się pozytywnie do tej produkcji i tym razem było lepiej. Bardzo dobra rzeźnia w klimacie fantasy. Na plus zalicza się na pewno ekwipunek i to co w nim znajdziemy, dwie kampanie oraz znakomita ścieżka dźwiękowa zachęcająca wręcz do dalszej rzeźni. Miód! Szkoda tylko, że gra nie ma Multiplayera, bo przejściu obu kampanii, walk na arenach i zabawy w balistę jedyne co z grą możemy jeszcze zrobić to ją odinstalować. Ostatnim minusem, do którego się przypruję to brak możliwości tworzenia combosów. Jak na gierkę, która nastawiona jest na walkę to dość poważna wada. Możemy tylko atakować jednym przyciskiem myszy podczas gdy bohater wykonuje w tym czasie określone "machnięcia" żelastwem. Na szczęście ten problem znika, gdy gramy łucznikiem lub magiem. Moja ocena to: 8/10. Ostatnią grę, którą uruchomiłem z covera najnowszego numeru był Tomb Raider: Chronicles. Od tej odsłony Lary Croft odrzuciła mnie pikselowata grafika. Nie chodzi mi o to, że nie gram w nic co grafikę ma przynajmniej na poziomie średnim. Co to, to nie. Z chęcią zagrywałem się w Thiefa z numeru 05/06, który grafikę miał... no, dobrej to on nie miał. Mimo to, od Kronik po prostu mnie odrzuciło i więcej do nich nie powrócę. Ostatniej pełnej wersji z kwietniowego numeru, czyli Space Empires IV nie zainstalowałem, bo przeraziły mnie screeny w necie z tysiącami tabelek, a i sam opis w CD-A nie był zbyt optymistyczny. Reasumując, w tym numerze spodobała mi się tylko jedna gra, a może AŻ jedna gra. W każdym bądź razie zawartość covera uważam za dobrą, bo pełniaki są zróżnicowane i tym samym CD-A trafiło w gust więcej osób niż gdyby dodali same FPSy albo strategie. Co prawda nie są to pozycje z najwyższej półki, ale też nie są z najniższej. Choć, szczerze mówiąc, brakowało mi w numerze urodzinowym jakiegoś killera, który by wpuścił konkurencję w kompleksy. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny numer i gierki takie sobie. Rok temu AITD 4 pełniłoby rolę raczej zapchajdziury a nie gierki numeru. Szkoda ale trochę lecą w dół.

No i proszę nie pisać "że od pełnych wersji to ja mam sklep". Wiem to doskonale.Tylko jak patrze w przeszłość kiedy dawali np. Hitmana 2 albo X Pand Rally... to mam jakieś takie dziwne uczucie w żołądku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby dać nawet grę z 2002-2003 roku ale za to hit. A gierek w tym czasie było dużo bardzo dobrych.

Np.

Neverwinter Nights 2

Mafia

Gta 3

FAR CRY :)

Warcraft 3 (chyba wyszedł w tych latach)

Te gry są o wiele lepsze.

Ale i producent czasami nie chce ich sprzedać...

Szkoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Enclave jest bardziej rozbudowane niż Severance jeśli chodzi o to co dzieje się między misjami... no i czary (i dalej nie wiem, bo za mało grałem). Niemniej nadal Severance ma niepobity system walki gdzie nie wystarczy biegać wkoło przeciwnika i strzelać do niego z kuszy, gdzie jeden spotykany przeciwnik jest już trudny do pokonania a jak jest ich dwóch to można nawet nie mieć możliwości zadania ciosu (bo jak się go zada to kolesie rozniosą cię na mieczach w try miga). Może już niedługo topik o Severance będzie to wtedy tam będę piał peany pochwalne dla tej gry.

No nie wiem, w którym momencie jest bardziej rozbudowane Enclave. Chyba tylko to można uznać za plus tej gry, że oferuje dwie frakcje. Poza tym to siekanina max prosta i bardzo nudna po kilku planszach. Wystarczy w niej bezmyslnie wymiachiwać mieczem lub co tam kto ma i iść lub biec do przodu. Tego nie można nawet porównywać do Severance, bo ta prezentuje zupełnie inny poziom rozgrywki, który w każdym momencie sprawia wielką przyjemność. Szczególnie własnie jeśli chodzi o różne kombinacje ciosów. Mistrzostwo. Jedyny plus Enclave to jako taka grafika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby dać nawet grę z 2002-2003 roku ale za to hit. A gierek w tym czasie było dużo bardzo dobrych.

Np.

Neverwinter Nights 2

Mafia

Gta 3

FAR CRY :)

Warcraft 3 (chyba wyszedł w tych latach)

Te gry są o wiele lepsze.

Ale i producent czasami nie chce ich sprzedać...

Szkoda.

Neverwinter Nights 2 z 2002/2003 roku :?: :shock: ... Far Cry z 2003 :?: , człowieku co ty kur.. sie naćpałeś :roll: a Crysis z 97, tak :?: , buhehehehe, zastanów się zanim coś napiszesz :wink: .

Jeśli chodzi o pełniaki to chętnie zobaczyłbym w CDA System Shock'a 2, gra jest już dosyć stara i niemożna jej już chyba nigdzie dostać, więc chyba dałoby rade ją dodać do CDA :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neverwinter Nights - W tipsomaniaku 2006 pisało jak byk rok wydania: 2002, a Far Cry rzeczywiscie 2004...

ale mi nie mów że date Neverwinteru (mam 2 jest super) żle napisałem.

a poza tym jakbyś nie wiedział każdy jest człowiekiem i ma prawo do pomyłki

Neverwinter Nights (jedynka) faktycznie miała swoją premierę w 2002, ale ty napisałeś Neverwinter Nights 2, a dwójka miała premierę w 2006. Taki mały babol :) . Co do pozostałych gier, na Warcraft 3 nie ma co liczyć, toż to Blizzard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pozostałych gier, na Warcraft 3 nie ma co liczyć, toż to Blizzard.

Toż to te buce, które nie chcą pzowolić na danie WC3 i Diablo 2 do Extra Klasyki, więc na Ekszyna tym bardziej nie ma co liczyć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...